(upravil Poly 24. 11. 2008 17:35)

Téma: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

Zdravím měl bych dotaz na tento zesiovač viz odkaz http://chrudim.cz/tuning/?PHPSESSID=735 … d890855bac
Koupil jsem si auto a chtěl bych si do něj postavit nějakou muziku konkrétně by to mělo být pro subwofer s eminencemi dva dvanácti palce. A nechce se mi kupovat nějaký činskej shit ,ale chtěl bych už něco lepšího abych se nemusel bát že mi to tam pobouchá.....
Jsem na elektro škole takže mám přístum ke všemu potřebnému co se týka plošňáku atd.... A taky mne baví bastlit takže bych si radši něco sám postavil.Tak kdyby jste mi mohli poradit jestli je toto schéma vhodné popřípadě poradit s nějakým jinčím zapojením předem díky ......
Ješte nejde dát přímo odkaz tak je to v sekci AUDIO a pak 2x70W Zesilovač

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

NE!
Zkoušel jsem to, nechodilo to, pak jsem udělal klasiku AB můstek z TDA7396 a měl jsem postavený megaplato 4X ARN 6684, no nebylo to za ty prachy špatný, zesilovač 2x40W do 2 Ohmů mě vyšel asi na 500,-. Ale pouč se z mých nezdarů a kup lacině nějaký použitý autozesilovač, je v tom měnič, takže napájení na straně auta je galvanicky odděleno od od vlastního zesilovače, odpadá spousta problémů se zapojením zemí a s rušením a má to i vyšší výkon a je to prostě úplně nejvíc lepší, než cosi bastlit s čínským integráčem.

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

Jo jo je to tak! co by mohlo stát ještě za úvahu je DPA280 ale to je poměrně složité a nevím jestli si nato troufáš! Myslím že nato vyšel i plošňák v AR nekdy v roce 90 nebo 91 ono toho bylo více!

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

Ok zatím díky za rady ...mno DPA280 myslíš že to jde ještě postavit že budou součástky k sehnání některé nebo alespoň náhrady myslím že sem někde četl že u některých DPA s tím byl problém ale jestli se pletu mne opravte.....

(upravil Unregistered 24. 11. 2008 21:31)

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

http://www.zewel.tuliscz.com/dpa280.php
http://www.zewel.tuliscz.com/pictures/d … a280_1.jpg

Jediny sčim by mohl být problém jsou ty KUX41N ty se dají sice sehnat  ale tak okolo 50kč za ks. Jinak všech součástek jsou na krámech ještě tuny! KC237 nahradíš BC546. KFY těch je na krámech 3 prdele ,za ten výběrovej trend osaď  KF470 za BF257 dej KF469. jinak KD 607/617 se dají sehnat ještě docela dobře. Pokud se nepletu tak by vyhověly i KD606/616 protože při plnem rozkmitu by mely bejt zatěžovaný cca 50V. možná že by to vtomto pžípadě chtělo zvolnit v napájení tak o 5V a napájet ho 2X45V. Nejlépe by bylo je změřit. no a možná že ty diody by mohl bejt trošku problém ale ty se jistě dají nahradit něčím moderním.

Na co bych chtěl upozornit je že nakupovat součástky pouze od dobrého obchodníka! to je dost důležité!

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

Problém u DPA280 nejsou vlastní aktivní a pasivní součástky, ale sehnat vhodné feritové materiály, protože nic z toho, co je tam použito, se už dávno nevyrábí a nikdo to ani nedoprodává.

Web

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

Jo jo Sinclair ma vlastně pravdu!!!!! Vůbec jsem si to neuvědomil! jedině ktomu přilepit nějakej jinej měnič! ale vtomto případě bude lepe jít cestou nejmenšího odporu a zesilovač koupit! protože stavba tohoto zesáku by přišla určitě na nějaké ty tisíce taky... takže tak

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

Ja zos s TDA1562Q používam pri PC, napájaný je z akumulátora a hrá smile Pravda dosku som nerobil doma.

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

Zdravim,

   Nevím co máte proti TDA1562Q. Stavěl jsem do auta celkem 4 kusy vše vlastní výroba včetně desky jedou přes rok bez sebemnších potíží. A hraje to za tu cenu krávovsky. Nic lepšího bez měniče se v téhle cenové relaci pořídit nedá. Já jsem s nima max. spokojený. Jedinou podmímnkou je zvládnout filtraci nap. napětí. Je to dost citlivé na rušení od altíku. To ale není problém vyřešit.

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

Já zrovna nedávno přemýšlel o stavbě DPA 280 s tim měničem. Desky i popisy jsou tady:   DPA 280 Myslim, že s těma feritovejma jádrama by nebyl až tak velkej problém. Když zachovám poměr závitů na převodním a budícim transormátoru a indukčnosti cívek, tak by nemělo vadit, když bude mít jádro maličko jinej rozměr, nebo jo?   

A má vůbec cenu řešit tenhle zdroj, když se dá postavit o dost jednodužší např s UC3525? U tohodle se mi zas líbí, že je to na jedný desce a už se tam nemusí nic naplácávat.

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

Mno s tím feritovým materiálem možná by se dalo něco pořešit ale jen jaký by to mělo mít přesně tvar a FIKU ty by ses pustil do té stavby?? Vypadá to zajímavě a myslim že by to byla teďkom rarita..ale teďkom otázka jestli to má smysl.....

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

No právě, za to co bych to doho nacpal koupim jetej zesilovač a budu to mít bez problémů, ale tohle zas asi moc lidí nemá. Na stavbu by to nemělo bejt tak složitý, nejvíc práce by podle mě bylo s těma transformátorama, přiznám se, že mi značnou chvilku trvalo, než sem pochopil, jak to tam je všechno řešený.

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

To jo FIKU prosimtě mohl bys mi to Dpa 280 jak si daval ten odkaz poslat v jinem formatu?? Mi nějak nejde otevřít díky..

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

Poslal sem ti ho na mail.

(upravil sinclair 25. 11. 2008 23:00)

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

DPA280 je krásná práce, kdo viděl originální fotky modulů v dotyčné příloze AR.
Myslím, že pokud by se i dneska tenhle zesilovač udělal na totožné desce, opatřené bílou, žlutou či červenou nepájivkou ze strany součástek, osadilo se to hezky barevnými ORIGINÁLNÍMI součástkami TESLA, dalo do hezké kastle a prosklilo acrylem, tak Vám podobnou mašinu bude ledaskdo závidět.
Schválně píšu originálními a barevnými - jen s nimi to totiž má šanci bezproblémově fungovat a vydržet kdeco, no a co se týče toho vzhledu, současný materiál je barevně nechutně uniformní a bezbarvý, troufnu si říct škaredý.

Já jsem jich postavil pět, někde mám ještě z Prametu sadu originálních feritů, koketoval jsem totiž s myšlenkou jednu takovou hezkou postavit a zaarchivovat pro příští generace, aby viděli, jak má vypadat hezký, účelný a přitom kvalitní přístroj. V současné době na to ale nenajdu čas.
Tím jsem ale rozhodně nechtěl říct, že ty ferity prodám, aby se někdo neplet smile

Web

Re: Autozesilovač s TDA1562Q pro pohon subwoferu

Raz keď budem veľký tak 280tku postavím smile Len tie ferity, no... Okrem nich by som doma nahrabal všetko, tesláckych súčiastok mám slušné zásoby.

Web