Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 54]

Téma: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

nazdar... chcel by som uz po par projektoch subov konecne taky ktory mi bude stacit a dlho sluzit. kukal som po nejakych tych menicoch a padli mi do oka tieto: Eminence  LAB12, Peerless 12 XXLS alebo nakoniec profika Beymu 12LX60. Bude to hudba-filmy tak pol na pol, ale potrpim si na nizke tony a presne basy. hrat bude max do 80-100Hz a elektronika je aldax spv250P.
dakujem za kazdu radu.

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Jeden tábor ti poradí to, druhý ono. Moc se nedozvíš, je to na tobě, čemu víc věříš. smile

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Já bych vzal asi toho Peerlesse, protože pokud vím, tak LAB12 ani 12LX60 nemají bohužel větranou středičku. Ten potřebuje 80l, velmi velmi zaoblený BR průměru aspoň 12cm a ekvalizaci. Pokud máš k dispozici větší objem, tak PA reproduktor většího průměru.

Web

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Čeku, čeku... LAB12 neznám, ale 12LX nemá klasické uchycení středění, je vystouplé namísto klasiky v uzavřeném rantlu, to ale není důležité, má hlavně 5cm díru v magnetu. Ty si opravdu myslíš, že profík se 700W bude omezen absencí děr pod středěním, doma, nebo i to LABko? lol

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

hoci mám izbu dosť velkú 15 profíka tam narvat nechcem, ved na doma myslím stačí 12palec. 250aldax je na 12ku +-akurát. Ten eerless sa dáva do 80l BR? má to niekto odsimulované?
alebo nemá niekto podobný menič na predaj? dik

(upravil chyna.cz 15. 10. 2008 12:56)

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Lab12 má větranou středičku

EDIT: docela velký "díry" zakrytý mřížkou

Web

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Ale asi jenom nějaký dírky, že sem si toho nevšiml, když sem to měl v ruce.
Nejde o plochu, že by musela hrát víc, ale hlavně lépe, co do zvládnutí turbulencí a možností ladění BR. 80l je minimum, do kterého se dá naladit použitelný nátrubek. Tak je nutno vzít v potaz, že větší bedna je ctilivější, takže se může ušetřit na zesilovači.

Web

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Kdyz Peerless, tak proc ne pasiv? Dal bych vic, nez co jsem mel (35L) ale 80 taky teda ne...

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Protože jeden ten pasiv nestačí pro celou výchylku aktivního měniče, navíc je konstrukce s pasivem o něco méně citlivější. Pak se dá také diskutovat o tom, jestli pasiv filtruje zkreslení z vnitřku a jak dokonale oproti BR.

Web

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Pasiv by som velmi rad ale to by sa mi predrazilo... predsa som len student.
chyno: ty si odkial kupil Labinu? z madisoundu?

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Pasiv staci, po pridani 200g naprosto presne. Pri Xmax je pak pasiv stale v limitu. Ale tomhle bych problem nevidel ani bez pridani. S tou citlivosti souhlasim.
Optimem by pak mohlo byt 10" menic na 12" pasiv, ale nevim, jak k soube jdou.

...kdyz to zadavatel stejne chce na basreflexu je to ciste akademicka debata.

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

checku větraný je to všecko, a pokud jsi si nevšiml, tak jsi dobře nekoukal - oni ty reproduktory maj nějaké krytí nebo mřížky, které zakrývají tu širokou a hlubokou díru do jádra... Kdyby to tak nebylo, tak se tu na beymu pyčuje daleko víc, a antonio by to snad ani neprodával, protože to by prostě fakt nešlo big_smile

Ty pasivy souhlasím - pokud pasiv nemá značně větší Xmax než reproduktor, tak to nestačí, a kdo si myslí že ano, tak si to opravdu jenom myslí, a nebo to krmí 20W zesilovačem.

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Crashi, pasiv lze - pokud je navrzen dobre - provozovat temer do maximalniho rozvinuti zavesu - ktery je vetsi, nez linearni xmax menice. Nebo povazujete Xmax, definovany jako polovinu rozdilu delky mezery a delky civky jako neco smerodatneho o pasivu, byt zalozenem na stejnem zavesu a kosi?
Pasivy maji definovano cosi jako Xsus, ktere je vzdy vyssi nez Xmax adekvatniho menice a samozrejme nizsi nez Xdamage tehoz. Pasiv lze provozovat i za tuhle hranici, stejne jako jde provozovat basak pres Xmax, samozrejme za cenu nelinearit, ktere, zrovna v priapde pasivu proste nepovazuju za problem - u kmitajiciho pulkiloveho zavazi lze mluvit o zkresleni jen velmi tezko a jakasi "mekka limitace" zavesu budiz jenom ku prospechu.

Chce to zustat pri zemi.

(upravil check 15. 10. 2008 18:21)

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

No já ale považuju díru v póláku za naprosto standartní, jak u basových, tak výškových reproduktorů. Jenom střeďáky, nebo menší reproduktory s vnitřní magnetickým systémem, ho z principu nepotřebují respektive nemohou mít. Od slušnějšího basového reproduktoru ale očekávám, že bude mít dobře větranou středičku, tedy že bude vidět z pod středičky cívka.
Jo ten pasiv kupodivu s odřenejma ušima a skříplejma koulema stačí.

Web

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Pro menší objem bedny bych volil Peerless s pasivem, pro větší LAB12 s bassreflexem. Ve Tvém případě tedy spíš LAB12.

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Michal: mnoho výrobců uvádí xmax jako procentuální zkreslení reproduktoru, což v některých případech může znamenat i hranice kmitacího systému nehledě na cívku....

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Crashpc: To je ale podobně hodnotná informace, jeko PMPO na zesilovači. Jednak nejsou stanoveny podmínky měření - hlavně typ ozvučnice, za další tato čísla nejdou srovnávat, protože jsou u každého reproduktoru měřena při jiném napětí (pokud výrobce řekne příkon, tak už vím tuplem prt) a jak známo toto zkreslení není lineární a za třetí prcentuelní vyjádření prostého součtu harmonických složek neříká naprosto nic o skutečné kvalitě.

Web

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Ked ta lab 12 je na slovensku pomerne draha...(jedine cez hromadku). Ktora beyma by sa mi teda mohla hodit? Pocul som bu chvaly na SM112

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

marecek1984 kupovval jsem to zkrz mengela/michala...
na prodance je už za cenu,za kterou jsem jí měl já- 4300,-kč
jinak porovnávat profi SM112 s lab12 nebo peerlesem je trochu mimo mísu, to se dá porovnávat například s 12BR70,deltou12LF a podobnýma.

Web

Re: ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

a ti si checku myslíš, že snad Xmax "zachrání" tenhle problém. ani omylem....

Příspěvky [1 až 20 z 54]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » ktorý z týchto 3 repro mi poradite?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£