Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 64]

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

pěkné

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

Brehowicz až na ty výšky se to dá v pohodě sehnat, ty výšky už leda z druhý ruky no

Web

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

Chyna:jo jasně ale kdyby se našel nějaky další fanda tak není problém udělat malou obměnu.

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

Máš to dobré.

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

Little, s tim feritem... kdyby tam jeden pridal, uz tam budou tri. smile

Neodymy? Na ARN188? To musi bejt teda matros, na kterym jedes... smile

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

v jednoduchosti je krasa !!! super pači sa mi to moc !!!

Web

(upravil Jofi 23. 10. 2008 22:29)

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

neprehanate to s tymi chvalami? ziadna kritika? nic v zlom, schvalne ci sa niekto najde.
Ja zacnem, mozno budem jediny, ale mne akosi nejde po chuti ta tapeta, je to jedno v akom odtieni, jednoducho tapetu zo zasady nie. Viem ze tapeta sa tu pouziva bezne, preto tie bedne nema vacsina "okousane" jak ste to mne napisali, lenze stale je to len tapeta. Inac chyna nic v zlom, je to pekne urobene, ale ako som pisal, tapetu neuznavam ako material na stavbu bedni.

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

nevím zda bych volil zrovna TVM v takovém počtu kusů. možná bych se spokojil se dvěma na satelit, popřípadě jako to naznačil check. Jinak ale paráda. kdyby mi někdy jeblo v kouli, a měl sem stavět hifi soustavu, tak tohle je dobrý směr pro mě.

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

Pořád dokola roll

Web

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

Líbí se mi to zpracováním a rád bych si to ze zvědavosti poslechl, nejspíš to i hraje dobře, ale já bych takovou koncepci určitě nestavěl..

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

Predpokladám pri vysokom výkone a pri takom počte meničov neskreslený zvuk že? Má to svoju výhodu.

Web

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

asi tak smile nikdě nic nepíská,nesičí a hlavně co se většiny soustav týče, tak mě neomezuje výchylka jelikož je rozdělována mezi 4 měniče tak o to je menší.

Web

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

dbmax napsal:

Predpokladám pri vysokom výkone a pri takom počte meničov neskreslený zvuk že? Má to svoju výhodu.

jj,
pan ci pani chyna udelal asi temer to, co lze jeste efektivne s teslama udelat.
zkresleni v % zustava stejne, jen "decibely" citlivosti/hlasitosti se zvysi o cca 6 dB (podle geometrickeho usporadani menicu a vlnoplocha se zvalcovati u sloupovyho usporadani a ma trosku mensi ubytek dB se vzdalenosti  na ukor citlivosti dBW/m)

V tomto usporadani se stavi basy spise jako 1+1/2pasma (jamo na High-End Praha 2008 se svetle hnedou membranou apod)
- dva repra do 300 az 800 Hz
- a dva do 120 az 180Hz,
takze bys jich potreboval osm nebo nizsi citlivost, kde by trpelo zase sladeni se stredy a vyskami

* jinak hadam, ze rozsah teto bedny se ctyrmi menici v "jedno pasmu" je tak od 100Hz vys a od 80Hz -4dB, coz staci delat dojem razance PA basaku.

* zajimalo by me, jaky to ma na basu  predne napriklad umistenim v byvalym kravine na rostu (lze zkusit i umistenim na zebrik ci zidli ci na pude na tramu) oproti drevene podlaze, ktera basy zrcadli.


*vejskac musi byt predimenzovany vykonove, me ted decka spalili na fare pri koukani na krvak o albancich, prestoze zesilovac je predimenzovan, protoze  komprimovany zvuk plyve na vejskach sykavky.

---
Chyno, jak mam chapat, ze stredy a vysky jsou v popredi? a snad jako teda k tomu jsem pochopil, ze presto basy zni jak PA?

kdesi jsem cetl, ze stredy zenskych hlasu 800-3000 Hz zneji v pozadi a bylo to chapano jako male rozliseni dynamiky.
taky jsem z textu vytusil, ze ARN , prestoze jsou ctyri, nemaji takove rozliseni, ale presto zneji jako diskotekove stredobasy.

prosim o vysvetleni

(upravil chyna.cz 27. 11. 2008 18:39)

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

ty vystouplý středy a vejšky jsou vztaženy k minulým bednám kde nebyla zrovna ideální vyhybka. tím ale neříkám, že je to špatně ,ale že jsem na to nebyl zvyklý.

basy znějí opravdu dobře až řízně-razantně ale to je téměř u všech 6,5" proto jsem takyvolil tuto cestu. nechtěl jsem 8" protože jediný 8" co jsem měl možnost slyšet od tesly byli 226/07 a 6618 kde se mi to nezamlouvalo jak to bylo nekonkrétní.

když si pustím generátor tak jedou k nějakým 55Hz bez výraznýho poklesu, 50Hz s poklesem a pod 50 už ani ťuk. Proto taky ten sub s LABkou

Pan Chyňa

EDIT: F.I.K. smile

Web

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

Sory že s tim otravuju, ale myslim, že zvyklý smile

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

Chýna:
Vzhledem k tomu co tu občas v projektech vidím za hrůzy, si myslím že tohle je asi spolu s Taubrovo-Boramyrovejma pohlcovačema (stejná koncepce) jedinný rozumný použití TVM měničů... základ je obecně nepouštět je v žádném případě moc nahoru,ta středová beyma je myslím do tohoto projektu ok a seas 25TAF/D ač na tohle myslím že mírně luxus,tak určo celkově zvuk bedny jako celku rozhodně o moc vylepšuje... i když stavím trošku jiný věci tak tohle se mi vcelku líbí... za relativně rozumnej peníz určo hodně muziky :)Kdysi jsem něco podobnýho stavěl ještě z lakovanejch ušáků ARN5698 a nebylo to tak špatný.

Není co dodávat...

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

díky, jen bych ještě rád udělal zpětnoý měření jestli jsme to všechno udělal správně.
mikrofon s kalibrační křivkou doma mám, jen si najít čas se naučit v lspLABu nebo něčem podobným.... náhodou by mi někdo neobětoval hodinku dvě na vysvětlení třeba po skypu jak mám to mám nastavit a co kde udělat? smile

Web

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

Hezkej projekt kterej určitě hraje ještě líp než vypadá. Jen by mě zajímalo proč jsi se rozhodl pro použití 4 TVM proti jednomu kvalitnějšímu? Nehledej za tim žádnou kritiku, jen zvědavost wink

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

kvůli ceně a taky kvůli tomu že víc menších měničů zahrajou razantnějji a rychleji než jeden větší.

Web

Re: chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

Tak po poslechu a prohlídnutí k nim ještě pár slov napíšu. Za prvé - perfektní řemeslný zpracování, tuhá ozvučnice a tapeta mě překvapila jak moc dobře může vypadat. Ujetí frézy se nepočítá, to beymu bych zapouštět nechtěl. Za druhé - zvuk. Pokud toto je hranice TVM tak je o dost dál než jsem si doteď myslel. Škoda že jsem je moc neslyšel bez subu, asi by překvapily ještě víc. Celkově fajn projekt, líbil se mi i když to není moje krevní skupina smile. Jen tak dál!

Příspěvky [21 až 40 z 64]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » chyna.cz (TVM ARN-188-07/8, Beyma 5MP60N a Seas 25TAF/D)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£