Téma: Stavebnice Audiowebu

Antonio, jak jsou na tom další kity? Máš nějaké termíny nebo alespoň předběžné ceny? Díky za odpověď

Re: Stavebnice Audiowebu

Není zájem o KIT1, takže nebudou ani žádné jiné. S novou prací nebude na shop čas a patrně ani možnost ho provozovat, s velkou pravděpodobností s tím seknu.

Re: Stavebnice Audiowebu

To je Tondo škoda... ale je to o tom... sám jsem udělal finančně dostupnej projekt plně zdokumentovanej (monacor-seas) a to včetně vyhýbky a co vím taky to nikdo nestavěl... jen tu vidím neustále dotazy na vyhýbky a na rady co vybrat... takže se ti ani nedivim.

Není co dodávat...

Re: Stavebnice Audiowebu

Presne tak.

Problem je, ze sem uz chodi lidi hodne v pripadech nejvyssi nouze.

A: Mam A a B, potrebuju na to vyhybku.
B: To se bude delat tezko, zkus tohle overene B+C, mame na to odladenou a vyzkousenou vyhybku.
A: Kdyz ja uz koupil A a davat dalsich 300 za C se mi nechce...

Kde je elan, tam nejsou penize, kde jsou penize nebyva vetsinou cas. A pokud je cas, elan i penize, tak uz se poohlizi v jine kategorii. (Troels a spol) sad

Re: Stavebnice Audiowebu

Je to škoda, začátečníkům ubyde zajímavá možnost. Ale asi jich je málo co dovedou ocenit obtížnost prací na výhybce a pak to dopadá jak psal Michal. Bude Kit 1 dostupný ještě po vánocích?

Re: Stavebnice Audiowebu

Ten kit1 se mi hodně líbí, hlavně na aplikaci pro kterou ho plánuju - kolejní pokoj. Jen s penězma je momentálně problém, budou vánoce.. Proto ten dotaz od Duvenbleida.. určitě ho koupim, ale asi až po těch vánocích

Re: Stavebnice Audiowebu

I kdyby to Antonio prodej zrušil, tak materiál je v česku běžně dostupný, vexle a výkres tady tuším někde visely.

(upravil Kritik 26. 11. 2008 15:18)

Re: Stavebnice Audiowebu

Rěkl bych, že je tady dost vysoká laťka. Totiž na beymách tady staví jen pár lidí, možná nikdo. Spíš bych e-shop viděl na konstrukční materiál, atd ...
Ale kity bych tady rád uvítal ve větší míře.

Web

Re: Stavebnice Audiowebu

To je ono. Konstrukcni material by rad kazdy (ja treba taky), jenze na tom je tak mizerna marze a tolik prace s tim a je potreba drzet hodne polozek skladem, kazdy to chce do druheho dne a je to hodne siroky sortiment - paradoxne mnohem vic kapitalu na sklade, nez kdyz se dela obchod s drahymi menici, i kdyby se par kousku melo drzet skladem taky.

Treba hloupe civky, kdyby Tonda umel navijet. Dexon s tim prastil, elektrosound sice dobry, ale vzduchovky tak do 1.15mH a kostricky s jadrem jsou jenom obcas. A objednavat to porad z intertechnik???

Kritiku, ted nic osobniho, kity bys uvital, to asi kazdy, ale ruku na srdce... vyvoj neco stoji, casu jeste vic, a zrovna tady je komunita takova, ze to radeji sysli po kouskach, nez by dali najednou velkou castku za stavebku, byt kompletni... sad

Re: Stavebnice Audiowebu

Podle mě tomu chybí jen nějaká lepší propagace, donedávna jsem nevěděl, že je tu nějakej e-shop a doteď, že existujou nějaký kity...

Re: Stavebnice Audiowebu

rozumnej kit jsem klidně ochoten navrhnout , ale kdo to zaplatí.... tím končí veškerá diskuze . Já do toho svý peníze dávat nebudu.

Re: Stavebnice Audiowebu

Takové věci musí ideálně financovat dodavatel stavebnic nebo klíčových dílů smile. Podívejte se na Prodance a jejich kity + vývoj výhybek, myslíte, že to dělali jen tak pro radost ?

Web

Re: Stavebnice Audiowebu

Michal: máš pravdu. Ale kdyby bylo z každého trochu (něco od seasu, monacoru i té beymy), každý by si vybral  co mu vyhovuje. Možná by to i šlo hmm 
Pistole: kolik by stál takový návrh? plus - mínus
Jsem ochoten finančně přispět na kity!

Web

(upravil sinclair 28. 11. 2008 15:12)

Re: Stavebnice Audiowebu

Sendy trefil hřebíček.
Nebo myslíte, že by Aldax mohl říct "složte se nám na vývoj 200W mosfeťáku a my vám ho pak jako stavebku budem prodávat" ?!?
Kdepak, vývoj, resp. investice do něj leží na bedrech toho, kdo ty kity chce prodávat, jinak to nejde.

Poznámka pod čarou:
Lidi, kteří chtějí stavět bedny ze stavebnic, logicky nemají na hotové bedny a nemají ani tisíce korun na nákup měničů. Jsou to vesměs velmi mladí lidi, když to přeženu tak holoprdelníci.
Udělejte vymakaný kit z cenově dostupných TVMek, některé jejich nedostatky kompenzujte lepší výhybkou a uvidíte ten šrumec. Nějaké třeba 30L Appolito s ARN188/07, ať to má nějakou páru.
Osmilitrové bedny jsou na psí prd, mladí kluci si chtějí postavit bedny, které už mají jakýsi akustický výkon - to je, jakobych já chtěl dodávat stavebnici 25W diskrétního zesilovače. Takový zesilovač si ale skoro každý umí postavit z nějakého TDAčka a má to skoro to samý, navíc 25W je k prdu, tak na stůl k PC. 

Uvedu příklad od nás. Zesilovačů, jako je SPM250 či SPD600 se prodává velmi málo, přestože je to to nejlepší, co máme. Koncáky, budiče, rozkmit v SPM250 bych mohl přirovnat třeba ke Scanspeakům, které jsou sice vynikající, ale skoro nikdo na ně nemá peníze.
Absolutním hitem je SPV100P, ve které se nám /vcelku nechtěně/ ideálně namíchal poměr dostupná cena/kvalita/složitost/výkon. Udělej to Tondo taky tak a bude to fungovat.
A teď do mě.

Web

(upravil pistole 28. 11. 2008 15:28)

Re: Stavebnice Audiowebu

Já nechci nic potom prodávat - nestojí mi to za to , zatím všechny kity co jsem dal lidem k dispozici byly zdarma a tak by to bylo i zde . Chtěl bych jenom náklady na vývoj  a materiál..... jsem ochoten vám udělat JEDEN odměřenej odladěnej kit ZADARMO !! ale já do toho nedám ani korunu na jedinej šroubek .

Nebudu ale dělat teslu ani Highend (ten bych si už nechal zaplatit pořádně) ! Minimum je monacor - maximum je seas-basic. Další podmínka je kulatá příruba. měničů aby se to dobře dělalo a všeobecná dostupnost repráků v evropě.

Možné koncepce :
- dvoupásmovka 18cm /2,5cm
- třípásmovka 18 cm /10cm /2cm
když to někdo zastřeší a dohodnete se není problém - další podmínka je že bych komunikoval s jedním zadavatelem (třeba Antoniem)

(upravil MaBat 28. 11. 2008 15:35)

Re: Stavebnice Audiowebu

sinclair: U zesilovačů je to trochu jiný, na vlastní konstrukci už si každej netroufne (resp. na to nemá vzdělání/vybavení/zkušenosti - a ví to) a za stavebici je vděčnej. Do beden se s klidem pustí kdokoliv má díru do zadku s tím, že nějaká stavebnice by byla pod jeho úroveň smile Prostě nevěří, že to není tak snadný. Já bych si to taky nekoupil, prostě proto, že nevěřím, že to není tak snadný big_smile

Jinak jak píše Neper, tomu kitu navíc chybí, resp. chyběla, jakákoliv propagace. Prostor tu jistě je.

Re: Stavebnice Audiowebu

MaBate, mas pravdu, to je presne ono.
Tu pistolovu rukavici bych byt tondou zdvihl, ale nebudu mu do toho kecat.

Re: Stavebnice Audiowebu

No nevím, text e-shop v menu na webu se mě nezdá nějak přehlednutelný, půl roku byl dokonce tučně.
Skladnit další hafa komponentů na jiné kity nehodlám, když prodejnost je nula. Snem je prodat první KIT1, nebo je těch 2.5k moc? Jaká by pak byla prodejnost dražších kitů...

(upravil MaBat 28. 11. 2008 16:27)

Re: Stavebnice Audiowebu

Antonio, propagace je to, co dělá třeba Geddes na Diyaudio smile Musí se o tom mluvit.
Krom toho, kolik z Vás sem chodí přes titulní stránku Audiowebu?

Zapůsobit by mohl i nějakej hezkej "datasheet", se zasvěceně okomentovaným měřením....

Nebo to někomu prodej za polovic a řekni, at ti to tu vychválí lol

Re: Stavebnice Audiowebu

No tak zrovna já přímo, ne přes titulní stranu. Ani jsem o těch kitech nevěděl, jinak bych totiž ten KIT1 Tondovi rozmluvil...

Web