Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Ale boha jeho...

Web

(upravil Zorg 3. 6. 2009 12:50)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

dawsoo, opamp: tojo, to jsem si taky spočet ~ 1600/cihlu jen za ty fajnovější darlingtony (2SB1647/2SD2560). Proto jsem se v #92 ptal, jestli ty 2SB1560/2SD2390 co maj v AME skladem nejsou nějaký zmetky, páč stojí kilčo jeden, to bych přežil. Je mi jasný kam míříte. Chtěl jsem to prostě jen zkusit, co z zoho pak bude, páč stojí kilčo jeden, to bych přežil. Je mi jasný kam míříte. Chtěl jsem to prostě jen zkusit, co z zoho pak bude.

EDIT: Tak ty levnější - do telefonu mi řekli, že je to výrobce SKN..je to fakt Sanken a nebo je to nějakej sajrajt? http://img297.imageshack.us/img297/3590/hmmm1.gif

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Zorgu kup ty dražší. Dobrá rada zdarma.

Web

(upravil dawsoo 3. 6. 2009 19:46)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Zorg:
leoš má pravdu ty dražší jsou beton...myslel jsem to jinak a to tak že je otázka zda tohle má význam do věci za 3k narvat jen trandy za skoro stejnou cenu jakou má teď ten zbytek... a pak třeba nebejt zklamanej že přínos zvukovej je třeba menší než bys čekal,nakonec by tě to třeba jednou omrzelo a byla by to bez výrazný ztráty asi neprodejná věc. protože ze zkušenosti vím že tyhle vylepšení sice lidi maj rádi,ale nechtějí za ně při nákupu platit.

Není co dodávat...

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Jj, já to taky tak pochopil ohledně jestli vůbec má cenu do toho ty prachy cpát nebo rovnou začít dělat něco jinýho/připlatit si na něco hotovýho. Na to je řekl bych odpověď celkem jasná big_smile

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

ultraTesla lol
BDW51C

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Zorgu,
já Ti to tunit nebudu. Nelíbí se mi to. Už teď to je v limitaci na pováženou (zákmity na "odbězích" v obou půlvlnách), konstrukčně taky nic moc.

Nech to být a prodej to smile

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Nechcem zakladať nové vlákno preto sa opýtam tu : mám doma pár SU160, SU169. Hodia sa vôbec do niečoho čo sa týka audia, alebo ich mám zajebať až na orbit?

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Neoni: pokiaľ neopravuješ TV, dones mi ich(áno tam, kde si sa pýtal v maili lol ). Škoda zahadzovať, hlavne tú 169vinu. Na audio nepoužiteľné..

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Ja som Ti niekedy písal mail? Jeden z nás sa asi nadýchal výparov kolofónie smile

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Nie nenadýchal. A vidím, že si zmenil mail tak ako ja lol

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Máš mail

(upravil sinclair 5. 6. 2009 10:05)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Stephunku, to logo ale sedí a je přesný. To musela být nějaká exportní zakázka, přičemž jim v Piešťanech asi něco čipů zbylo a tak to pustili mezi lidi tady.
Nebo je to tzv. II. jakost kvůli nesymetrii potisku. Takové polovodiče /s křivým, posunutým nebo rozmázlým potiskem/ se v rožnovské prodejně II. jakosti prodávaly běžně za míň, než polovinu, přičemž elektricky je ten polovodič bezvadný.
Pak se tam prodávala ještě III. jakost, což byly polovodiče sice s bezvadným potiskem, bezpečně funkční, ale s některým parametrem mimo katalogové meze. Ty stály i pětinu ceny prvojakostních, já osobně jsem tam např. nakupoval KC509, které měly betu např. méně než 150, anebo naopak 1200 a víc - byla to loterie, ale stály jen 2Kčs..

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Opravuju sousedovi nástrojovou hlavu Echolette S100, a v tremolu tam jsou BC113 a BC114. Oba jsou ko, takže nic nezměřím sad Nevíte, co bych tam mohl prdnout místo toho?

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Myslím, že by vyhoveli BC183, prinajhoršom sa nič neskazí ani BC546 a pod..

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Už dlho som nepožiadal o radu, ale teraz som jednoducho narazil a zastal. Mám tu yamahu R-3, kde sú na pozícii vstupného diferáku tieto 2 tranzistory, skúšal som do datašítohľadu zadať snáď všetky možné predpony od 2Sx cez ztx a mmbt a neviem čo, ale uspokojivú informáciu o type som nenašiel, prosím niekoho povolaného o radu. Na výstupe zosilňovača sa po cca minúte až dvoch objaví ss okolo -0,5V. Po premeraní bety všetkého osadeného som nakoniec meral betu aj týchto kúskov a pod Ic=1mA jednému z nich klesá beta z 240 na 140. Po osadení druhého dobrého kusu z druhého kanálu je všetko v poriadku. Len by ma zaujímalo čo sú zač tieto mršky. V servisnej schéme sú označené všetky okrem týchto v diferáku. Ďakujem za rozlúštenie tejto minizáhady..
ČUDO

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Toshiba začíná ONSemi šlapat na paty - viz 2SA2121/2SC5949 : 200V/15A/220W/30MHz/TO264...

Jinak pro Vaši informaci - ten hajzl, označený CDIL pochází od CONTINENTAL DEVICE INDIA LIMITED..
Čínskej šrot, označenej v levém horním rohu velkým K pochází od KEC - KOREA ELECTRONIC CORPORATION..
No a naposled - šrot s velkým F v rohu je FAIRCHILD SEMICONDUCTOR OF CHINA, takže už žádná Amérika...

Doporučuju držet se od výše zmíněného hnusu co nejdál a případnému prodavači to raději narvat do prdele, tam to nadělá míň škody.

Web

(upravil martyy 29. 7. 2009 20:10)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Náhodou se mi dostalo do ruky tohle, nevíte někdo (Sinclair?) o co se vlastně jedná?
http://img228.imageshack.us/img228/2508/dsc01296h.jpg

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

No a STM šlape na paty Toshibě - zeptejte se Pistolníka.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Tohle jsem měl, mělo to křivé vývodky a šlo to do koše.

Web