Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výstupní relé při zapnutí nesepne

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 62]

(upravil sinclair 11. 10. 2008 13:11)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Nedokážeš, protože to není originál, je to OEM kopie od STC nebo CDIL, Toshiba je už dobrých patnáct let nedělá. Takový šmejdský kopie si umím sehnat taky, kdybych chtěl, ale nechci tenhle materiál používat, je to hnus fialovej.

Web

(upravil little 11. 10. 2008 13:12)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

No dobrá, ale co když je to vypájené z podobného přístroje jako je A-616? smile

EDIT: Upřímně říkám, že bych radši A-717ku, jenže to by nesměla stát šest litrů.
Ale aspoň je to skvostný přístroj, radost pohledět: http://img134.imageshack.us/my.php?imag … 0047ii.jpg

(upravil sinclair 11. 10. 2008 13:16)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

No když to bude vyletovaný origoš a nikdo ho neprorazí uchopením do ruky, proč ne...
Jinak ten ohřev zesilovače je naprosto normální, PA0016 drží kliďák hlídáním úbytku na emitorových odporech asi na 100mA. Je to na můj vkus dost, ale ničemu to nevadí. Jde to samozřejmě shodit dolů.

Web

(upravil little 11. 10. 2008 13:18)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Prodejce sice tvrdí, že je to vyletovaný originál, ale zase kdoví jak to bude. Ulehčilo by Ti to hodně práci, nebo se jedná jenom o banalitu?

EDIT: Tak to prosímtě udělej, nechci mít doma topení. Na druhou stranu se ale zase sníží výkon, jestli to dobře chápu... hmm

(upravil sinclair 11. 10. 2008 13:23)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Je to banalita, o nic nejde. Dneska v noci se do toho zase dám, včera /dnes/ už byly čtyři ráno a to se mi nechtělo nic moc vymejšlet...
Proboha který "prodejce" prodává vyletované polovodiče???
Žádnej výkon se nesníží, spíš naopak, vzroste hudební výkon, protože zdroj nebude zatěžovanej klidovým odběrem a jeho napětí bude vylítávat bez buzení víc nahoru. Pouze se malinko zvětší zkreslení na nejvyšších kmitočtech. Což tě ale nijak nemusí bolet, protože koncáky jsou už od druhého diferáku stejně dosti zatlučený.
Mám tam potom doplnit i druhý pár koncáků? Origoše by ale musely ven, ty by si se současnýma moc nerozuměly...

Web

(upravil little 11. 10. 2008 14:15)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

V pořádku, já na to nijak extra nepospíchám.

EDIT: Mrkni do emailu. Sice tam nepíše doslova "vyletované polovodiče", ale Japonské tranzistory...

EDIT2: Já Ti nevím, je jasný, že by se zvýšil výkon dodaný do zátěže, ale myslíš, že to za takovou investici stojí? Musel bys tam dát i nějaké součástky okolo navíc, nebo by tam "jednoduše" zapájel nové tranzistory? Zatím jsi mi ještě neodpověděl na můj předposlední mejl, ve kterém jsem se Tě ptal na pravděpodobnou cenu, tak mi prosímtě odepiš, ať vím, na čem jsem (resp. abych věděl, co všechno si můžu naporoučet smile ). Jedná se mi konkrétně o vyčíslení těchto úkonů:
1) Oprava, uvedení do naprosto stabilního stavu, snížení klidového proudu
2) Přidání masivních NAD 22mf/63V filtráků ke stávajícím 10mF/63V
3) Výměna relé na výstupu zesilovače
4) Proměření na DF a výkon dodaný do zátěže

(upravil sinclair 11. 10. 2008 15:39)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Ale vždyť už před týdnem jsem ti říkal, že to bude minimálně trojka.
Přidáním dalšího páru klesá vnitřní odpor zesilovače, takže značně vzroste DF...
Bude bezpodmínečně nutné měnit i usměrňovače, ty původní by šly s takovými kýbly kukat.

Web

(upravil little 11. 10. 2008 16:32)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Hmm, trojku. No jestli na mě pak nevybafneš s pětkou, tak tam ty další čtyři tranzistory přidej (resp. vyměň i ty stávající). Ty původní origoše bys za nějaký malý peníz nechtěl?

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Transformátorová páječka-jak správně pájet - http://www.elweb.cz/clanky.php?clanek=81

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Škoda žes to nečet dřív

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

tjn

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Tohle je spíš "jak blbě pájet" sad

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Clovece Sinclaire, tohle mi nedelej smile. Vubec jsem v tu chvili nevedel, o co jde, ale pobavilo to zhusta. smile

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Mě to spíš vyděsilo. Furt jsem na té fotce nezaznamenal, že by byl jediný plech zohnutý, tak jak to tedy je? Chtěl jsi mi jen zvednout tlak? smile

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Sendy pokud víš o lepším návodu... Jinak mě se tohle naštěstí už netýká ale mnoha lidem by to mohlo pomoci.

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Rozepsal jsem cca obsah školení, při zhruba 16. stránce mi lapsnul PC a od té doby jsem to nedotáhnul a nedopsal. Jsou důležitější věci, taky se nejžhavější zájemci účastnili školení a požadavek je přesunut na málo podstatné místo. Školení je jednodušší než popis...

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Toho jsem si vědom. proto také raději ukážu než vysvětluju. A také právě proto je fajn když se někdo rozepíše - je to záslužná činnost.

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Bohužel, mám jen 2 ruce a jednu hlavu sad. To chce taky mračno obrázků, fotek atd., žádná sranda.

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

No jo, ve dvou se to lépe táhne.

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

No, jestli jeden člověk zorganizuje takový drobný teambuilding spojený s teamchlastingem a školením, a uhradí mé provozní náklady a hlavně udělá pořádnou fotodokumentaci, tak k tomu nějaké ty texty dotáhnu do konce.

Web

Příspěvky [41 až 60 z 62]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výstupní relé při zapnutí nesepne

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£