(upravil dawsoo 30. 11. 2008 18:37)

Re: Stavebnice Audiowebu

Pistole:
Tome s WG 300 by bedna mohla bejt konstrukčně jednoduchá klasická rovná čelní stěna, Z offset by vycházel oproti 170C pěkně nulovej ,nemuselo by se vůbec vyosovat protože by nebyly by prakticky žádný difrakce,zvětšila by se výrazně zatížitelnost dole,šlo by použít nízkej řád s dělením kolem 2k a s s tím ruku v ruce by šlo dolů zkreslení a designově by to i vypadalo v týhle kombinaci i poměrně zajímavě. Budu je mít (DT-300) na potest a votuzing od kyselyma... tak určitě dám vědět jak na tom budou reálně s wg i bez.

Antonio:
Ty kombinace s TVM by byly jen pro ty co trvají za každou cenu na TVM ... já osobně jak mě znáš bych to určitě nedělal big_smile jen jsem vybral repráky systémem menšího zla.Jinak malá hádanka víš proč k ARN312 zrovna ARN188? a ne nic menšího?

Není co dodávat...

Re: Stavebnice Audiowebu

vyzkoušíme to uvidíme - mám strach že to zmrví cháru dole  a jsem proti jakýkoliv věci navíc v konstrukci !

Re: Stavebnice Audiowebu

No jo,ale když bude těch kitů třeba pět. Tak zase bude někdo řešit, který je lepší a bude vymýšlet hovadiny lol  Když se ty kity udělají, musí to být za dané peníze to nejlepší.

Web

(upravil pistole 30. 11. 2008 21:59)

Re: Stavebnice Audiowebu

navrhl jsem udělat JEDEN - tak nehřešte na mojí dobrotu !!

Pánové Sinclair a Antonio nechť se rozhodnou, a vyberou si co a jak. Předpokládám, že by garanci za projekt vzali oni...

Re: Stavebnice Audiowebu

Kit 1 by mohl zůstat.  Další kit, potom asi to co psal Sinclair (myslím co se cena&výkon týče).

Web

Re: Stavebnice Audiowebu

Tomášku, udělej to Appolito s 2xARN188/07 a k tomu tu DT300. Čtyřohmový.

Web

Re: Stavebnice Audiowebu

Ideálně by bylo připravit oba projekty, Sinclairův pro začínající nemajetné zájemce a i ten druhý (4xdražší třípásmo) pro ty, kdo si chtějí vyrobit "dospělé" bedny.

Re: Stavebnice Audiowebu

Ještě ať se vyjádří tonda a pak se domluvíme. Zvaž ještě ty SPH 170 vypadají dost "slibně " mrkni na to sem http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=512

Re: Stavebnice Audiowebu

A rozdíl v ceně za 4 repra SPH170 je oproti 188 relativně malý - 1450,- Kč.

Re: Stavebnice Audiowebu

Zato zvukově to bude obrovský rozdíl !

Re: Stavebnice Audiowebu

Chce-li to distribuovat sinclair, nemám nic proti tomu, ani mít nemůžu, o d'Appolitu se 188čkami taky nechci slyšet. V případě třípásmových variant pohlížím po jiných alternativách, nezáleží mi na tvaru koše - když dotyčnej není schopen repra zapustit, holt budou nezapuštěná, nic extrémního se neděje. První variantou by bylo kevlarové uzavřené třípásmo s SPH-250KE, SPH-135KEP a DT-254. Druhou je bassreflex s SPH-275C, 5MP60N a 27TBF/G. Obojí oddělená středovýšková část v podobném stylu nebo i klasika.

Re: Stavebnice Audiowebu

No ale kdo mi na to vymyslí veksli, když s tím nikdo nechce nic mít...???
Stačí na měření a čarování s vekslí jedna osazená bedna, nebo musí být celý pár?

Web

Re: Stavebnice Audiowebu

sinclair: na měření stačí jedna bedna na doladění to chce pár (kvůli poslechovým testům)

antonio: antonio - první kombinace vypadá rozumně (tady bych se taky přikláněl k DT 300 , druhá ne tam bych trval na 170C na středy a DT na výšky už taky ať nemícháš výrobce

Re: Stavebnice Audiowebu

SPH-275C - repro za 2900 MOC - fakt myslite, ze je to to nejlepsi pro uvazovane zakazniky?

Re: Stavebnice Audiowebu

Leoš má v tom jasno ten chce ty laciný repráky, chápu ho - má to obchodní smysl
Antonio si to musí vyjasnit....a vědět co od toho sám čeká, jestli chce mít žlutou smršť ......

Re: Stavebnice Audiowebu

pistole: Každý máme holt jiné cítění. Ty kombinace co jsem uvedl jsem nepsal proto, aby mi byli "schváleny", mám v úmyslu je dělat já sám a vím co chci. Když už rozebírat tvou konstrukci, tak protěžovaný DT-300 potřebuje nutnou úpravu - rozdělat a vytlumit, s tím bych se teda srát nechtěl, navíc tolerančně lítá, jako basic chamberový Seasy. To se u německého DT-254 neděje.

Michal: Jednu z těch kombinací bych stavěl pro sebe, zájemců o takováto třípásma je překvapivě víc než o KIT1. I tak si ale nedělám iluze o tom, že by poptávka byla alespoň uboze obstojná. Každopádně v tuto ani blízkou dobu se na to nechystám.

Re: Stavebnice Audiowebu

netrvám na tý třístovce ale nechci to kombinovat s jinými repro... co si chceš stavět?

Re: Stavebnice Audiowebu

Sinclair - a co tak požádat TVM aby odladila 2x188/7+ARV104 ve své režii, snad by to měl být jejich zájem?

Re: Stavebnice Audiowebu

Tondo nezlob se, ale KIT1 je bedna skoro na hovno. Na stůl k PC je to velký a do pokoje 3,5x3,5m jsou zase malý a bez podpory subu zahrajou hovno.

Uvaž sám a kriticky : výhledově bezesporu dobrá kombinace SPH275+SPH170+DT300 stojí jen na reproduktorech cca 4.700,-Kč. Když k tomu připočítáš festovní výhybku, kvalitní terminál a všecky ty drobný sračky okolo, tak zjistíš, že jsi téměř na šesti tisících korun ZA OSAZENÍ JEDNÉ BEDNY !!!
To je v situaci, kdy mladí kluci mají problém naškrábat něco přes dva tisíce na dva moduly SPV100P, aby měli přes co hrát, poněkud úsměvné - chci tím říct, že z těch mladších NIKDO takové peníze za tyhle soustavy nedá. Ne protože by nechtěl dát nějak z principu, ale prostě proto, že nemá...
Kdybych neměl doma to, co mám, bezesporu bych do podobné koncepce /třeba i s 12"/ šel. Mám rád velkoobjemové, klasické plnokrevné bedny, které zahrajou, když je třeba a zahrajou dobře.

Drobný dotaz: nakolik vadí či nevadí, že SPH170, použitý jako střeďák, má o 3dB nižší citlivost, než SPH275 ???
Ale zpět k projektům :

Tondo, já už to Appolito se dvěma ARN188/07 a výškáči Magnat F-max spáchal. Prázdné skelety 40L s BR vzadu byly po ruce, takže odpadla otravná dřevařina, jen jsem za pomoci kusu překližky, asi patnácti letovacích oček, dvou špulí, tří poskládaných kondů a dvou odporů spáchal provizorní výhybku.
Hraje to fakt moc dobře a to ještě ta výhybka zcela bezpečně není optimální - když to přeženu, můžu napsat, že je udělaná tak, aby výškáče neshořely a do středobasů nešlo, co tam jít nemá, víc mě na první nástřel nezajímalo.
Živil jsem to dobrým diskrétním zesilovačem 2x60W/4R a je to právě přesně ten typ beden, co v panelákovém obýváku 4x5m nepotřebují podporu subem, uhrajou to všecko s přehledem samy, akustický výkon je víc, než dostatečný a zvuk to má příjemný, bez agresivity, ale přitom šmrncovní. Věřím tomu, že když si s tím pohraje ještě Tomáš, půjde to o třídu výš.
O co mi ale jde :
Sestava repráků do toho Appolita čítá cca 1.250Kč na jednu kisnu, s bižutérkou a výhybkou ne víc, než 2.000,-Kč.
To je sakra kurevský rozdíl oproti čemukoliv jinému. Polemizovat by možná šlo ohledně Tvé averze vůči TVM, nicméně já své zkušenosti nemám až tak špatné a troufl bych si tvrdit, že ještě před dvěma lety jsem za měsíc zpracoval tolik měničů od TVM, co Ty za celé dva roky...

Věc je jasná. Kdo si koupí superstroje od NADu a SACD mašinu dokupy za stovky tisíc, nebude si k tomu pořizovat sestavu z TVM, i kdyby ho to bavilo nevím jak.
Nicméně stejně, jako existují startovací byty pro mladé rodiny, je přesně tohle startovacím projektem pro mladé nadšence do zvuku. A stejně, jako lze ve startovacím bytě zůstat třeba deset let, protože mi to prostě tak vyhovuje a líbí se mi tam, tak je dost pravděpodobné, že i tahle soustava může majiteli dobře sloužit i těch zmíněných deset let.

Očekávám smršť námitek...

Web

Re: Stavebnice Audiowebu

sinclair napsal:

Tondo nezlob se, ale KIT1 je bedna skoro na hovno. Na stůl k PC je to velký a do pokoje 3,5x3,5m jsou zase malý a bez podpory subu zahrajou hovno.

Volil bych "trochu" mírnější slova. KIT1 rozhodně na hovno není. Pokoj 3,5 x 3,5 je zhruba ten můj. Pokud je slušně zatlumen (je jedno, jestli bordelem, či něčím jiným) dokážou ARN150ky zahrát hodně hluboko (alespoň z mého pohledu je 50Hz poměrně hlubokým kmitočtem). K PC to rozhodně velký není.

sinclair napsal:

Uvaž sám a kriticky : výhledově bezesporu dobrá kombinace SPH275+SPH170+DT300 stojí jen na reproduktorech cca 4.700,-Kč. Když k tomu připočítáš festovní výhybku, kvalitní terminál a všecky ty drobný sračky okolo, tak zjistíš, že jsi téměř na šesti tisících korun ZA OSAZENÍ JEDNÉ BEDNY !!!
To je v situaci, kdy mladí kluci mají problém naškrábat něco přes dva tisíce na dva moduly SPV100P, aby měli přes co hrát, poněkud úsměvné - chci tím říct, že z těch mladších NIKDO takové peníze za tyhle soustavy nedá. Ne protože by nechtěl dát nějak z principu, ale prostě proto, že nemá...

K tomu není co dodat, snad jen, že máš naprostou pravdu.

sinclair napsal:

Tondo, já už to Appolito se dvěma ARN188/07 a výškáči Magnat F-max spáchal. Prázdné skelety 40L s BR vzadu byly po ruce, takže odpadla otravná dřevařina, jen jsem za pomoci kusu překližky, asi patnácti letovacích oček, dvou špulí, tří poskládaných kondů a dvou odporů spáchal provizorní výhybku.
Hraje to fakt moc dobře a to ještě ta výhybka zcela bezpečně není optimální - když to přeženu, můžu napsat, že je udělaná tak, aby výškáče neshořely a do středobasů nešlo, co tam jít nemá, víc mě na první nástřel nezajímalo.
Živil jsem to dobrým diskrétním zesilovačem 2x60W/4R a je to právě přesně ten typ beden, co v panelákovém obýváku 4x5m nepotřebují podporu subem, uhrajou to všecko s přehledem samy, akustický výkon je víc, než dostatečný a zvuk to má příjemný, bez agresivity, ale přitom šmrncovní. Věřím tomu, že když si s tím pohraje ještě Tomáš, půjde to o třídu výš.
O co mi ale jde :
Sestava repráků do toho Appolita čítá cca 1.250Kč na jednu kisnu, s bižutérkou a výhybkou ne víc, než 2.000,-Kč.
To je sakra kurevský rozdíl oproti čemukoliv jinému. Polemizovat by možná šlo ohledně Tvé averze vůči TVM, nicméně já své zkušenosti nemám až tak špatné a troufl bych si tvrdit, že ještě před dvěma lety jsem za měsíc zpracoval tolik měničů od TVM, co Ty za celé dva roky...

Pod tento návrh nemám problém se podepsat. Argumenty více než dostatečné. Být Tebou antonio, udělám to tak, jak Ti navrhuje sinclair.

Sečteno, podtrženo, KIT1 na hovno není, ale mladí nadšenci do audia chtějí pořádný basy, celkově příjemný zvuk, dospěle vyhlížející bedny, solidní akustický tlak v co možná nejširším spektru kmitočtů a chtějí všechno tohle za co možná nejnižší cenu. smile