Téma: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

Ahoj
potřeboval bych galvanicky oddělit settop box od UPC kterej mám připojenej k PC přes koax, optickej vstup nemám. Idelaním řešením by byla konverze na optiku a zpět, případně nějaké oddělovací tráfko (dalo by se použít -pokud tam vubec něco takoveho je- tráfko z nějaké staré síťové karty na coax(možná se mi totiž ještě ve sklepě nějaká válí)?

předem díky za postřehy.

(upravil thool 28. 10. 2008 23:12)

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

Sinclair na webu aldaxu poukazuje na trafa ze starsich televizi, zkus si to procist.

edit: "Koho zajímá,jak je to s parametry,tak buďte bez obav,tyto trafka jezdí do 50kHz."
Pokud vim, S/PDIF jezdi na nejakych 44 nebo 48kHz. Jestli ne, tak sypu popel na hlavu. Ale za pokus to podle me stoji.

Web

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

trafka zo starsich TV nebudu imho vyhovovat, to je ina ine frekvencie...co tie belzove bastly? http://www.belza.cz/digiaudio/spdifc.htm

Web

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

Můžu se jen zeptat, proč to chceš oddělovat? Přeci buď to hraje a nebo nehraje. Nebo máš jitter takovej, že už jsou to dropouty?

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

důvod: hrajeto ale leze mi přes to do PC nějaký bordel a to mi silně vadí.

o belzovy vím ale beru to jako krajní řešení - a) moc se mi nechce to bastlit, b)už dřív jsem postavil jeho galvanickej oddělovač na analog a vůbec mě nenadchl, účel ale splnil.

Nějaka hotovka se neprodává? Co třeba hotovky na převod coax-> optika a optika->coax ?

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

Oddělovací trafo Rane LT-22 by použít nešlo?

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

Já myslím, že spolehlivě by šlo použít teslácké vejce 3AN670.07, to podle mých měření chodí v toleranci -2dB až do 250kHz. Je určeno pro převod úrovní okolo 1Vef, takže i po stránce úrovní bude vše v pořádku.

Web

(upravil Zorg 29. 10. 2008 13:50)

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

coax -> optika dělá asus záslepku dozadu do kompu: http://www.axes.cz/components.php? , nazpět nevím, některý zvukovky mívají optical in. http://www.axes.cz/components.php?& … &id=56 Používám to na výstup z CD-ROM a je to dobrý, resp. ne horší než výstup z ní.

EDIT: Mohl bys ten bordel nějak nahrát? Celkem by mě zajímalo, jak se to projevuje.

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

sinclair: za kolik bys jej prodal? případně kde bych jej sehnal?

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

Třeba by se hodilo tohle: www.pavouk.net. Převodník optika TOSLINK na galvaniku. Ještě to nemám hotové, trochu upravuju schéma a tišťák, ale také potřebuju propojit zvukovku optikou se starým zesikem Pioneer A-400. Ten má jen cinche. Snad to pomůže.

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

kde v TV to trafo nájdem?

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

Koukněte na farnell/rothsware, myslím že se tam něco určitě najít nechá.

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

ja to vyresim HS-DACem

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

dokonale... ja ty trafa beru pres kolegu ze statu nebo od zlutych, nicmene jsou to pekne ku.dy, udelali lepsi cenu a pak to poslali fedexem letecky za 100usd dopravu, pamrdi...

(upravil dawsoo 29. 5. 2009 0:13)

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

Mohu jen potvrdit....HS DAC je dotažená věc nejen po týhle stránce..... ta skoro neviditelná padesátka z toho mýho screenu je hlavně právě díky tomu tráfku na spdif vstupu... že je to 100% galvanicky oddělený,kdyby nebylo prolezl by ten bordel z pc do dacu po kabelu. Zdroj je obyč s LM-kama a jen s přidanejma LC filtrama za graetzama a velkejma filtračníma koďanama... takže žádný šílenství typu jung... tomášův zdroj k dacu je prakticky to samý jen hezčí urobený na profi dps. Tohodle pána začínám mít vcelku moc rád big_smile

Není co dodávat...

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

Ahoj, kabelovku nemám, ale mělo by to být podobné.... Doufám, že jsem problém správně pochopil... Předpokládám, že settop box je připojen na koax a z něj leze rušení dál. Vlastní settop box není zeměn. Největší problém dělá rušení přicházející koaxem a vstupující do zeměného PC...

Setkal jsem se s podobným problémem před cca 6 roky u kámoše, který se věnoval střihu videa na PC (kde měl TV tuner) a prolézala mu 50-sátka z koaxu anténího rozvodu (v paneláku) a vyrovnávací (smyčkové) proudy mezi TV rozvodem a PC (které je zeměno) způsobovaly rušení na všem možném co bylo připojeno...Stačilo namotat 2x pár závitů (galvanicky odělených = trafo 1:1)) na feritové jádro z TV symetrizáku a vřadit ho do cesty koaxu.... Dělal jsem to 2x a vždy to pak bylo OK. Útlum trafa je zanedbatelný od FM rádia až po UHF...
Také mám dojem, že  dnes už je takové oddělovací trafo dostupné komerčně ...
Zuki

Re: Galvanicke oddělení koax S/PDIF

Zuki:
Asi by to možná stálo za vyzkoušení,ale muselo by se udělat to trafo opravdu na přesný impedanci 75R a proměřit výskledek s případnou RC kompenzací na což není moc vybavení běžně.. aby tvarově nebyl zkreslenej signál SPDIF tam je obdélník narozdíl od STA a analog videa tam je důležitá správná skoková odezva bez překmitů a zaoblení...aby mohl spdif receiver se správně lockonut na signál.

Není co dodávat...