(upravil bubuxin 16. 12. 2008 23:25)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Jarous vďaka. U troelsa som dávno nebol, naposledy som pozeral MkII.... Ale ja to chcem napratať do existujúcej ozvučnice
http://audioweb.cz/vase-bubuxin1.htm

Ale toto je pekné
http://www.troelsgravesen.dk/HES_II.htm

(upravil dawsoo 17. 12. 2008 1:45)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Opamp:
Ondro laik rozhodně nejsi... už podle toho co píšeš je vidět že ses někam šoupnul a mnohem mnohem dál než si většina lidí s kerejma já se tu neustále slovně mydlim (myšleno celkově fórum ne tenhle dred) bohužel dokáže představit...svědčí o tom že tě tu je mnohem méně vidět,což je imho škoda, já sem lezu hlavně kuli hromadce...až dondou repráky domu tak se tu neukážu zas a bude odemně pokoj zas na dlouho big_smile  Ne teď vážně chtělo by to asi už opravdu oddělenou hajentovatější sekci...pokud Tonda usoudí že by to něco přineslo, zbytečně díky tomu že je to smíchaný vznikaj pak různá nedorozumění či nepochopení.Stačí vléžzt do jakýkoliv sekce a pročíst co se tam řeší ve všětšině threadech... pak i spousta zajímavejch věcí zapadne ...

Antonio:
Jestli ti to dělá SPH-170C tak to se teda fakt divim.. moje se chovaly vcelku rozumně sice ne tak jak seasy,ale pořád velmi slušně... 225C to dělala velmi výrazně už od nižších hladin vybuzení.jestli kevlary sou na tom líp (jinej výrobce) tak jedinně dobře zpráva o tom že jdou použít jako středobasáky.

Lukáš33:
Tohle je přesně ono! Nic proti tvý výbavě nebo nedej bůh proti tobě,ale tohle je naprosto typický pro většinu lidí tady...nediv se že ti pak příjde blbost vyhazovat peníze za lepší měniče když to krmíš takovouhle hrůzou... tim nemyslim toho pincka ,ale zes ...není to o žádným do hloubky... ale naopak tohle co napsali kluci (opamp a pistole) je naprostej základ!! Pokud posloucháš jen rock nebo metal... tak asi nemá smysl kupovat drahý měniče ale spíš se poohlídni po něčem co je velký a silný... protože co v nahrávce není tak ani sebelepší aparát nevykouzlí...  jdeš na to podle mýho blbě stejnou chybu udělal snad každej kdo si jakýkoliv hi-fi kdy pořídil..  nejdřív si pořiď aparát a pak teprv bedny.. jen tak poznáš který jsou ty pravý.... pokud to uděláš opačně budeš neustále měnit a točit se na místě,pokud povýšíš zesík tak budeš možná velmi překvapenej co a jak ti zahraje i to co máš doma (CD,bedny) při lepším krmení. smile ty VIfy Ring Radiatory pokud nepořídíš aspoň lepší silič ti v podstatě nenabídnou nic navíc...zvukově jsou to spíš nenápadně znějící jemný repráky,takže na to co ty posloucháš se obávám to nebude to pravý ořechový a nebude to žádný zlepšení který by stálo za vynaloženou námahu a peníz.


Další nápady na vejškáče s čím by mohla SPH-102KEP makat přímo ukázkově.

Vifa XT19
Audax TW010I1

Basáky shrnutí potenciálně včetně dobrejch nápadů od vás:

Monacor SPH200KE
Monacor 2xSPH165KEP
Usher W 8137 K
Visaton GF 200
Visaton TIW 200 XS
Hi-Vi F8

Není co dodávat...

(upravil pistole 17. 12. 2008 9:20)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

ještě visaton W200S 4/8  vypadá jako ARN ale rozhodně bude hrát jinak! a nestojí prakticky nic !!.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Tondo, přimlouvám se za tu "Hajent" sekci, jak navrhuje David. Myslím, že by se tam pak řešil potenciál, než peníze a to je v tuhle chvíli třeba.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

já též, přijde mi to jako dobrý nápad.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

pistole napsal:

Antonio: Jak psal Dawsoo mohl bys vytvořit sekci "HE a nákladnější projekty" bylo by to bez rozlišení bedny výhybky a podobně... ??? Viděl bych to taky jako velmi užitečné daly by se tam přenést některá vlákna aby nezapadaly např. to o tweeterech atd... Bylo by pak vhodné abys dal mně nebo dawsoovi moderátorská práva a my bychom tu sekci spravovali - nezasahovali bychom jinde....
Co ty na to!

Michal napsal:

Ja souhlasim.

Mozna bych tam necpal to HE nebo Hi-end... stacilo by nakladnejsi projeky.

Ono je to fakt dost zvlastni a neprehledne, kdyz se vedle sebe resi jestli ARV nebo GTC a potom se resi tembry a nunace tweeteru za tisice hned nad tim. To neni o tom ,ze by se ti s ARV meli stydet, ale naopak, nebudou se citit tak blbe, kdyz se to "hajendove" nekam uklidi...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

HE sekce: Nelíbí se mi to, jednak nechci přidávat další sekci, bo žiju v duchu lépe je více a tak to je tady zařízené celé a lidi mají občas problém rozlišovat už v původních kam co dát, navíc tady by se ztratili úplně, vyřešili by to ty "nákladnější projekty", i tak ale pochybuju. Řešením, které bych akceptoval, by byla speciální sekce obsahující odkazy k takovýmhle zajímavým trejdům, atypicky umístěná.

dawsoo: O kevlarech jsem nemluvil, 135C.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Micro také dostal práva, aby si mohl řešit svůj nákupní thread. Myslím, že by stačilo, kdyby si ve vlastních úzce tématických vláknech mohli uklízet.

(upravil pistole 17. 12. 2008 12:34)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

jak myslíš - stejně si myslím že by to bylo lepší...

jinak pokud mají svoje sekce autohifi tak by mohl mít i DIY Highend . V ostatních sekcích je blbý to že je tam strašně moc vláken některá se opakují , zanikají vznikají nová a tady by se držel počet vláken na minimu. a různý  "kudríky a péromany " bysme od tamtud nemilosrdně vykmitli.

Lada nejde o ty mod. práva to by byla nutnost právě u speciální sekce.

(upravil radim 17. 12. 2008 15:54)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Ano pořád setu míchají  hrušky s jabkama a zbytečně to poškozují různé cenové kategorie.V podstatě se člověk ani  nedozví co  za  jakou cenu nejlepšího udělat. To je velká chyba tohoto webu, fora. sad

Web

(upravil Lukáš33 17. 12. 2008 16:31)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

dawsoo:Nemyslím,ze ten zes s STKčkem je tak špatnej.Převálcovalo to dost zesikú,co jsem tu zkoušel,sice některý měli navrch výkonem a trochu i prostorem,ale zatím jsem jen čuměl a neřekl bych to do toho.švára si koupil nějakýho TEACe za 10000ku a je to proti tomu šit.Ty bedny co mám doma jsou katastrofa.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

A to je právě ono. Je to strašně relativní. Porovnej to s nějakym rozumnym zesem jako je třebas DPA222, samozřejmě na rozumnym zbytku aparátu a spadne Ti brada jak bude to STKčko na blití. Tady jde jen o to jakou má člověk poslechovou zkušenost...

(upravil Lukáš33 17. 12. 2008 21:31)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

No a kolik je pořizovací cena tohoto zesiku?Určitě dost,vždyt tohle osazaní vyjde jen ne 3000 tak co čekáte,že to budu krmit Lexikonem?momichodem slyšel jsem např Labradory na jakém si lepším  zesu a zas tak echtovní mi to nepřišlo.
Jednou až bude třeba hromadná přehlídka DY tak to přitlačím,jen tak pro pobaveni jako veterána.Mám v plánu tomu dát nový kabát, kondíky,konektory atd. akorát bych potřeboval sehnat nějakej lepší přepínač vstupú,stačil by dvoupolový.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Ne, to je fuk...

(upravil dawsoo 18. 12. 2008 1:00)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Lukáš33:
To že si to nemyslíš je sice pěkný ale věř tomu že tomu tak skutečně je... pokud si neměl možnost slyšet nic výrazně lepšího,cena nemusí bejt vždy ten správnej parametr pro hodnocení, tak tvůj dojem je vcelku logickej a pochopitelnej... jestli ti to stačí tak nezbejvá než závidět,ale pak nerozumim proč chceš používat lepší měniče,když jejich potenciál nemáš šanci využít? Dostatečně kvalitní zesy který si myslím že to zválcujou jak fíka jsou třeba DPA... i stará DPA 280 by to sundala jak malýho haj...a big_smile Zkus a uvidíš uslyšíš...

Antonio:
Ad. 135C/135KEP ... Myslel jsem ušáky obecně jen jsem to asi blbě napsal... K tý sekci mě vedl ten nápad z jedinnýho důvodu... tohle fórum začlo bejt vcelku na dobrý úrovni,ale opět tu začíná převažovat bohužel zabejvání se sračkama což je imho škoda, a stane se jen to že lidi  kteří se za tu dobu někam posunuli,nebo chtějí dělat něco lepšího rovnou tak nemají buď moc šancí odlišit blbiny od promakanějších věcí,nebo je to tu přestane bavit a utečou ,protože se musej prokousávat právě těma různejma opakujícíma se TVM-kama a spol.... což je vcelku opruz pokud se chtějí třeba něčeho dobrat ... Mě je to v podstatě jedno já si odliším ty věci,ale přiznám se že mi vadí když se někdo kdokoliv sere do threadu když neví vůbec která bije to se přiznám bez mučení  ... byl to jen možná blbej nápad jak by tu mohli koexistovat začátečníci a pokročilejší a náročnější bez nedorozumění a toho aby se oba tábory cejtili čímkoliv omezováni. Udělat naopak sekci pro začátečníky by smysl moc nemělo pražádnej,logicky kdo by si chtěl přiznat že tam patří žejo? smile Rozumný by mi přišlo jak psal Lada, mít každej možnost alespoň základního úklidu ve svým dredu...vim že to technicky asi moc nepůjde, ale bylo by to asi čistší řešení než dávat dalším lidem moderaci a dál to tady kastovat ... já osobně bych se toho trošku bál udělalo by to jen zlou krev,je tu víc lidí co něco umí s jinými názory na věci okolo toho a byl by tu třeba ještě větší chaos než je teď. I když je fakt že HE sekce kdyby nebyla specializovaná jen na něco,jak psal Pistolník a kluci,by mohla bejt řešením, mohly by se tam řešit všechny věci v řetězci od zdrojů signálu až po bedny včetně měření...a nikdo kdo by tam chodil si myslím že by pak neopruzoval ostatní nikde jinde...

Pistole:
Tomáši W200S mě napadla taky ,ale nakonec jsem ji tam nedal páč je to papír,chtěl jsem dodržet aspoň nějakej sladěnej design a matrošovou sourodost (tkaný nebo žlutý membrány) určo víš jak to myslim smile ... ta W200S by se mi hodně víc líbila třeba k takový MSH-116 např... kerá mi typově silně připomíná visatoňáckou WS-13BF

Není co dodávat...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Speciální sekce by byla nejlepší, ale když na to Antonio nechce slyšet, tak alespoň moderování threadů o záležitostech z "vyššího levelu" dvojkou dawsoo&pistole by byla berlička, ať vám z toho nedělají smeťák.

(upravil dawsoo 21. 12. 2008 22:16)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Vraťme se ale k tématu.... další repráky kerý se mi něčím zalíbily a vzbudily můj zájem, budu postupně doplňovat když něco najdu hezkýho,či zajímavýho

Vejškáče:
Vifa XT19 (na vysoký dělení kolem 4k rozumná alternativa k páskům)
ETON 26HD1 (konečně keramika která mi nepříjde tak designově neslučitelná s jinejma měničema jako Accuton nebo Visaton)
Magnety ze Seasů 27TBFCG/DXT (motóóry z excellů údajně...hmmm ty trouby zahodit a prdnout na ně vrch z 25TAFxx asi to zkusím časem ať je nějaká prča)


středy:
SB Acoustic SB12NRXF25-4 (žebych zkusil malýho papíráka po 100 letech?)
Seas U16RCY/P (Mam objednaný těším se na ně dlouho jsem čekal na něco v pětačtvrtce v polypropylenu)
Morel EM428 (pokud by byly za slušnou cenu tak taky zajímavý kousci velká cívka bylo by zajímavý porovnat s tím seasem)

Basáky 8 a 10:
doplním časem nic mě teď hned vyloženě zatím nezajímá tak moc že bych si to musel pořizovat

Není co dodávat...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Co vravis na Vifa/Peerless D26NC55 , ak si sa s nim stretol?

(upravil dawsoo 22. 12. 2008 15:17)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Komar:
Nevypadá papírově špatně,ale nelíběj se mi ty hrbíky v pásmu 2-4kHz ... já budu mít tenhle lacinější typ http://www.madisound.com/catalog/produc … ts_id=8354 zajímá mě jak na tom bude proti DT-80 ... tak až bude madi doma tak poreferuju.... bude to imho příbuznej měnič takže se dá odvodit pak jak by na tom teoreticky mohl bejt i ten co tě zajímá....

Není co dodávat...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

zajímalo by mě co si myslíš o peerlesích sls basácích,

frank má sls 12" v jeho 3 pásmech... docela po nich pokukuju...

například todle by mohlo být IMHO zajímavý
peerles sls 10"
http://www.madisound.com/catalog/PDF/pe … 830668.pdf

střed nevím vůbec který, ale SPH-102KEP  se mi nelíbí, pokud víš o nějakým PP středu 4-5" tak sem s ním smile
vzhledově možná   Peerless 830656 5.25" - do 4kHz jede skoro rovně
http://www.madisound.com/catalog/produc … ts_id=8499

výšky seas 22TAF/G nebo kvalitnější textil v přibližně stejný ceně
http://www.madisound.com/catalog/produc … ts_id=1601

reprobedna by mohla být v cca 40 l uzavřených ve kterých by mohl jet k cca 45Hz
citlivost bedny cca 87dB

co myslíš? stálo by to k zvážení?

Web