Re: aktivny sub na hudbu/domace kino/hry

Pokud neměříte, jsou ty vaše 50% nebo naplno jen "plácání" smile . Jinak konkrétně 12LX60 je v "top" soustavě BV Audio ekvalizovaná (BV tu svého času uváděl i příklad jednoduché vhodné korekce), jestli to máte v podobných objemech a ladění, zkuste si to pohledat, pak se ten zdánlivě nevyužitý výkon může hodit právě směrem dolů.

Re: aktivny sub na hudbu/domace kino/hry

mám to ekvalizovane presne podľa pána Buntu s útlmom na vyšších frekvenciách a som si vedomý zníženej citlivosti. Iba ladené to mam o kúsok vyššie.

Re: aktivny sub na hudbu/domace kino/hry

Ešte k tým basom : rád by som si prečítal nejaký odborný článok na tému: vplyv vysokého akustického tlaku na ľudský organizmus. Tým odborný myslím naozaj odborný a nie sračky typu : "na nete som sa dočítal, že ti to môže odtrhnúť gule...". Sám si pamätám, že keď sme boli majstri sveta v hokeji (rok si nepamätám) a oslavovali sme na námestí v BA, stál som možno v treťom rade, teda pár metrov od bední. Keď udreli suby tak ma to triaslo naozaj celého, a pamätám si, že zakaždím mi to zavrelo oči smile Nie žeby som sa zľakol, jednoducho to nešlo. V ten večer som prišiel domov narobený viac, ako po štyroch hodinách strávených v posilke.

Re: aktivny sub na hudbu/domace kino/hry

Dělal jsem bassreflex právě z šedý novodurky (bratranec až z průměru 10cm, já jen z 3,5cm), kterou jsem nahřál horkovzduškou, postupně ji roztahoval na vhodných předmětech (nahřát/roztáhnout/nechat zatuhnout/nahřát/roztáhnou/nechat zatuhnout...), až byla roztažená, tlačil ji kolmo k desce, aby měl lem pod úhlem 90 stupňů a nakonec ji nalakoval acetonkou. Výdrž je zatím několik let a nic se neloupe, nedeformuje, nebo tak...

Re: aktivny sub na hudbu/domace kino/hry

ja si davam na doma do cca 40 kubicke mistnosti 12LX60  s SPV250...  12LX60 je ladena na 40hz v 60l se štrbinou, cekam na sinklera s trafom abych mohl vybudit moj sub... osobne jsem velmi zvedavy ako to dopadne smile

Re: aktivny sub na hudbu/domace kino/hry

Keď Ti zajtra pustím 15" teslácky gumák v 130L uzavrenke, relatívne málo citlivý na 60W tak Ti príde štvrť kilowattu nadoma ako blbosť.

Web

Re: aktivny sub na hudbu/domace kino/hry

a ako si mozes pustat SPV250 bez trafa? (ci cakas na trafo k niecomu silnejsiemu?)  Inac, mozem ti povedat ze to bude hrat super lebo tu istu kombinaciu mam aj ja smile

Re: aktivny sub na hudbu/domace kino/hry

Trafo mám, síce len niečo málo nad 200VA, 2x25V. To v paneláku na oživenie 250tky postačí, Aix príde a ja mu budem stavebnicu skladať a oživovať, SPV je u mňa už teraz. Takže pohoda...

Web

Re: aktivny sub na hudbu/domace kino/hry

ja mam tiez pomerne slaby toroid, takze SPVcko nejde na plno (ma 250W a 2x43V) ale podla toho ako to hraje by veru stacilo aj 100W smile