Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » LM3886T fake alebo nie?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: LM3886T fake alebo nie?

Mám doma 2 ks týchto švábov, a nie som si istý, ktorý z nich je originál, resp. či aspoň jeden. Myslím, že origo by mal byť ten s bielym nápisom, ale prevedenie oboch je hrozné. Keby som ich našiel na chodníku, tak by mohli vyzerať lepšie. Cena oboch bola cca 200 Sk/ks.

http://obrazok.eu/files/yog5j5gczdw3vqmbdg60.jpg
http://obrazok.eu/files/81s70age7e8o1un8avq1.jpg

Re: LM3886T fake alebo nie?

Postav s tým skúšobnú dosku, daj tomu plné napájacie napätie, vybuď do odporu na plný výkon, tesne pod limitáciu a šlusni. Ten, ktorý Ti nedá puzdrom po čele je originál.
Dúfam že si to pamätám dobre...

Web

Re: LM3886T fake alebo nie?

LM3886 jsem použil jen několikrát, nicméně je často měním v aktivních bednách, kde napájí výškový systém. Zatím používám jen ty s bílým popisem, nemají ale tak zdeformované hrany, ale krásné rovné křídlo. Kupoval jsem jich celou tyč, takže je mám i z jedné šarže, nejsou potíže. Z čínských aktivních reprobeden naopak tahám ty se skoro nečitelným laserovým popisem, ty odcházejí hodně a berou sebou někdy i repráky - ten šváb se předtím, než jde definitivně do hajzlu ještě masivně rozkmitá a spálí kmitačku.

Web

Re: LM3886T fake alebo nie?

Dosadacie plochy majú oba úplne rovné. Tak vidím, že ten nečitateľný vrátim ako očividný falzifikát. Vďaka za reakcie.

Re: LM3886T fake alebo nie?

Hodně štěstí při vracení, ať Ti to vyjde. Taky se přikláním za ten levý, že by snad originál mohl být. Ten pravý jsem naštěstí v ruce ještě neměl.

Re: LM3886T fake alebo nie?

Ja som nikdy problémy s vracaním nemal, hoci to bolo aj po dlhej dobe. Keď si predavač nedal povedať, tak nech mi zavolá vedúceho, ten tam obvykle nieje, tak ho požiadam nech mu zavolá a aby okamžite naklusal smile . Potom už nieje najmenší problém s vrátením tovaru smile . Treba si otvoriť hubu, všetko sa dá..

(upravil wwsly 17. 11. 2008 13:13)

Re: LM3886T fake alebo nie?

To mě taky pěkně nasrali v Gesu. Kupoval sem tam LM833, na webu sice mají,že jsou od ON,ale na prodejně měli samozřejmě jen ST. Tak sem je vzal a to byla chyba, doma jsem zjistil, že šumí i když mají být LOW NOISE... smile

Web

Re: LM3886T fake alebo nie?

Len doplním, že s vrátením nebol problém, dokonca mi preplatili aj poštovné, keďže ho bolo treba poslať späť. Tak to aj podľa zákona o reklamácii byť má. Ale dobrý prístup k zákazníkovi je na nezaplatenie...

(upravil opamp 11. 12. 2008 8:14)

Re: LM3886T fake alebo nie?

LM833 od STM mají sice jiný zvuk než originály od National (ostřejší, výraznější výšky), ale nezaznamenal jsem vyšší šum. V jakým zapojení to bylo? ON mají zvukově k originálu ovšem blíž.

Web

(upravil wwsly 13. 12. 2008 23:16)

Re: LM3886T fake alebo nie?

bylo to zapojeno jako sledovač

edit. můžete někdo mrknout jestli bude fungovat ta ochrana proti ss tvořená těmi tranzy?
viz http://www.postimg.cc/aVmve1S.jpg

Web

Re: LM3886T fake alebo nie?

wwsly: To je kreslený v PADS?
Promiň za OT.

(upravil wwsly 14. 12. 2008 0:29)

Re: LM3886T fake alebo nie?

v eaglu.tedka k tomu kreslim desku.napájení relé sem přehodil až za stábl

Web

(upravil opamp 14. 12. 2008 4:59)

Re: LM3886T fake alebo nie?

K tomu šumu: Jaký jsi použil hodnoty R1 - R11?

Web

Re: LM3886T fake alebo nie?

Opampe, pokud se stále bavíme o tom šumícím LM833,tak to bylo použito v jiném zapojení.
Jinak tady R1-1k,R2-9K1, R3,R4- cca 5k6,R5-R8 do 10k, R9 - 1k, R10,R11 -20k

Web

Re: LM3886T fake alebo nie?

Jo, v tomhle rozsahu jsou ty odpory OK.

Se šumem fakt nevím, protože jsem bezprostředně porovnával LM833 STM, ONSEMI a National a rozdíly byly jak jsem psal ve zvuku, nikoliv v šumu. Obecně vzato to může šumět při velký impedanci zdroje signálu, zejména při malým napětí. Porovnával jsi tam různý operáky? LM833 je šumově prakticky srovnatelná s 5532.

Když už STM nějakej parametr má v datašitu, tak si můžeš bejt jistej, že je buď testovanej nebo garantovanej designem a ověřen na předprodukčních sériích. Ještě je možný, žes měl pajc, ale tomu nevěřím smile

Web

(upravil millano 24. 5. 2010 17:07)

Re: LM3886T fake alebo nie?

jak je možný, že člověku v EZK prodaj ty s tím leserovým nápisem?

https://i.postimg.cc/p5TgM7rn/1818783.jpg

mám doma 2 kusy a mám strach stim něco postavit sad

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: LM3886T fake alebo nie?

hmm. žeby i EZK už šlo do pajců?  aposledy jak jsem tam byl tak mi dali kondíky AISHI ... nevím jestli jsou dobré nebo špatné ale název je zajímavý smile

Re: LM3886T fake alebo nie?

Vám říkám, mám z předešlý doby 4 kousky LM3886TF, dám je za dobrou cenu. Nechápu, proč místo originálu za pár korun kupujete drahej šmejd. mad

(upravil millano 24. 5. 2010 17:27)

Re: LM3886T fake alebo nie?

za předpokladu že je to pajc, můžu to EZK reklamovat a nechat si vrátit peníze a nebo vyměnit za ty originály ?

ideální by bylo, kdyby se k tomu vyjádřil Opamp, zda to je pajc či ne

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: LM3886T fake alebo nie?

Průser je v tom, že i renomované firmy outsourcujou výrobu do exotických fabrik v exotických zemích... které mohou mít jinou technologii popisu pouzdra... a nevíš vůbec nic, dokud to nezměříš sad

Web

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » LM3886T fake alebo nie?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£