(upravil danhard 20. 11. 2008 22:27)

Re: Kenwood KAF-1030

A ten kanál jinak hraje ? Vstupy to přepíná ?
Holt musíš jít po drátu a zjistit kdo to tam pouští. Z poťáku to jde ale vpodstatě přímo na input selektor, což je jeden velkej šváb.
Relé RY102 je osazený ?

Re: Kenwood KAF-1030

RY 102 NENÍ osazeno. Je to akorát přemostěno drátky. smile

(upravil little 21. 11. 2008 21:23)

Re: Kenwood KAF-1030

Tak už jsem pravděpodobně zjistil, která součástka má rozepínání relé na svědomí. Po přerušení drátku, který nahrazuje RY102 je v levém kanálu ticho (při maximálním zesílení se přidá i trochu šumu smile ) a na poťáku setinky SS napětí. Bohužel se mi nikde v českých e-shopech nepodařilo tuto součástku najít. Jedná se o KIC9164AN. Nevěděl by prosím někdo, jak tuto potvoru nahradit? Asi budu muset zatím přemostit tenhle přepínač vstupů a používat pouze jeden vstup. hmm

Re: Kenwood KAF-1030

Tyvole, a neskáče ti tam ten proud tím pokaženým drátem ? lol

KIC9164AN - DNN mám v ceníku za 1350Kč (asi ho soudruzi u Denona zvlášť vybírali), TC9164/KIT za 400, TC9164 za 120 smile

Web

(upravil little 22. 11. 2008 11:39)

Re: Kenwood KAF-1030

U AME se mi ho už taky podařilo najít. Navíc, když na to schéma znovu koukám, tak si říkám, že jsem vlastně obešel nejen tenhle přepínač ale i korekce (nejspíš právě proto nefungujou). lol

Re: Kenwood KAF-1030

No, akorát že v AME mají tuším variantu v jiném pouzdře, proto se používal KIT.

Web

Re: Kenwood KAF-1030

TC9164AN cena v AME víc než lidová (51 kaček) a kousek mají skladem.

Re: Kenwood KAF-1030

Právě jsem provedl výměnu stávajícího přepínače vstupů za nový originál (Toshiba) z AME. Proměřil jsem jednotlivé vývody potenciometru a na ŽÁDNÉM z jeho vývodů není ani mV SS napětí. Samozřejmě jsem zesilovač už i otestoval v praxi-schématicky možná šmějd, ale po výměně filtráků za 2x10mF (a můstku za 8A namísto 4A) je to fajn. Danharde, mockrát děkuju!!!

Re: Kenwood KAF-1030

Tak a je po prdeli. Pár hodin v kuse jsem ho testoval a snažil se využít celý jeho výkon, který dokáže dodat do zátěže. Skoro čtyři hodinky byl naprosto v pohodě, zahřívání takové, že se na chladiči koncových tranzistorů naprosto v pohodě dala udržet ruka. Hmm, jenže pak najednou z ničeho nic rozepla výstupní relé...dál už myslím nemusím nic popisovat. Teď už se po zapnutí nerozsvítí žádná indikační kontrolka. Vývody jedné strany koncových tranzistorů jsem musel odpájet-usměrňovač by to déle jak několik sekund nevydržel (a je jedno, že je na 8A, k tomu ještě navíc na kousku hliníku). Po zapnutí nesepne ani jedno z relé. Myslím tedy, že koncové tranzistory jsou jasné. Napadá někoho,. jako poznat, zda je procesor v pořádku? sad

Re: Kenwood KAF-1030

Ííhahaha smile
Procesoru nic nebude. To jen zabraly ochrany, protože je nejspíš střelenej některej budič. Konce budou v pořádku, protože kdyby byly proražený, vymlátilo by to primární pojistku a ten grec by možná šel taky do řiti.
Tohle se často stává u starších strojů, kde postupem po časové ose klesá beta koncových tranzistorů i budičů. No a pak se stane, že takový koncový pár si prostě chlemstne z budiče víc, než budič unese a ten střelí.
Že nesepnou výstupní relé signalizuje stejnosměr ve výstupu, ten ale nemusí být způsoben vadnými koncáky. Klidně mohlo odejít něco v diferáku či rozkmitu, nebo ten budič - prostě cokoliv, co způsobí velké stejnosměrné rozvážení zesilovače.
Hlavně to proboha nespravuj....

Web

(upravil little 30. 11. 2008 21:52)

Re: Kenwood KAF-1030

Omlouvám se, že jsem to nenapsal, ale primární pojistku to odrovnalo. Naštěstí jich mám hned několik na náhradu. S koncovými tranzistory to bude horší, nikde v žádném českém e-shopu se mi tyhle SAP08 od SanKenu nepodařilo najít. Můstek by do řiti šel, nebýt toho, že jsem odpájel koncové tranzistory v jednom kanálu (konkrétně Q134 a Q136). Teď je v podstatě evidentně funkční pouze ta druhá část (kde jsem naměřil mezi CN511 okolo 40mV SS, což je dle manuálu v normě). Aspoň mám na dlouhé zimní večery postarámo o zábavu, nebo si mám rovnou hodit mašli? sad

EDIT: Pošleš mi prosím toho Pincka? Toshiba s STKčkem mi už zvukově moc nevyhovuje, takže vlastně nemám na čem hrát... sad

Re: Kenwood KAF-1030

Já ty Sankeny myslím ještě nějaké mám, ale jsou to myslím SAP16P - 16N. Nic levného.

Web

Re: Kenwood KAF-1030

sinclair napsal:

Hlavně to proboha nespravuj....

Web

Re: Kenwood KAF-1030

lol

Web

Re: Kenwood KAF-1030

Řekni si cenu...

Re: Kenwood KAF-1030

little, rozumné smile A Sinclair by mohol povedať cenu aj mne...

Web

Re: Kenwood KAF-1030

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/724 … .26KB.html

Web

(upravil little 1. 12. 2008 17:57)

Re: Kenwood KAF-1030

Nedá se to třeba něčím nahradit? Co tam dát třeba dva shodné tranzistory namísto jednoho? Třeba 2SC3281 a místo druhého dva 2SA1302? Docela slušná kravina, viďte? smile

STD01 pravděpodobně nebude plně kompatibilní s SAP08. Jeden vývod ma ufiknutej smile

(upravil sinclair 1. 12. 2008 21:44)

Re: Kenwood KAF-1030

Podle SanKenů je. Jedinej rozdíl mezi SAP a STD je absence vnitřního emitorovýho odporu u STD, který je potřeba doplnit externí, proto ta uštíplá haxna. Stojí to ale děsivý peníze...

Web

Re: Kenwood KAF-1030

Nedělej furt tajnosti a řekni cenu. smile