(upravil wwsly 22. 10. 2008 20:16)

Re: korektor

no a jak je to s tou aproximací?


Je lepší zesílit signál před subsonikem, nebo až za ním?

Web

Re: korektor

Před korekcema nic nezesiluj, má to stejně všechno zesílení okolo jedné nebo těsně pod jednu a zesílením před korekcemi bys mohl dosáhnout tak akorát jejich přebuzení. Úbytek zesílení po celé cestě dorovnáš operákem za potenciometrem hlasitosti, prostě dáš korekce na střed, volume naplno, na vstup třeba 1V a na výstupu si v nfb posledního operáku odporem dorovnáš zesílení tak, aby na výstupu byl zase ten volt. A není co řešit.
Prostě pro subsonic je vhodnější LR.

Web

Re: korektor

a subjunioru je taky Linkwitz?

Web

Re: korektor

Na subsonicu ano, ale 3. řádu.

Web

(upravil wwsly 24. 10. 2008 14:00)

Re: korektor

A na laditelné DP?
Můžete mi poradit zda v AURA_Z1 je rezistor R301 19k?Tady z toho co sem našel to není čitelné

Web

Re: korektor

R301=10k

Web

Re: korektor

díky

Web

(upravil wwsly 27. 10. 2008 0:12)

Re: korektor

Koukal sem po netu ale linkwitz 3.řádu pro aktivní filtr sem nenašel .. ani v tom programu ESP není... tak jak to s ním je??

Web

Re: korektor

Pozri konštrukčné AR z 90 roku, číslo neviem, bolo o gitarách tuším, tam sú tabuľky pre linkiwtza aj butterwortha a čebyševa až po 6. rád.

Re: korektor

jj, diky. Ale to neni to oč tu jde.

Web

Re: korektor

Nechápem, chcel si vedieť hodnoty pre 3. linkwitza a keď ti dám zdroj, tak o to nejde sad? Nechápem, čo teda chceš?

Re: korektor

proč je lepší linkwitz pro nf než jiné aproximace?

Web

Re: korektor

Aha, tak to neviem. Čekaj na nejvyššího, ale bobo sem nechodí.

(upravil wwsly 28. 10. 2008 12:58)

Re: korektor

no já asi tuším ale rád bych věděl zda se mýlim nebo ne (důvod linearita fáze).

sinclaire nebylo by lepší použít na vstupu kaskádně řazenou DP a HP přičemž bych mohl využít druhou v pořadí tj. HP zárověn jako jeden z členů pro subsonic 3. řádu
http://www.postimg.cc/gx1UkJm0.jpg


Přičemž R1 zvolit např 10k aby se DP nerozladovala odporem předchozího stupně i když mptroska, když napájí sluchátka 16ohm nebude mít Rout větší než těch 16ohm

Web

Re: korektor

Dělej jak chceš. Přibližný vodítko jsem Ti dal, tak dál už je to na tobě, co si s tím uděláš.

Web

Re: korektor

Ano, to si mi dal a děkuju. Ale chtěl sem jenom vědět zda se to takhle používá někde.

Web

(upravil wwsly 2. 11. 2008 20:31)

Re: korektor

TO jean Tabulky jsem hledal, ale nenašel. Číslo s kytarama, ano, ale tam to nebylo. Asi mám jiné AR než ostatní smile, protože jsem nenašel více článků, které jsem hledal a měli být v daných vydáních.


edit
TO Sinclaire:
V článku o aktivních subech tady na webu jsi psal, že strmost laditelné DP je třeba shodně volit s ostatními výhybkami ve zbytku řetezce /reprodukčního/ kvůli fázové shodě. Je tím myšleno to, že pokud na subwoofer použiji 18dB/oct je vhodné použít pro satelity stejnou strmost?
Dále pak pokud použiji pro subsonic likwitz 24dB/oct, je vhodné použít dále pro sub a satelity například bessela se strmostí 12dB/oct?
Případně je žádoucí použít všechny výhybky jako likwitz? Tato poslední otázka vychází z toho, že jsi psal, že pro subsonic je vhodný linkwitz a pro zybtek si nazanačil, že používáš jinou aproximaci.

Web

Re: korektor

Wwsly tak to je asi číslo o operačných zosoch, tam boli tiež nejaké gitarové efekty. Je to už dávno, tak si to dobre nepamätám. Ale určite to bolo modré AR okolo roku 90-92.

Re: korektor

Jednak si pleteš oktávu a dekádu, což je kurva značný rozdíl...
Ano, to co je psáno v tom článku je prakticky vyzkoušeno i změřeno.

Web

Re: korektor

Nepletu si to,ale jak sem to psal rychle tak sem to zmastil, to uznávám.
To Siclaire: Přesně sem nepochopil co si myslel. Tedy asi tak. Strmosti jednotlivých propustí by měli být stejné, pokud to chápu dobře. Musí tedy být i aproximace stejné?/myšleno HP a DP vůči subsonicu/? Nebo subsonic likwitze a zbytek např bessela. Případně napiš kde se to dá nastudovat, protože sem přečetl téměř celého Punčocháře, ale tam se o tom nic nepíše.

Web