(upravil dawsoo 30. 11. 2008 17:30)

Re: Stavebnice Audiowebu

Moje návrhy na zaplatitelný nebo uplně začátečnický levný bedny:

Monacor Apolitko 2xSPH-170 + DT-99 = čistě znějící příjemná levná bednička v ceně měničů (ARN188+ARV104)

Monacor 3p : SPH-275C+SPH170C+DT-300+WG300 = kvalitní plnorozsahovej projekt kerej by nevadil hifíkům a neurazil by ani péáčkáře či rockery či jiné SPL chtivé posluchačstvo


pokud za každou cenu TVM tak aspoň ne ty nejhorší:

levnější mini apolitko TVM/Monacor 2xARN150 + DT-25N - na první bednu za nejméně peněz asi jo

uplně na dřeň oholený čistě TVM falešný apolitko 2xARN188+1xARN116+ARV078 - ddto pokud to nutně musí bejt 3p

3p velkosračkobedna z TVM/monacor ale už drahá: ARN312+ARN188 PP+DT254 - pro fandy TVM co chtěj za každou cenu velkej basák

Není co dodávat...

(upravil sinclair 30. 11. 2008 12:59)

Re: Stavebnice Audiowebu

A proč to Appolito 2x188/07+HF neudělat VYSLOVENĚ jako startovací kit, něco jako třeba naše padesátka v Aldaxu. Spoustě lidí to může bohatě stačit /hlavně těm, co měli doposud doma různý geniusy a bedny od věží/ a kdo bude chtít jít dál, tak prostě půjde.
Tomáši a Davide, nesmíte se na to dívat jen striktně z Vašeho pohledu, já chápu, že jste už mnohem dál - ale ty načerpaný zkušenosti by mohly pomoct dokopat tuhle sestavu k tomu, aby obstojně hrála. Bylo by to určený vysloveně pro mladý lidi, co mají hluboko do kapes a chodí na brigády za 40/hod, aby si vydělali na nějaký ten reprák. A ostatně v dnešní době mp3/192 a DVD zvuků to bude bohatě vyhovující.
Tož co Vy na to?

Edit: Ve dvoupásmovým Appolitu s ARN188 nepůjde navázat žádná výška? I za cenu trochu bumcink charakteru?

Web

(upravil dawsoo 30. 11. 2008 13:05)

Re: Stavebnice Audiowebu

Sinclair:
Jo to by asi šlo rozumně udělat... leoši jedinná kerá by teoreticky šla je právě ta DT-300 ty TVM se musej dělit nízko aby nebylo třeba brutálních kompenzací těch himalájí což by vyhýbku prodražilo... ta DT-300 z důvodu ani ne tak že by byla o tolik lepší dole.. ale z důvodu průběhu fáze na dolním konci pásma. Pokud by se použila jiná vejška musel by se tam vecpat aspoň ARN116 mezi ně..

Není co dodávat...

Re: Stavebnice Audiowebu

Som ochotný financovať kúpu SPH-275C + SPH-170C + DT-300 do jednej bedne. Komu pošlem peniaze?

(upravil Duwenbleidd 30. 11. 2008 14:20)

Re: Stavebnice Audiowebu

A co takhle aternativa k tomu 3pásmu: SPH-275C + SPH-135C + Seas 27TBC/G? To je projekt který si připravuju...
Jinak teď hraju doma na appolito ARN 188/03 a ARV104. Katastrofa to neni a věřím že cílové skupině by se taková bedna líbila. Jsou to profesionálně udělaný bedny od ETy (= Tesla Litovel)

Re: Stavebnice Audiowebu

Pro me by asi takovej projekt sice nebyl, ale pokud bych mel davat dokupy levny rvouci 3p a nebyl moc limitovanej velikosti a pripustil bmm, videl bych to na neco jako dve daytoni SD270-88, na stredech monacor SP-6/100PRO a na vejsky treba seasi 29TFF(nebo i treba ta DT300). podminkou je samo zes, co zvladne ctyrohmovou bednu, kazdopadne myslim, ze s SPV100 by to nadlalo kraval slusnej.

Re: Stavebnice Audiowebu

Duwenbleidd: tak jak ty menice pistole vybral, tak to MA DUVOD! a tohle cos navrhl by bezpecne david ani tom nedelali...

to all: pochopte ze clovek jako pistole a david maji oproti drtive vetsine mnohem vic zkusenosti a MOC dobre vi proc ten vyber menicu je takovy jaky je... Snad uz se tu nebudou nadale vyskytovat podobne prispevky... Proste bud chcete slusny 3p nebo na tenhle charitativni projekt zapomente a dete se radeji ucit.

ps. jednu bednu nikdo delat nebude...

(upravil Duwenbleidd 30. 11. 2008 15:14)

Re: Stavebnice Audiowebu

Mohl bys mi prosím aspoň říct co je na tom tak špatného než mě pohřbíš a znesvětíš můj hrob? Zatím mám jen středy a výšky, bylo by milé kdybys navrhnul něco lépe odpovídajícího, děkuji. Ten basák mi k tomu jinak doporučil Antonio, zbylé dva měniče jsou také od něj...

Re: Stavebnice Audiowebu

Nevím co se ti na té kombinaci kyselyme nezdá, uvažuje se štíhlý sloup s 275 na boku a velmi nízkým dělením do 150Hz. Naopak ta p&d kombinace je mě osobně dost proti srsti a nerozumím jí. Stejně tak Davidův úlet ARN312+ARN188 PP+DT254, ze kterého se mě chce upřímně blut, nebo aplikací ARN-116 jako střed s nechutnou rezonancí uprostřed pásma... to nemá žádná 10ka.

(upravil dawsoo 30. 11. 2008 15:26)

Re: Stavebnice Audiowebu

Takže pánové když to víte líp tak nechápu proč se toho nechopíte? lol Jak kdyby na stěnu hrách házel.. nemá to smysl... já nikomu nic co nevyberu já sám ladit nebudu protože se pod to nepodepíšu tečka konec hry... toť vše z mý strany..

Není co dodávat...

Re: Stavebnice Audiowebu

kyselym napsal:

ps. jednu bednu nikdo delat nebude...

Chcel som dať možnosť zúčastniť sa viacerým. Myslím, že momentálne mám lepšie bedne. Chcel som len pomôcť.

pistole: Na koľko by si odhadol návrh 3p. projektu s Monacormi "se vším, všudy"?

Re: Stavebnice Audiowebu

podepisuju se pod daviduv prispevek

antonio: nelibi se mi hodne veci.. 1)27tbfcg 2) basak zboku 3) moc nizky deleni sph135 v 3p (je to asi jako maly 2p + subwoofer) 4) kos sph135- mali to byt snadno dostupny projekt tak ne z menicu s tak komplikovanym frezovanim.

bubu: ok tak pak jo.

Re: Stavebnice Audiowebu

kyselym: Nebavíme se o kitu, jsou to Duwe... bedny, řešit tvar koše nemusíš. Kde jinde chceš dělit bas z boku? A DT-300 ti nevadí?

Re: Stavebnice Audiowebu

Pánové, co takhle se nehádat a začít diskutovat? Nevěděl jsem že kombinaci reproduktorů může někdo brát jako urážku. Pak se za svůj příspěvek omlouvám smile

Re: Stavebnice Audiowebu

A proč ne sněhulák?

Web

(upravil pistole 30. 11. 2008 21:55)

Re: Stavebnice Audiowebu

Vážení klid..., O kombinaci měničů se můžeme bavit do soudnýho dne ale....
* příspěvky na téma akceptuji pouze potenciálníchj garantů projektu , nebo od zájemců (oddůvodněné)
* desítka monacor se bude dělit relativně vysoko ... Určitě ne na 150 Hz o tom jsem nic takovýho neříkal... kdyby šlo něco z boku tak tenhle reprák není ideální právě proto že tak nízko nejde úspěšně dělit.  Mám pro to ještě X dalších důvodů ale to je na dlouhý vysvětlování např aby výhybka nebyla nějaká hrůznost s obříma kapacitama a indukčnostma)
* a teď důvody pro jednotlivé měniče:
- SPH275C hezky vypadá, rozumně citlivý ,dobrý motor, vychází do relativně malé BR bedny dobrá zkušenost s jeho bratříčky, ladí vzhledem k 170C, rozumná cena
- SPH170C výborný zkreslení , solidní kmitačka a motor, kvalitní membrána , rozumná citlivost a cena, dobrá zkušenost poslechem i měřením
- DT300 , dost velká citlivost i zatížitelnost, excelentní zkušenost s některými bratříčky, lze čekat že bude výrazně lepší naž seasy!! , lze dělit hodně nízko kvůli 170C tak 2000-2200

* proč ne modely 135 ?? -- tvar koše !!!

*projekt 188 apolito by byl taky dobrý s DT 300 - zase je dost citlivá a zatížitelná , navíc lehce utopená takže malý difrakce
ještě je tu štíhlý třípásmo dole s arn 188 ! tady je problém slušný laciný střeďák arn 116 asi není nejlepší volba nevím jak jsou na tom ty plechový monacory asi nejlepší by byly daytony RS100 za 33 EUR z Intertechnicu , na výšky by pak mohla jít DT 80
* varianta B je štíhlý třípásmo s SpH 170C tam by jako střed byl zajímavej nějakej 2-2,5" měnič jako peerles a na vrchu monacoří pásek asi byste se nestačili divit ale nebude to mít moc basy je to jenom osmnáctka
* no a po diskuzi s Davidem asi by šlo udělat sloupkový dvoupásmo SPH 170 (polypropylen - litý koš a cena asi 800 ) s DT 300 za daný prach těžko něco lepšího..... Byla by to nejspíš uzavřenka

Re: Stavebnice Audiowebu

Ne každému se zapuštěné koše líbí, zvlášť, když je to zbytečnost. Proto bych Monacory nezavrhoval. Ale je mi do toho kulový, o stavebnici zájem nemám.

Re: Stavebnice Audiowebu

u středáku je to spíš vhodné a ty podivný tvary právě vypadají příšerně venku , kulatej je v pohodě vevnitř i venku. taky jsem na bednách se skenspíkem nechal středák venku navíc to pomohlo srovnat offset.

Re: Stavebnice Audiowebu

Pistole: byla by u kombinace Monacor SPH-275C+SPH-170C+DT-300+WG300  možnost jednou použít clc1, nebo jsou to pro aktivní dělení nepříliš vhodný měniče?

(upravil pistole 30. 11. 2008 17:32)

Re: Stavebnice Audiowebu

U aktivu je možnost vždycky - ale já bych to navrhoval na cívky bez jádra s relativně velikým ss odporem takže u aktivu by nebyly skoro žádný basy

BTW já se tedy spíš kloním k variantě bez WG300....

Jo a Monacory navrhuji především taky proto, že je prodává Antonio.