Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pioneer A-447

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Pioneer A-447

Chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s tímhle zesilovačem. Jak je na tom s výkonem a hlavně kvalitou zvuku? Nečekám od toho zázraky, ale chtěl bych zase o něco pokročit s kvalitou zvuku, oproti stávající AZS 223, která už samozřejmě není zvukově nic moc. Jinak by to bylo ke stávajícím bednám ARS 1058, které zatím měnit nebudu. Bude na nich změna zesilovače hodně poznat? Nebo myslíte že k nim nemá cenu kupovat lepší zesilovač?

Děkuji za každý názor.

Re: Pioneer A-447

Nech si tu AZSku u Leoše vytunit. Budeš se divit.

Web

Re: Pioneer A-447

Zkušenosti s ním mám, zvuk jsem od něj bohužel neslyšel. Zdrojovou část má solidně dimenzovanou, předzesík hrůza (njm4558). Přijde mi trochu zcestné srovnávat AZS223 se zesilovačem s příkonem 550W (bez jakékoliv dodatečné zásuvky).

Re: Pioneer A-447

Nojo, jenže ARS1058 žádnej velkej výkon zesilovače nezvládnou a ani nepotřebují. Chtěl jsem jen napsat, že právě ta Tesla po tuningu na 2x 60W by k nim byla akorát.

Web

Re: Pioneer A-447

opamp: V tom máš asi pravdu.

Lukas: Jestli jde o tenhle kousek:
http://www.aukro.cz/item502884214_zesil … oklad.html

tak ten 100W do 8 ohmů nedodá. I podle servisní dokumentace (kterou vlastním) se jedná o výkon dodaný do 4 ohmů, do 8 ohmů zvládne 80W. Za ty dva litry bych byl pravděpodobně na vážkách. Pokud bys ho koupil a nechal sinclairovi vytunit, jednalo by se o velice schopný stroj.

(upravil Lukas 13. 12. 2008 16:54)

Re: Pioneer A-447

Je mi jasné, že výkon toho zesilovače na stávajících bednách nevyužiju, ale do budoucna by se rezerva ve výkonu mohla hodit. O tuningu AZS-ky jsem taky přemýšlel, jen že jde i o to, že po vzhledové stránce není moc pěkná, byď by byl zvuk lepší. Teď mi jde o to, jestli ten Pioneer bude aspoň trochu změna zvukově k lepšímu? Za ty peníze samozřejmě nečekám nic víc než si zaplatim. A až budou zas nějaký peníze, tak bych třeba toho pioneera nechal u Sinclaira vytuňit.
Ještě jsem uvažoval o DENONU PMA-280 Nebyl by na tom zvukově lépe? Dík za reakce.
http://aukro.cz/item506354340_zesilovac … l#gallery/
nebo např. toto ONKYO
http://aukro.cz/item502757625_onkyo_tx_ … l#gallery/

Re: Pioneer A-447

Little, 2000,- za ten Pioneer se ti zdá dost?!? Podle mě je to naopak suprová cena.

Re: Pioneer A-447

Ani náhodou! Nikde jsem nenapsal, že jeto špatná cena, naopak! Ta cena je perfekní, jenom to provedení je oproti mojí 616ce trochu horší (plastové knoflíky, slabší trafo a celkově menší pevnost kastle...). Ten můj ovšem stál dva a půl litru. smile

Re: Pioneer A-447

Znamená to tedy posun zvukově zas o něco víš?

(upravil little 13. 12. 2008 20:53)

Re: Pioneer A-447

"víš" smile

To nedokážu říct. Pokud bys do předzesilovače dal nějaké lepší operáky (OPA2604), vyměnil filtráky za dvojnásobnou kapacitu atd. atd. určitě by se jednalo o masivní posun v kvalitě zvuku. Originální koncové tranzistory 2SC3281/2SA1302, elyty značky Nichicon, točítka ALPS jsou docela fajn. Jak by řekl mistr "nic moc spotřebka". smile

EDIT: Jestli to s tím Pioneerem myslíš vážně, mohl bych Ti klidně prodat ten dolní dekl (kterej je u toho prodávanýho kousku zrezlej) a samozřejmě i kompletní servisní dokumentaci za kterou jsem vypláznul 15 dolarů. hmm

Re: Pioneer A-447

Díky little, ale myslím že servisní dokumentace je mi k ničemu, proto že stejně jsem v elektronice laik a když už bych chtěl nějaký ''tuning''  tak bych to dal člověku, který ví co a jak. Ten kryt uvidíme, kdyžtak se ozvu.

Re: Pioneer A-447

Nic takovýho jsem neřekl. smile

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pioneer A-447

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£