(upravil opamp 27. 10. 2009 17:49)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Při jakým proudu kolektoru a jakým Uce ty bédéčka měříte?

Web

(upravil mir.ku 27. 10. 2009 23:04)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

to sinclair k BF469/470 -> MJE15034/15035
...jestli se moc nepletu, tak tu záměnu kdysi sám Pavel Dudek navrhoval (pravda za 15032/15033)

v datasheetech vidím hlavně to, co napsal danhard s betou ... prosím naveď mne trochu ... hmm

reeb níže: sorry, máš pravdu ...

(upravil reeb 27. 10. 2009 19:09)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Sice navrhoval změnu MJE340/...  --> MJE15032 /... ale na místě budiče kde je deska 380 uzpůsobena pro obě varianty-pořadí vývodů..

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

mir.ku, ty MJE15034 je 8A tranzistor, zpětnovazební kapacity přes 100pF, podívej se na řadu o stupeň níž s napětím, tj. MJE15032, tam to je.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

danhard - díky, ale teď v tom nám totální NHL ... sad

podle ON Semi:
MJE15034/35 - Uceo=350V/ICmax=4A/fT=30MHz/Ptm=50W/hFE=100
MJE15032/33 - Uceo=250V/ICmax=8A/fT=30MHz/Ptm=50W/hFE=50

kde jsi zjistil tu kapacitu? (ON Semi ji neudává, v datasheetu není) -> změřeno?

v čem jsou tedy 15034/35 dobré?
...designed for use as high-frequency drivers in audio amplifiers

ptám se na použitelnost - mám 2x pět párů ... moc díky

(upravil danhard 28. 10. 2009 19:29)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Áha, tak to budeš muset ještě o stupínek níž, na MJE13030, tam už to je, je to tedy tranzistor už jen podobnej, technologicky předchůdce. Nebo se můžeš podívat na něco výkonějšího třeba MJL1302A/3281A a podělit to v poměru výkonů, nebo max. cont. proudu a dostaneš se orientačně na podobné hodnoty.
Nebo si mužeš stáhnout Space knihovnu a podívat se co používají při modelování tam. V těch knihovnách se ale můžeš dočkat větších nesmyslů, než ten odhad z podobných tranzistorů.
Nebo to můžeš odměřit smile
Ty tranzistory jsou dobré v tom, že snášejí vysoké napětí a mají dobrou odolnost na druhý průraz.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

díky za odkaz, v datasheetu MJE15028÷31 to skutečně je ...

http://s4.postimg.cc/jf23l0ojd/1389_mje1503031.jpg

sinclair: to je ta odlišnost, na co jsem měl příjít ?

(upravil wwsly 28. 10. 2009 20:46)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Zdravím chlapci. Neví někdo o diodě z obr. ??
Ur min 60V a If min 4A.
Hledal jsem dlouho na netu, ale nic, s těmi to parametry.

http://s4.postimg.cc/y5norgdvd/1360_novy_obrazek.png

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Není nějaká náhrada za TDA7250 nebo něco lepšího nežli TIP142/147 pořád mi to tu bouchá /KMD7251/... ? Asi si to TDAčko kmitne a odstřelí je, nebo nevim...

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

wwsly FEP16BTD

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Ale aby byla sehnatelná v našich končinách to už asi chci moc.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Na ten modul s TDA7250+ TIP v rámci duševního zdraví šlápni, nebo to namasíruj kladivem.. smile předtím doporučuji vymontovat součástky co za něco stojí..

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Kladivo není daleko - až do teď držel /4roky/... ale v posedním pul roce chcípl už třikrát...

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Jeste se vratim k #150 a KD649T. Dva maily na dve ruzne adresy uz sli do Tipy ohledne vyjadreni k reklamaci drive zminovanych vadnych KD649T,a odpoved? Zadna... Tak ze me to naprosto presvedcilo co o nich pise Sinclair.
Prodat to jo,ale resit pak problemy uz ne.. A vymluvu nemuzou mit zadnou,jejich robot me potvrdil prijeti obou odeslanych mailu big_smile
Jde o par korun,ale me stve spis princip.Tak ze obetuju jeste tech par kacek za postu a ty trandy jim na reklamaci poslu i bez jejich vyjadreni.Kdyz to pak nevyridi k me spokojenosti navazu spolupraci s COI,co uz s nima..

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Co s těma KD je? přebraný šrot nebo jsou nejak vadné?

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Nečetl jsem to,ale tipl bych, že jsou přetištěné. V tipě jsem koupil pytel KD607, ale ještě jsem se nedostal k měření. Každopádně dostanou co proto a to nejen ty trandy, ale i v tipě pokud to nebudou originály.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Tak at to teda nemusite cist.. smile .Koupil jsem jich 20ks,z toho 4ks maji zkrat C-E. Nepajene,neposkozene.. Meril jsem je jen tak zbezne kvuli parovani.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Jeden z těch co má zkrat rozlouskni a foto postni sem, at víme.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

opamp napsal:

Čím to je? Větší než obvyklá napěťová závislost kapacit přechodů?

To není napěťová závislost kapacity, to už je injekce náboje - saturace.
Mění se to s požadovaným proudem, u 10mA je to u těch 100mA videtranzistorů kolem přijatelných 2V, ale 30mA je pro ně už hodně. Ono je to taky vidět i na vystupních charakteristikách, že se jim při větších proudech a malém napětí nechce smile

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

to wwsly: Zatim je louskat nebudu,ale poslu je na reklamaci,furt se to jeste vyplati dat tech cca.40kc za postu.Jak to dopadlo dam pak vedet.