1

Téma: LspCAD základy

Chtel bych se zeptat, jak lze v LspCADu menit parametry jednotlivych komponent? V navodu je psano kliknutim leveho tlacitka na jednotl. soucastku, ale nejak to nefunguje... Tak bud nevim jak na to nebo nemuze to byt nejakym spatnym crackem? smile (Mam verzi 6)

2

Re: LspCAD základy

Aby jsi mohl v 6ce měnit hodnoty komponent, musíš být v záložce simulate.

3

Hehe a ja porad, ze se to meni v te edit zalozce... dik

4

Zdravim, vim ze tady jsou sami profici, ale mohl by sem prosim nekdo napsat nejaky strucny postup jak v tom lspcadu (v te verzi 5 treba) simulovat? smile Napr. jak tam zadat napr t-s parametry a pak vykreslit frekv.,imped.,smerovou char....dik

5

všechno jsem tu už jednou psal ale bohůžel seto nejspíš časem vymazalo:-( škoda no... stručný návod by sešiknul více lidem a bylo by vhodný ho umístit někam na stránky audiowebu( ne do fora )

Web

6

Hmm,to by se hodilo... Jeste jsem se chtel zeptat kde (nebo jak) se daji vytvorit ty soubory k importovani?  (jestli jsem to dobre pochopil,tak by to mely byt asi frekv a imped. charakteristiky a bez toho nic neodsimuluju...?)

7

opravdu bez toho toho moc neodsimuluješ. získáš je buď tím, že je obkreslíš a vypočítáš pomocí grafreaderu a jednoho excelovskýho programku, nebo stáhneš z netu už vytvořený a nebo si necháš změřit repráky v ozvučnici a budeš to mít nejlepší a nejpřesnější

Web

8

A kdybych je teda chtel obkreslit?:) Takze dejme tomu ze najdu na netu nejakou charakteristiku a tu musim prepsat ? Nebo jaky je na to postup? Predpokladam ze na netu asi hned tak nenajdu nejaky vytvoreny... tohle by mi pomohlo))

9

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=3081 - pleteš ale z hoven, aby to mělo smysl, je třeba si ty data odměřit na konkrétním vzorku

10

jo dik za ten postup

11

Neznate nejaky program na zobrazeni smerovych charakteristik? V lspcadu to nejde ze?

12

ale ide... len musis zadat velkosti vyzarovacich ploch a ich vzajomne polohy... samozrejme to nebude v ziadnom programe presne lebo dost zalezi aj od menica....

13 ...editoval Supa (30. 11. 2008 17:11)

A nejake zobrazeni v polarnich souradnicich jde? V manualu to tam je zobrazeno, ale mne tam ta funkce chybi,vubec nevim proc))

14

//přesunuto odjinud:

prog napsal:

Otázka trochu mimo ohledně LspCADu, při definování driverů se dá zadat jejich relativní pozice, X Y je jasné, ale jak měřit Z osu? Od nejvyššího bodu membrany, nejnižšího či od vrchlíku? Dá se zadat velikost přední stěny bedny? Verze 5.25

kaed napsal:

Odpovím z druhé strany: když při měření nijak neposunuješ mikrofon, nemusíš zadávat žádný pozice. A navrhovat výhybku podle dat ze stránek výrobce není správnej postup.