Téma: Simulace směrových charakteristik

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nezná schopný program na simulaci směrových charakteristik (v polárních s.) ? Mělo by to jít i v LspCADu, ale mám nějakou verzi ve které to asi chybí. diky

Re: Simulace směrových charakteristik

Simulace směrovek bude ještě víc k hovnu, než simulace charakteristik frekvenčních. nemyslím, že by ti LSP dal možnost zadat 3d geometrický model membrány, typ, tuhost a množství materiálu,  tvar bedny a prostředí kde to bude hrát, a zkombinovat to s vyhybkou a druhym/třetim reproduktorem v bedně.  Tohle se prostě zákonitě měří.

(upravil Supa 14. 12. 2008 17:35)

Re: Simulace směrových charakteristik

Hmm, jasny...spis mi slo o to, ze v lspcadu je tato funkce, ale nejde mi zobrazit, tak jestli se s tim nekdo nesetkal... To co je cervene mi tam proste chybi smile

http://img152.imageshack.us/img152/9159/polarif6.jpg

Re: Simulace směrových charakteristik

Zkus Xdir Na základní představu to stačí.

(upravil Supa 14. 12. 2008 18:23)

Re: Simulace směrových charakteristik

jj diky, to znam ale prijde mi to az moc priblizny... i kdyz jak nad nad tim premyslim, tak to ten ucel splni asi... big_smile

Re: Simulace směrových charakteristik

Nevím přesně o jaký účel Ti jde, ale Crash má víceméně pravdu. Navíc takové měření je na mnoho hodin a velmi blbě se realizuje pokud to má být aspoň trochu pořádně. Většinou jseš na konci rád za měření ve dvou rovinách.
Xdir naprosto nebere v potaz směrové vlastnosti jednotlivých měničů. Pěkný ale k ničemu. LspCAD nevím, možná má v sobě nějaký velmi jednoduchý model, takže je o trochu míň k ničemu. Zkus se podívat na stránky FRD, tam bych hledal cosi bližšího realitě.