(upravil usu68 15. 10. 2008 21:00)

Téma: AZS 222 SINCLAIR tuning

najprv podakovanie sinclairovi za vybornu robotu, s priamym porovnanim s Nad 162+216 je troška neferove ale musim povedat ten zos. ma velmi dobry vykon a hraje za tie peniaze velmi dynamicky.bude to napojene na počitač s DIY repr.ktore zachvila budu hotove potom dodam

https://i.postimg.cc/0rXYfQgC/985520.jpg https://i.postimg.cc/23SdhWt6/985521.jpg

(upravil opamp 15. 10. 2008 23:00)

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

Ten isostat na vypínání repráků je předpokládám proklemován a zachován pouze pro estetiku, stejně jako ty tkaničky od výstupů k reprosvorkám. Žejo smile

Web

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

Ne příteli, isostat je pouze vyměněný za nový s nezkorodovanýma dotekama, chtěl jsem zachovat jeho funkci, tak jako funkci sluchátkového výstupu. Bez odpojení reproduktorů jaksi sluchátkový výstup použít nejde.
A ohledně těch tkaniček: Ty měly konkrétně v tomto zesilovači průřez 1mm2. Laskavě si spočítej, kolik bych toho asi tak získal jejich výměnou za 1,5mm2, tlustšího bych tam stejně nic nedostal.
A laskavě už přestaň rejt do všeho, na co sáhnu, nebo co udělám.
Napsal jsem to tady už několika lidem a bohužel to musím napsat i tobě.
Až za tebou bude vidět nějaká práce a výsledky jako za Dudkem nebo mnou, klidně si rejpej jak chceš.
Zatím jsi nepředved nic kromě přihlouplého modulu s profláklým švábem, který si můžu -s těmi samými vlastnostmi- koupit za pár korun v EZK. Když nebudu počítat hromadu nejapných poznámek ve všech threadech, kam vlezeš.

Web

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

ten zosik mi služil cez20rokov teraz mi posluži ešteraz tolko, hraje teraz o 5kategorii lepšie ako predtym, pre mna je doležity vysledny efekt, pokial nieje nič poddimenzovane/podla mna sinclair velmi dobre vie čo robi/nikdy nie je žiadny problem, ale čo vidno na vystavach napajacie kable ako k stavebnym žeriavom strčene do rozvodu 3*1,5mm ,alebo na High end Mnichov firma Gamut pekne ukazalo ostatnym ako hraje klasicka dvojlinka na reproduktoroch, proste opamp ked nie si Bat Man nikdy nerozoznaš či je tam 6mm kabel vyššej kategorie alebo1,5mm nižšej kategorie

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

Když tam vrznu celkovou ochranu od EZK...nebo je to zbytečnost? Přemýšlel jsem minimálně o možnosti využít relátka, když už tam budou, na odpojení reproňů právě pro sluchátkový výstup a vyhnu se tomu vedení k isostatu a zpět...

(upravil sinclair 16. 10. 2008 0:30)

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

To, co jakoby ušetříš na spínači reproduktorů a těch pár kouskách drátu, se ti vrátí jako bumerang na kontaktu relé, fastonech a dalších věcech.
Z téhle věci není úniku, pakliže to není super-highendový stroj s 10mm2 šínou od emitorů až na výstupní svorku a ochranu zajišťuje triak vyražením pojistek. Případně ještě jedno řešení s optrony, které odpojuje přímo síť od přístroje.

Hlavně jsem v tom AZSku upravoval korekce a loudness, kvůli kterým má ten zesilovač v neupraveném stavu tak blbej zvuk.
A dost se divím, že na to nepřišel ani pan inženýr Plachý, anžto už se v několika takových strojích rejpal taky a zároveň v TW44, která má korekce stejně blbé, jako AZS.

Web

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

To víš, Leoši, přece Tě nebudu zastiňovat smile

Mír, mír, mír!!!

Web

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

Na to bys, Ondro, potřeboval ještě hezkých pár let.
Přijímám.

Web

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

sinclair: i pořádný relé, co používáte v Aldaxu, bude větší průser než ten isostat? Dělals na tom ještě jiné úpravy, než je popsáno tady? http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=780 Pokud jo, doufám, že nejsou tajný a podělíš se wink Ještě se zeptám na bypass korekcí - už jsme se o tom s Ondrou bavili a prej ať na to zapomenu..ale je to fakt takovej problém? Vcelku schopný strýc (za střízliva lol) mi podle schématu tvrdil, že by to šlo, i když jsou přímo v koncovým stupni...

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

Ano, těch úprav je tam daleko víc a některý jsou tajný, bohužel.
Bypass korekcí by bezesporu udělat šel, vyžadovalo by to ovšem šestisegmentový Isostat /6 přepínacích kontaktů/, který bez újmy na vzhledu není kam umístit.
Zájemcům o další vstup, kteří nikdy nebudou potřebovat gramofonní RIAA vstup z něj dělám další lineární vstup, identický se vstupem CD/AUX. Je to velmi jednoduché a předzesílení RIAA lze kdykoli vrátit zpět, pokud se někdo rozhodne v budoucnu pro gramofon. Podle mě ten předzesilovač není vůbec špatný, špatně je v něm jen to, že jsou v něm použity součástky s velkými tolerancemi, takže při daném zesílení nesedí souběh /zisk/ kanálů ani RIAA průběh. Cpali tam tehdy to, co jim Tesla dala, nic jiného nebylo.
Všechno je to o čase a penězích, dá se to vyšperkovat k nepoznání.
Minulý týden jsem dodělal jednu AZS223 s výkonem 2x60W /přídavná žebra/ a se všemi úpravami, kterými majitel živí dvě originální ARS1054. Technics SA-EX100 zůstal u něj v baráku jen proto, že má FM tuner, jinak šel z domu...

Web

(upravil Lukas 18. 10. 2008 12:50)

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

A kolik tento tuning stál?

Myslel jsem přestavba z tovární AZS 223 na výkon 2x60W. Se vším všudy.

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

Který myslíš?

Web

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

Sincalir prosimte mam na tebe dotaz mohl by ses mi kouknout na zesik sony str-gx390 vcera mi prestal fungovat a co je jeste vetci problem neni muj mam ho jenom zapujcenej ... mozna se jedna o malickost... nevim vubec co stim vypada ze bezí normalne ale pri zapnuti koncoveho stupne to proste nehraje

Web

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

Samozřejmě můžu. Telefon mám 607 531 850, tak zavolej a dohodnem se.

Web

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

tak sem zjistil ze je to mozna pred zesilovac protoze kdyz vytocim volume uplne naplno tak slysim strasne potichu hudbu  a trochu sum a kdyz tam pichnu sluchatka tak je to to samy musim dat zesik uplne naplno a pak slysim sum a hudbu (ale je jeste tizsi nez co leze PC) ... pozval sem znameho co dela ruzny pajeny desky... tak se na to koukne ale nevim jestli to vyresi  ..... jestli to neviresi tak ti zavolam Sinclair.

Web

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

Jasně. Až to domrdá, tak zavoláme Sinclairovi...

Web

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

Akorát si doporučuju se Sinclairem dohoudnout maximální datum, kdy přístroj musí být zpátky u vlastníka doma.  Všechno černé na bílém. Mistr má problémy s držením slova.

Web

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

No hele nevím. Mrkni se do mého threadu. Myslím, že kdybych mu to poslal se vším všudy (s deklem, šroubkama apod.) tak už to mám doma. smile

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

A co mirulu, nebo opamp...   ?
Pokud vím tak ani jeden to doma nemá. Takže určitě všechno černé na bílém.

Re: AZS 222 SINCLAIR tuning

Bohužel máš pravdu.

Web