Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pioneer A-501R

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Pioneer A-501R

Ahoj. Máte někdo zkušenost s tímhle zesilovačem? Mám ho už rok doma a jelikož k němu nemůžu dopasovat univerzální dálku a zesík bez dálky už mě dost štve, uvažuju o dálce originální. Ale protože stojí 1100,- což je asi čtvrtina ceny, za kterou jsem zesilovač koupil, zvažuju, jestli má cenu do něho tolik investovat, nebo jestli koupit jiný zesík už s dálkou, za nějakých 6000,-

Re: Pioneer A-501R

Zkušenost nemám.
Vypadá slušně http://www.ljclub.net/portal/base-home- … 1R/amp.htm
Záleží na Tobě jak jsi spokojen se zvukem a celkově. Osobně si nedovedu, už představit zesilovač bez d.o.
Kolem 6 tisíc je na hifibazaru pár kousků.

Web

Re: Pioneer A-501R

Tohle a slušný? Prosímtě, vždyť je to klasická spotřebka. Potenciometry a přepínače ALPS, Nichicony kam se podíváš (vyjma filtračních věží), originální tranzistory od Toshiby a další bezcenné součástky. Říkám, spotřebka jak vyšitá. smile

Re: Pioneer A-501R

Ale jo, na spotřebku to je slušný ... Lepší než STK big_smile

Web

(upravil little 6. 12. 2008 16:35)

Re: Pioneer A-501R

Neurážej STKčka. smile Tohle bych si chtěl někdy poslechnout:

http://img134.imageshack.us/my.php?imag … 0047ii.jpg

Pioneer A-777. Už jen dva masivní transformátory, příkon 820W (?) a filtrační věže 2x22000uF dávají tušit, že po menším tuningu přehraje vše, co mu přijde do cesty. smile

(upravil Mathes 6. 12. 2008 17:02)

Re: Pioneer A-501R

Dobře Little, ale já mám aktivit víc, ne jen hifi, proto nekoukám po drahých a nedostatkových modelech. Když jsem ho kupoval, byl jsem vcelku rád, že mám model někde z prostředku modelový nabídky. Po High-endech jsem rozhodně nekoukal...
Absence DO mě taky šíleně štve, ale při koupi jsem si najivně myslel, že nebude problém sehnat univerzální DO kompatibilní s tímhle zesíkem. Bohužel...

Re: Pioneer A-501R

Little, podľa teba je Nichicon, Alps, Toshiba šmejd? No Ty si teda pacient... Choď od zosíkov radšej ďaleko...

Web

(upravil little 6. 12. 2008 17:24)

Re: Pioneer A-501R

To, co jsem napsal v předchozím příspěvku jsem myslel těžce ironicky. Sinclair mi k mému zesíku napsal něco dost podobného, přestože součástková základna je v podstatě stejná jako u A-501 (kromě několika málo odlišností).

Re: Pioneer A-501R

Mathes: prodej ho a kup něco z hifibazaru. To je solidní bazar.

Web

Re: Pioneer A-501R

Mathes: já jsem taky sháněl originál ovladač k zesilovači, ale nenašel jsem. Tak jsem si na aukru koupil tento univerzál http://www.netshop007.cz/dalkovy-ovlada … -dotykovy/ a funguje mi to na všechny zařízení. Má totiž obrovskou databázi kódů a když něco nezná, můžeš ho to naučit.

(upravil Mathes 6. 12. 2008 19:37)

Re: Pioneer A-501R

Je ta A-501_ka srovnatelná např s tímhle Denonem 735 http://www.hifibazar.cz/ ? Myslel jsem, že příkon musí být vždy o hodně větší než výkon (Pioneer 2x100W výkon / 550W příkon), ale koukám že spousta zesilovačů má výkon/příkon na podobný úrovni...

Díky Babakusi. Jak se ale ty nový kódy naučí, když nemám origo dálku?

Re: Pioneer A-501R

U těch příkonů pozor, bývá v něm zahrnuta i spínaná zásuvka na zadním panelu, je to dost častý blafák na blbce, co pořizujou zesilovače podle těchhle kritérií..

Web

(upravil babakus 7. 12. 2008 0:07)

Re: Pioneer A-501R

No vidíš, to mě nenapadlo roll . Ale určitě bude tenhle ovladač na tvůj zesilovač fungovat. Nebo si kup jeho jednodušší verzi bez dotykového displeje Emgeton C1.

Re: Pioneer A-501R

Jo, po tý levnější verzi jsem koukal spíš. Potřebuju, aby s tím uměla i "skoromanželka" a aby se tomu nic nestalo, když na to sáhne 2,5 leté dítě... smile

Re: Pioneer A-501R

Babakusi, jak se ten ovladač učí kódy, který nezná?

Re: Pioneer A-501R

No původně jsem si myslel, že se to nějak naučí sám, ale jak se ukázalo, tak to učení slouží akorát k tomu, aby jsi nahradil DO které máš a nechceš ho používat. To znamená, že můžeš ten ovladač, pomocí původního DO, naučit přesné funkce. Rozuměj, nechceš mít na stole 4 ovladače, tak si ten jeden naučíš co potřebuješ a budeš na vše používat jen jeden. Ale to je ti naprd, když nemáš původní DO.
Teď jsem akorát prostudoval návod a je tomu tak. Ale jak jsem napsal u předtím, podle mě ti ten ovladač fungovat bude. Tu C1 koupíš snad za 300,- a pokud nebude běhat, prodáš ho bezproblémů dál.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pioneer A-501R

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£