(upravil Zorg 16. 12. 2008 15:23)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Jinak chlapci, sbíhaj se mi sliny, o takový kombinaci (102+RBT) už se mi zdá dlouho. I když jsem zatím ve fázi hledání. No, možná bych chtěl spíš takovej větší reproňovej harém lol

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

dawsoo: Jak a kde se ta nelinearita u 225 projevovala? Pokud je to to, co si myslím, tak bych tu měl srovnání 135 a 170...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Davide, jak se liší motorem 225C a 275C, zkoumals to blíž? Možná se blbě ptám, ale když říkáš, že ten 8" se nepoved a naopak 275ka je slibná, tak to musí v něčem vězet jiným, než velikostí membrány...
BTW, co 102KEP vs. Peerlesí 4"ka? wink

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Zkoušel už někdo DM 135?
http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=515

Web

(upravil dawsoo 16. 12. 2008 16:18)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

U 225C se ta nelinearita projevovala tak, že když jsem do nich pustil buď sinus nízký frekvence, nebo i muziku s výraznější modulací dole, tak už při středním výkmitu (oproti jinejm kouskům týhle velikosti) se výrazně na můj vkus měnila slyšitelně hlasitost... 170C při stejným testu tohle nedělala a předpokládám že ani ta 275 to dělat nebude (papír parametry odhad) ... navíc je ta 225 strašně tvrdá a nepoddajná což je asi daný právě tím ...a to já nemam vůbec rád... mam raději abych si chování měniče určoval parametry ozvučnice a jejím tlumením než aby to určoval převážně samotnej reprák... navíc mi dost připomínala svým projevem PA repráky což já přímo ten charakter zvuku nesnášim... takže pokud někomu ten zvuk sedí asi s 225 bude spokojenej.

Dokken:
Jo přesně na tenhle Usher jsem taky koukal...jedinnej mě zaujal ... ty napodobeniny SS papír+něco mě nechávaj chladným big_smile máme podobnej vkus kurňa chlape... já zvolil nakonec tohle:
http://www.audax-speaker.de/content.php … ptrubrik=8

Není co dodávat...

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Dokken aké 3 pásmové téma nevetviť?

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Ne v poho.Jen že chceš bedny k PC a tam mě 3-pásmo s 8",10" neštimuje.Toť vsjo.

(upravil Jarous 16. 12. 2008 17:40)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Michal napsal:

Kdyz uz se tu resi 8" vs 10" - pri zapojeni obycejneho 3p, tedy nikoliv 3.5p, je 2*8" proti 1*10" nejak vyrazne horsi co se napojeni tyce, pokud by se ta dvojice nehnala az nekam ke kilohertzu, ale delilo se to rozume niz? Teoreticke nunce jsou mi jasne, ale praxe z takovehohle primeho srovnani mi chybi...

Nevidím v použití 2x8" nic špatného, slyšeno na 2p. apolitku s wg vejškáčem a hrálo to moc dobře - živý, silný, dynamický v porovnání s mojí 1x15" v OB, kterou mám jako referenci, se dá říci, že slušný, ploše tý 15tky se to samozřejmě nevyrovnalo. Já bych se toho rozhodně nebál. Koukni jak Gravensen parádně mastí 8". Osobně tedy preferuji do 3p dneska raději kvůli pěknýmu a plnýmu spodku min. 12" raději 15" dobře se na to zvyká smile

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Skôr ma zaujíma 2p DT-300 s SPH-170C alebo SPH-165CP. Čo by bolo vhodnejšie?

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

V troelsovych projektech prave vidim vetsinou 6.5" a pokud dvoji basaky, jde temer vyhradne o "n a pul pasmo" (ektagrande treba a dalsi).
Apolitko mozna, me slo o basy v klasickem T-M-B-B
12" nebo 15" jako super, ale nic se nema prehanet a valnou vetsinu casu se na bedny pouze divam. Takze i vzhled je celkem dulezity a jeste jsem neprisel na to, jak udelat vzhlednou bednu s basakem 12" a vetsim na predku. Neco na zpusob Majerovych rakvi neprichazi naprosto v uvahu.

(upravil dokken 16. 12. 2008 18:09)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Zdá se, že tu nemalá skupina lidí prahne po klasickým 3-pásmu s 10" dole smile.Na netu toho moc vážně není, zato sloupků s 2x8" a 6.5" mraky.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

bubuxin: http://www.troelsgravesen.dk/C17mk4.htm a spíš bych použil SPH-176, máš to hotový a odladěný i s DT-300+WG, bude to hrát, momentálně dělám na apolitku 2x SPH-170+Triangle (nebo Monacor DT-80)
Michal: mně široká bedna nevadí, naopak vypadá to hezky a řeší to spousty problémů. Velikost je směnná veličina smile (tahle věta není z mojí hlavy, ale 100% s ní souhlasím, tímto tě Zdendo zdravím)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Zrovna kutim 3p s 12" v tomhle stylu  http://www.volny.cz/n.a/na.htm  , prostě oddělené ozvučnice bas - středovýšky. Vypadá to podle mě designově dobře a kompaktně. Spodky už jsem udělal a vyzkoušel. A jak psal Jarous, dobře se na to zvyká smile

(upravil Lukáš33 16. 12. 2008 19:29)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Čau.Pořád tápám,rozhoduji se a nevím.Chci vyrobit malé budky na  poslech převážně rocku.Přemýšlím o http://www.bmm-electronics.com/Product. … ct_ID=4294
A na výšku asi něco jako http://www.bmm-electronics.com/Product. … ct_ID=4162 Prostě aby činel zazvonil a né zasyčel,nemám s těmito výškami zkušenosti a vy určitě jo.
Předem dík za veškeré info.

Sorry za ot. pak smaži.

(upravil opamp 16. 12. 2008 21:36)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

navážu taky offtopicem. Na to, aby činel zazvonil a ne zasyčel, nestačí jen dobrý bedny... to je o kvalitě celýho řetězce, počínaje třeba CD plejerem, kterej musí hrát bez "deky" a zároveň bez agresivity, zesilovač má taky zásadní vliv... Do debaty o reprácích vám jako laik jinak zasahovat fakt nebudu smile

Web

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

ondra má pravdu - v podstatě tohoto lze dosáhnout až při investicích do řádově dvakrát dražších měničů. a zesilovačů okolo 50k podobné ceně playerů a předků. celková investice do aparátu rozhodně potom přeskočí 100k i u věcí z druhý ruky. Kdo to neslyšel nemá ánung.

(upravil Lukáš33 16. 12. 2008 22:05)

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Jéj vy to berete zas moc do hloubky.

Cd mám Pioneer PDR-555RV a u zesiku jsem zústal pořát u soňáka s STKčkem.Jsem spokojen a pokud vim,tak ty měniče k tomu budou také stačit,je to dost levné.Později plánuji něco normálnějšího.

Já se přiznám,taky jsem chtěl slyšet co mi o těch vejškách řeknou,třeba o ty XT25SC-30/04 a těm dalším 2 podobných,zaráží mě ta malá cena a že jsem je viděl třeba v kombinaci se scan-speak.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

ale jo ty vejšky jsou dobrý a levný ale na to co jsi popsal zapomeň

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

Každej o tom má jinou představu. Někdo tak bere třebas vejšky nevejšky z PAčka.

Re: pokec s dawsoo o bednách převážně nevážně :o)

dawsoo: K té modulaci středů: Je zvláštní, že 170C ti to nedělala, upřímně děje se to a dost, přirovnávám to k ARN-150. No a jak jsem zmínil tu 135C, tak ta je na tom mnohem líp. Jinak naprosto ukázkově chodí L15 nebo 5MP, docela obstojně i levná desítka SP-100.