Téma: AmaterskaStavbaSpickovehoZosilnovaca

To ma sere ze stavba naozaj kvalitneho a spolahliveho zosilnovaca povedzme z aldax koncakov je v podstate finance tak neefektivna a nevyhodna (aj napriek dobrym cenam aldaxu) ze sa do toho pusti len naozaj poriadne zaryty amater. Na druhej strane si clovek vyrobi jediny exemplar na svete a vlastnosti danej konstrukcie pozna lepsie ako svoju mater.
Ked uz sme pri tom ma niekto typ ako postavit k aldax koncom vazne kvalitny Hifi preamp s prepinanim vstupov, povedzme ALPS potaky, volume motor DO a tak dalej? Ziadne efekty, ekvalizer, ledky, nic, len velky motorovy volume, bass, treble - vypinatelne, vyber vstupov, k tomu povedzme sluchzosik Acko a dialkove ovladanie, procesor len pre DO, inak vsetko diskretne a sialene kvalitne.

A moze byt takato konstrukcia lepsia alebo zrovnatelna ako povedzme Harman Kardon HK970?

Re: AmaterskaStavbaSpickovehoZosilnovaca

Ty pokládáš HK970 za kvalitní přístroj? Já tedy ne...

Web

Re: AmaterskaStavbaSpickovehoZosilnovaca

Nepokladam, tipujem, ale je to v podstate fuk, rad by som si postavil vazne dobry zosilnovac, jednoduchy ale so vsetkym co zosilnovac nevyhnutne musi mat. Tvoje koncove moduly su perfektne, tam uvazovat nie je o com, skrine tiez nie je problem, jediny problem mam v kvalitnom preampe. Postacovali by velmi kvalitne operaky v kombinacii s kvalitnymi potrenciometrami s pasivnymi f korektormi na kvalitne navrhnutej doske?
Mate prosim niekto typ na podobne riesenie?

Re: AmaterskaStavbaSpickovehoZosilnovaca

Sorry za OT, ale chcel by som spýtať, v čom je HK 970 nekvalitný?

(upravil dodik 4. 12. 2008 23:05)

Re: AmaterskaStavbaSpickovehoZosilnovaca

Dočítal som sa tu akúrát o tom že zhánaš kvalitný preamp, skús sa poobhliadnuť po lampách alebo moderné OZ(rozoberalo sa tu merania operakov), píšeš o Aldaxe,su to kvalitne konce hlavne nenáročné na stavbu a kopu meracej techniky, počul si už o DPA, myslím že sa tu kluje BASTL-HIGH-END-ista smile

(upravil Zdeno 10. 12. 2008 23:35)

Re: AmaterskaStavbaSpickovehoZosilnovaca

Priznam sa uz ani neviem co chcem stavat, ja vidim v preampe vyznam. Musi to mat prepinaky vstupu, volume, a ked uz to riesim preco nedam aj zakladne korekcie, tak nech su vypinatelne, suhlasim, ked ich nikdy nezapnem prerobil som 0,5% mojej celej investicie, ked ich ale raz z nejakeho dovodu budem potrebovat, bude ma sakra srat ze ich tam nemam.

Re: AmaterskaStavbaSpickovehoZosilnovaca

Jak tě tak poslouchám, víš vo tom v podstatě prd...čeká tě ještě hodně dlouhá cesta, jestli vydržíš....

Re: AmaterskaStavbaSpickovehoZosilnovaca

Ani já nemám vůbec nic proti korekcím, pokud jsou udělány tak, aby šel udělat jejich totální bypass a tak, aby ovlivňovaly opravdu jen okraje akustického pásma.

Web

Re: AmaterskaStavbaSpickovehoZosilnovaca

Nesnazim sa mudrovat, len otvorene debatovat, nerad by som trepal kraviny, aj ked tomu mozno tak je, nemam ani zdaleka tolko odbornych skusenosti ako mnohi tu na fore. Preto si v podstate vazim kazdu kritiku na moj nazor, ak je opodstatnena.