Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 6)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dilema - jaký zesík, repro...

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 107]

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

No jo no ...

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Karlos:
jediný technický důvod je absence protizkratovky jak psal sinclair. Shánitelnost náhradních dílů je věc druhá, dingo ale požaduje minimální náklady, proč by tedy nemohl použít to, co má doma?
S tím činitelem tlumení sis doufám dělal srandu smile tam přece záleží na tom, co tomu pověsí na výstup... SR je věc jiná, ale nemyslím,že by na tom ty obvody byly nějak tragicky...

Je ale pravda,že absence protizkratové ochrany není nezanedbatelná věc. Při troše snahy by se to tam pravda dobastlit snad dalo, ale nebude to košér...

takže opravuju svoje tvrzení z "použij to" na "použij to jestli si troufneš" smile

(upravil Karlos 3. 6. 2007 20:01)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

No to sem chtěl slyšet, prostě že jde použít vše ale není to ono A protizkratovka je myslím jedna z nejdůležitějších věcí. Já se nechcu hádat ale nechtěl jsem mu doporučovat něco od čeho neznám parametry. A s tím DF no ono 15" nevím no .... Proto sem se ptal na ten činitel tlumení smile
Mě spíš zajímá jestli si viděl parametry toho Hybridu ? Ale myslím měření atd.. né jen zapojení, udavný výkon a Umax smile
little uáá na 40hz -13dB super reprák na doma v malé bedně opravdu big_smile  Dalo by se stím udělat něco možná ale za cenu 4000 za 1 ks se to myslím nevyplatí.

(upravil Jirik2 3. 6. 2007 20:13)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Karlos:
Nepochopil jsi to s tím DF smile Nejde o zátěž... jde o tu část obvodu, co je zapojena na výstup toho IO (jak je to namalovaný ve schématu)...
Samozřejmě i o tu zátěž jde, ale tam nás zajímá její impedance a ne rozměry...

Jinak já jsem taky nekonfliktní povaha smile

edit:
Měření konkrétně tohoto typu jsem neviděl. Ale o celé řadě STK vyšel někdy v r.97 článek v praktické elektronice a později tuším i konkrétní konstukce... Pokud ti nestačí toto, tak si najdi článek o aktivních subwooferech od Sinclaira, kde jim věnuje myslím samostatný odstavec...

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Jiřík jen sem nechtěl ať mu ten 15" plandá smile

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Takže to, že je PA repro odolnější je ti v obýváku na nic.
To, že je PA repro větší je ti v obýváku spíše na škodu, zavazí.
To, že mají PA repro velkou citlivost je ti v obýváku také na nic, pokud nechceš přijít o uši a zlobit sousedy. Pro normální poslech hudby ti stačí 90dB/m, které dosáhneš s Hi-fi reproduktory již při 1W.
Ta velká citlivost je spíše na škodu, protože pro potřebný akustický tlak ti stačí velmi malé výkony. A vlastnosti zesilovačů při takto malých výkonech nejsou tak hezké jako když se trochu vybudí. Při blbě nastaveném klidovém proudu je dost patrné přechodové zkreslení. Víc ti vynikne šum zesilovače pokud to není nějaký highend atd.
Spodní hranice Nf pásma bude pryč, a ty pokud máš uši v pořádku pudeš toužit po nějakém sympatickém subíku z velkou gumou.
Nikdy neuslyšíš pěkné bum, budeš slyšet jen jak to řve a práská.
Také tu kdysi někdo něco psal o velké směrovosti PA výškových reproduktorů.

To je můj osobní názor, tak s neuraž. Ověřený na 2xdelta15LF v 2x170litrech. Další soustava kterou si postavím bude na hifi-repro možná + sub s pořádným závěsem.

(upravil Dingo 3. 6. 2007 20:41)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

lotrpotr: Takto podané informace beru plně na vědomí, dík.

-

Další dotaz: zjistil jsem, díky tomuto foru, že mám doma v dezolátním stavu zesík AUJ637, ten koncák. Hodí se to na pohon PA reprobedny(třeba s Deltou 15LF)?

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

http://aldax.cz/ tam o něm je něco napsáno dole smile nevím ale co nečetl jsem ..

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

To sem četl.

(upravil sinclair 3. 6. 2007 21:12)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Tzv. krabicové kondy jsou už dnes do výhybek rovněž na píču. Důvod je možné zjistit tak, že jej připojíš na jeho pracovní napětí v sérii s mikroampérmetrem. Čím starší krabicák, tím větší je třeba dávat pozor na mikroampérmetr...
Není sebemenší důvod proti, používat PA reproduktory doma. Argument s vyššími objemy beru, ostatní ne a zvlášť tu lotrovu superpíčovinu o vyšším zkreslení zesilovačů při nižším výkonu. Lotře, Tvoje zesilovače to možná dělají a třeba i ono STK, ale moje ne.
Možné to je, když si nějakej čurák nacpe do zesu spínací darlingtony s mizernou linearitou, tranzistory určené pro nf /nikoli univerzály řady TIP/ mají při dostatečném klidovém proudu linearitu takovou, že je podobný jev naprosto vyloučený. Lotře, víš o tom vcelku dost velký hovno, tak se laskavě nevyjadřuj, ano?
Ta debata už tady jednou byla, jestli PA domů ano či ne. Kdo pořádné PA reproduktory doma ještě neměl a poslouchá na plandákách, ať se k tomu laskavě nevyjadřuje, ať se raději vyjádří ti, kteří už PA doma mají.
A zkuste kurva někdo něco kydnout o vyšším zkreslení PA reproduktorů....

Edit: a když jsi četl, tak co teda chceš?

Web

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Woe pyčo synklére.... Víš vo tom hovno. Když máš doma péáčko tak to prostě šumí!!! PA šumííí....

Bože, já se z těch lopušáků poseru. Bude to šumět i na 25W zesu se 100dB SNR?


Já se těšim až mi dojde dom Delta 12LF smile Ale chudinka dostane hifi středovejšky (aspoň budou mít 90dB/W/m)

(upravil little 3. 6. 2007 21:23)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Vzpomeň si na jeden svůj hezký názor "...LMko šumí, když hraješ potichu...".... cool

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Já? Možná jsem tu ptákovinu napsal, ale LMko fakt šumí smile A to jakože ošklivě a na citlivejch budkách tim pádem nahlas a je to slyšet i při tichym poslechu.

(upravil little 3. 6. 2007 21:27)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Já ti to vyvracet nebudu, jenom doufej že do tohoto threadu nezavítá např. opamp.... smile

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Poslouchal jsem OPAMPovo LMko smile

(upravil lotrpotr 3. 6. 2007 22:34)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Sinkláku, jsem psal pokud nemáš highend, no a aldax je highend superlineární, superrychlý. Já vím že staříkům jako jsi ty bum nevoní. Ono co by se taky dalo čekat od lidí co byly vychováni tímhletím http://www.nagytetenyi.hu/aktualitasok/ … 2_maxi.jpg smile

Souhlasíš alesoň s tím sinclaire že zkreslení zesilovače se ze snižujícím výstupním výkon zvětšuje, ikdyž málo?
A co například, když mám signál 1V a bude se do něj vměšovat 50mV bude to samé, jako když budu mít signál 100mV a vměšovat 50mV. Prostě ten odstup rušívého napětí je v obou případech stejný, no jasně guru, já jsem ale debil.

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Co zas jebeš Franku? Kdes to poslouchal???

Web

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Františku, můžeš popsat konkrétní konfiguraci řetězce ? Odstup 115 db ( a to má elemko víc, poznáš jen s uchem na repráku......)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

No na slučáku... Tam to to nebylo tak drastický, protože to bylo asi na těch Tvejch 80dB budečkch, ale dokážu si to živě představit na 95dB a tam to prostě musí šumět jak cyp!!! smile

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Teď mě napadla analogie použití PA repro v domácím prostředí,  je jako jezdit se "závodním wrc" na českých silnicích v běžném provozu - nevyužije se to. To bude asi jediný argument.
Ovšem mít naddimenzovaný repro má do budoucna výhodu v možnosti koupit časem výkonější zesík.

Příspěvky [61 až 80 z 107]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dilema - jaký zesík, repro...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£