Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

1/ nebylo nikdy uveřejněno a těch diod vyrobili jen pár, pak se začaly vozit 1N540x z Jugošky
2/KF509 je vyměřený odpad z výroby KF508 a KFY46, komplement připasovat podle bety
3/je to galvanický cín.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Aha No já jen že tu mám pár kousků diod které by měly být udajně KY250,1,2 a myslím ze mají vždy žlutý proužek v kombinaci s jiným. např žlutý tlustý na začátku a pak tenký zelený nebo červený myslím že mám i s modrým! V katalogu jsem to nenašel. Pokud se tedy jedná o Teslácký výrobek... možná že je to neco z ciziny. Nevím jak se značili ty diody 1N540x jestli jako dnes nebo nějakým proužkatým značením... smile

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

1) myslím, že tabulka barevného značení byla v ceníku Piešťan počátkem 90. let, Alset těch diod měl mraky. Dalo by se to zjistit podle balíčků, nějaké originálky ještě mám.
3) výrazně bílý odstín prý měly trandy, které neprošly napoprvé kontrolou (tuším většinou na UceR), nechali je v Petřvaldu skladovat a za pár měsíců šly znovu na měření, část jich pak vyhověla (skladovaly se už hotové i s potiskem).

Web

(upravil sinclair 5. 1. 2009 19:07)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Tome není, je tam kdeco, ale tohle ne.
Ano, mám jich taky pytlík smíchaných, vím zcela určitě, že jsou to tříampérové KY25x, ale dešifrovat to nedokážu. Část z nich má jako katodu tlustý sytě žlutý pruh a pak ještě další, slabší barvu, ale pak mám originální balení 500ks KY253 z Piešťan, kde jsou značené tlustým vanilkovým pruhem, u té KY253 je další pruh modrý.
1N540x se značily vždy plným označením typu, ty z Jugošky mají logo takovou jiskérku /podnik Iskra/.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Aby se to nezakecalo: ví tady někdo JISTĚ, jakej pes je zakopanej v těch stříbrnejch trandech? Já že mám doma nějaký KD4348 a 3773 právě v tomhle provedení a rád bych věděl, jestli je to hnůj nebo kvalita. Dík moc.

(upravil sinclair 5. 1. 2009 19:41)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Gavine ne, je to jen varianta povrchovky. Mám takhle spoustu výborných KD3773, KD3055, KD607-617 a dokonce i nějaké KU611-612. Nic v tom nehledej. Není dobrý na ně moc šahat, nebo po osahání umýt odmašťovačem, pot na nich nechává tmavý fleky.

OT: do sbírečky polovodičů Tesla /takové tablo to je/ mi chybí už jen velmi málo, mezi jinými nejstarší germaniová dioda 1NN40, je to ta největší, s čepičkami. Nemusí být funkční.
Popřípadě vyměním za nepoužité funkční 6NN41, exoty v keramice GA301, GA501 apod.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Leoši, jsem si jist, že ta tabulka byla - buď to bylo z Tesla Piešťany, nebo z Alsetu. Možná nebyla úplná, ale bylo tam cca 20 typů "novinek". Byl to takový hnusný tisk, snad příloha ceníku. Zkusím to pohledat, ale myslím že staré věci už jsem vyházel.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

No já tu mám i v tom stříbřitém provedení KD335,336. jinak klasika KD616,617,KUX41N,KDY24,56,73,76 a nějaké další typy asi... Jinak co se týče těch diod tak když jsem to kdysi kupoval tak by měla být se vanilkově žlutým nebo i sytě žlutým a zeleným (asi jak kdy to namýchaly) KY250 se žlutým a červeným 252 a asi 30ks mám tědy těch s modrým pruhem myslel jsem že to bude buď 251 nebo 253. Takže Bé je správně.

(upravil Unregistered 13. 1. 2009 18:13)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Tak jsem dal dohromady z toho co jsem zjistil že:

KY250  žlutý-zelený
KY251  -------------
KY252  žlutý-červený
KY253  žlutý-modrý
KY254  žlutý-žlutý
KY255  -------------

Pak pošlu ještě foto

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Pokud sháníte někdy i nesehnatelné věci, zkuste Martina Lhotského. Má tam i spoustu tesláckých a japonských záležitostí. Mám s ním poměrně dobré zkušenosti, dodání je rychle a poštovné je pouze 39Kč!
http://lhotsky-elektro.kabel1.cz/index. … p;Itemid=2

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Měl bych otázečku sinclaire pokud bych dal ten tvuj kvazoš do můstku tak bych se chtěl poradit zdali bude stačit při použití trendů KDY76(Ptot 150W,Uceo 60V, Ic 20A) pouze po jednom páru? pri napětí cca 28V já myslím že by to mohly zvládnout ne?

dík

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Radši tam ty páry osaď  oba dva. To nikdy není na škodu a zařízení provozovaný na hraně nebývá příliš spolehlivý. Získáš lepší DF.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Ok dík

(upravil Unregistered 4. 2. 2009 2:18)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Zdarec

Dostalo se mě do ruky cca 10ks trendů KDY56. Mají označení C29321 viz obr. http://www.postimg.cc/image.php?v=aV16FzCA    to značení C2 je rok 92 únor? nikdy jsem se stím nesetkal, vím že rok 93 už byl psán jako R93 ale u tohoto nevím. Zná někdo odpověd.
Dík

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Sháním tak 20ks tranzistorů MJ2955 /komplement ke 2N3055/. Nemá někdo zbytečný?
Pak sháním ještě elyty TE924 10.000uF/40V, mohou být i jeté, ale dobré.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Leosi, ST, Malaysia, 90135? Libereckej kseftar jich mel pred Vanocema suplik, odhadem 10-15ks. Ja mam jen dva, co jsem si u nej koupil do jednoho experimentu.

(upravil sinclair 6. 2. 2009 15:02)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Co to kurva je za divný označení? Taky mám 2N3055 s logem Motorola, ale s číselným označením 10261. Podle charakteristických údajů je to 3055. To vygoogovat šlo, pak je tam ještě několik desítek kusů typu 10262 a to už nevím, co je a neví to nikdo. Dostal jsem je nový jako ND do nějakých průmyslových zdrojů. Je mi jich líto vyhodit, je jich tam nejmíň třicet, je to NPN a navenek se to tváří jako něco mezi 3055 a 3773.
Možná katalogy ECA-VRT to znají, já je ale nemám, mám jen katalog náhrad a výrobků ECG.
Zkuste se po tom někdo podívat.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Ja myslel, ze shanis MJ2955...

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

NO to taky!

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

A 2N3054 bys nechtěl ? smile
http://www.drbal.cz/material/fotky/3972.jpg

Web