Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

dawčo, mě nic nepřišlo. smile

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

chtěl bych se zeptat,jak tohle dopadlo? Chtěl bych také začít měřit smile tak jestli a kde a jaky vzít mikrofon, nebo mi pro začatek postači obyč. Dialog 320 od Logitechu ? Někde jsem četl doporučení na Checka ohledne mikráku.. (stavím něco s TVmkama co se mi válely v krabicích,tak byhc se chtěl začit učit na nich-resp. vyhybce pro ně)
Díky.

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Dawsoo, Check. Dosť odvážne tvrdenie, že kapsle sú dole rovné a že nepotrebujú kalibráciu. Pri meraní v bezodrazovej komore s profesionálnym meracím mikrofónom sa odchylky v pásme od 20 do 1000 Hz pohybovali od 0 do 5 db.  Viem že meranie mimo bezodrazky na nízkych frekvenciách toho príliš veľa nepovie, ale aj tak to nestačí kalibrovať od kila hore ...

(upravil check 7. 1. 2010 19:14)

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Power of Bass: Jesli máš zájem o mikrofon, tak mi napiš maila.

godz: Mě moje tvrzení nepřijde nijak odvážné, vychází z teorie, potvrzuje to praxe. Nebo je nějaký důvod proč by 7mm objekt měl mít nějaké vlnové vlastnosti pod magickým kmitočtem 1kHz?
Snažil jsem se ti vysvětlit jinde, že kalibrace dlouhým oknem i v bezvukové komoře nemá smysl.
Pokud by měl mikrofon takovéto problémy, tak by se musely objevovat na všech měřeních.
Pro ukázku moje měření v nekonečné desce Peerless SDS5,5" 0-90° po 15°, přičemž u osové cháry složeno blízké a daleké pole. Musím ještě vyměnit inbusové šroubky za jiné, házejí moc difrakcí smile.
Můžeš se podívat na Zaphovo měření, je shodné.

http://www.check.wz.cz/docasna/peerless_sds_5_mini.png
Obrázek kliknutím zvětšíte.

Web

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Prepáč Check, ale tvoje tvrdenia sú prísne účelové.  Skrátka potrebuješ predávať mikrofóny a kecy okolo toho majú nahrávať kšeftu.  Ja ti to neberiem, ale mňa o tom nepresviedčaj. A čo sa týka teórie - to je jedna vec a praktické výsledky sú druhá vec. Ja som si prakticky overil, že kapsle jednej značky (WM60) a od jedného výrobcu (panasonic) sa značne líšia a že je potrebné kalibrovať ich aj v rozsahu do 1 k. S tou teóriou mi začínaš pripomínať Federmanna, ktorý presviedča celé DiyAudio že má fantastický zosilovač - zatiaľ však existuje len v simulácii.

(upravil mirulu 8. 1. 2010 11:07)

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Já bych řekl, že ty kapsle jsou rovný dole.

A Godz, ty mě už taky neser, po každé, když se podívám na fórum, vidím z tvé strany jenom buzerace? Co z toho kurva máš? Mam pocit, že check už má něco naměřeno, nastaveno, rukama mu prošlo snad 100 kapslí, tak snad může tvrdit to co tvrdí ne? Jestli ty nedokážeš dobře vložit do tenkýho pouzdra kapsli, pak se nediv, že se značně liší. Netvrdim, že jsou ty kapsle na tečku stejný, ale každýmu vyvracuješ názor a nemáš na to argumenty

Tady mam porovnání simulace repráku vs měření nearfield s postupným oddalování micu po 1cm. Lze vidět i krásný nárůst bafflestepu

http://img687.imageshack.us/img687/3549/hadex120cm.th.png

Web

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Si vyhraješ smile

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

To Mirulu: 1. S tebou som na túto tému nekomunikoval a ani nehodlám,
               2. Nikomu nebránim merať Checkovými šuntami a považovať výsledky za skvelé
               3. Howgh

(upravil check 8. 1. 2010 12:37)

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Já jsem měření ukázal.
Můžeš ukázat tvoje měření?

Web

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Hele z těch mikrofonů to byl takovej vejvar, že si za ně Check koupil BMW, já to na něj prásknu  lol

(upravil chyna.cz 8. 1. 2010 14:27)

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

uniká mi snad pointa týdle debaty, nebo jsem natvrdlej? proč, že se to hádáte?

Web

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Z godza a jeho kibicování mi už taky začíná být šoufl...

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Pokud někdo dodá vzorek-vzorky mikrofonu i s nějakým přípojem na standartní zařízení  a nějaký přípravek, který umí třeba 10-30Hz vygenerovat, asi nejlépe dutina s gumákem, mohu porovnat s jedním mikrofonem od B&K a asi 4 mi typy Robotron/Mikrotech, které mám navíc v současnosti k dispozici v 2-4ks od typu.

Web

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

2 Check - nechces poslat vzorek Sendymu, třeba by pak godz zmlkl,když by to měl černe na bilem i od jinud smile

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Mě nijak nevzrušuje godzovo štěkání. Má tady dvoje nezávislé měření, které žádné zvlnění neukazuje, tak nevím co by ještě chtěl.

Web

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Nemám Checkův mikrofon, ale můj má mezi 100Hz a 1K největší odchylku od Earthworks M30 0,2dB a 0,3dB do 10KHz. Popravdě nevím, proč by měla mít větší. Jedině, že by někdo používal vadný kus nebo neměl omni kapsli.

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

100Hz až 1K bych nepodezříval z možných problémů, to spíš rozsah pod 30Hz. Když jsem si kdysi hrával s EMC60 a podobnými, tak se zdálo, že pod 20Hz padají - tenkrát nebylo ani pomyšlení to nějak ověřit.

Web

(upravil MethMan 10. 1. 2010 18:56)

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Padají. Nevíš proč?

(upravil check 12. 1. 2010 19:59)

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Takže pro nevěřící, za pomoci pistonfonu, DC zdroje a voltmetru+analyzátoru jsem změřil plynule v pásmu 40-270Hz výstupní napětí jako konstantní. Lepší metoda jak měřit v tomto pásmu snad není. Takže ano, elektrety jsou dole rovné.

Někde pod 30Hz (nemám ověřeno) padají imho proto, že "kapiláru" vyrovnávající atmosferický tlak mají někde ze předu a nejde tak zapouzdřit do těla mikrofonu.

Methmane, ty máš toho Earthworkse, nebo k němu přístup?

Web

Re: Komunitní kalibrace mikrofonů?

Ne, ten byl Huberta Mašína.