(upravil little 20. 11. 2008 12:52)

Téma: Kenwood KAF-1030

Jak jsem slíbil, tak také činím. Máme tu další thread týkající se této mašinky. smile
Mám zesilovač u kterého byl problém s jedním kanálem (z kterého se ozývalo "chrčení"). Tento problém se mi pravděpodobně podařilo vyřešit, ovšem nevím na jak dlouho. Jde o to, že po větším pootočení volume se rozepínaly výstupní relátka a na výstup zesilovače se dostávalo SS napětí (nízké hodnoty, okolo 0,5V, poté zapůsobily ochrany). Tento problém se mi vyřešit nepodařilo a myslím, že bez pomoci ani nepodaří. Letmo jsem proměřoval veškeré tranzistory (vyjma MOSFETů), zjistil jsem, že nikde není žádný proražený. Chtěl jsem se proto zeptat, jakým způsobem mám nyní postupovat aby se mi podařilo závadu diagnostikovat a následně opravit. Předem děkuji za odpovědi.

Kompletní servisní dokumentace je k dispozici zde:
http://leteckaposta.cz/902463453

Re: Kenwood KAF-1030

Kurva co zas proměřuješ za tranzistory ? to je máš vyletovaný a zase dojebanej tisťák ?

Re: Kenwood KAF-1030

Kdepak, tentokrát jsem je proměřoval zapájené v DPSce (což dle sinclaira není problém).

(upravil danhard 20. 11. 2008 13:19)

Re: Kenwood KAF-1030

A jestli máš dc napětí na poťáku hlasitosti jsi měřil ?
(to je takový to s motorkem, jak je na to nasazenej zepředu ten velkej knoflík).
Když dáš SOURCE DIRECT, tak to dělá taky ?
Když dáš jinej zdroj signálu tak to dělá taky ?

Re: Kenwood KAF-1030

Měřit zapájenej tranzistor digitálem, nebo analogem s proudovým ohmmetrem je kurva rozdíl...

Web

Re: Kenwood KAF-1030

Umí to i PU500?

Web

Re: Kenwood KAF-1030

A nejlepší jsou digitály s automatickým přepínáním rozsahů ! Zlatá rafička na budíku smile

Re: Kenwood KAF-1030

Já tak nějak vnitřně víc věřím tý ručičce smile)

Web

(upravil sinclair 20. 11. 2008 14:57)

Re: Kenwood KAF-1030

Já tak nějak vnitřně víc věřím staré dobré DU10...pro ty mladší je to prastarý Avomet II.
Ještě lepší na tyhle účely /rozsah x1 ohm/ je červenočerný jugoslávský Unimer 33.
PU500 je podle mých vlastních zkušeností měřák úplně na píču.

Web

Re: Kenwood KAF-1030

Už je v něm operák smile

Web

Re: Kenwood KAF-1030

No právě..ten nejblbější, co tam mohli dát.

Web

Re: Kenwood KAF-1030

Ohmmeter Metra Mx11 toto náhodou nevie? Ocitol sa u mňa doma, rád by som s ním aspoň trandy meral. Díky za odpovede, a Littlovi sorry za OT.

Web

Re: Kenwood KAF-1030

Mě je to jedno, celej tenhle thread je OT. Večer ten zesík proměřím a uvidím. smile

Re: Kenwood KAF-1030

Jakýpak OT ? dostals "noty" tak se na to kurva podívej a nepindej o OT !

Re: Kenwood KAF-1030

Já nemyslel Tvůj příspěvek, ale ten kurpelmův. Jinak díky za "noty".  wink

Re: Kenwood KAF-1030

SOURCE DIRECT jsem vyzkoušel a nemá to vliv.
Je jedno, jaký zdroj signálu zvolím (signál ani nemusí být připojen), chová se furt stejně. Zvrat nastane až při použití MUTE, to se pak zesík chová jako beránek. cool

Re: Kenwood KAF-1030

OMG vem do ruky měřák, a změř bez připojeného signálu napětí na živém konci (ne běžci) poťáku.

Web

Re: Kenwood KAF-1030

Ten poťák má celkem 8 vývodů, dvě řady po čtyřech vývodech. V jedné řadě jsou hodnoty vůči GND maximálně 0,02V, ve druhé řadě naměřím 2.3V, 15.6V a 0,25V. Odpojil jsem bránu CN102 a nenaměřím nic. smile

Re: Kenwood KAF-1030

Nekdo ti tam rve do poťáku 15V, mohl by to být i svod z vyteklýho elektrolytu, nebo taky nějak seklej přepínač vstupů. Kterej to dělá kanál ?

(upravil little 20. 11. 2008 22:14)

Re: Kenwood KAF-1030

Levý kanál, který má jako výstupní tranzistory Q133 a Q135. Vyteklý elektrolyt jsem na DPSce nenašel. sad