Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Softstart pro 400VA toroid

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

(upravil Nepér 2. 10. 2008 16:25)

Téma: Softstart pro 400VA toroid

Jednoduchá situace, 400VA toroid, sekundár 2x29V, za ním můstek a elyty 2x 10 000uF (SPV100), když ho zapnu a je vybito, pálí pojistku a vyhazuje 6A jistič, když ho zapnu a je nabito, je to lepší, ale stejně... Doteď trafo napájelo dvojici TDA7294, tak jsem to neřešil a dal do série s primárem 10R/10W odpor, ale teď bych to rád udělal nějak správněji.
Nejhloupější co mě napadá je odpor 20R/10W do série s primárem, zkratovávat relátkem, paralelně k němu elyt a sériově ho napájet z AC sekundáru přes diodu a nějakej 2W odpor... neni nějaký chytřejší zapojení s minimálním počtem součástek?

Re: Softstart pro 400VA toroid

Slyšel jsi o termistorech ?

Web

Re: Softstart pro 400VA toroid

Ano, slyšel. Odpovídáš na otázku otázkou?

Re: Softstart pro 400VA toroid

Opravdu to dělám ?

Web

Re: Softstart pro 400VA toroid

no jo:) kup si nepére softstart z ezk za 219kč (http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/xmx1152.htm), máš vystaráno a nemusíš nic koumat  a řešit. popřípadě tam dej ještě termistor a jsi vysmáty jak pětikoruna smile

Re: Softstart pro 400VA toroid

Je tam nějak moc součástek...

Re: Softstart pro 400VA toroid

Já bych si vzal příklad z toho co tu někte popisoval Kazatel (softstart myslim s PTC).

(upravil Nepér 2. 10. 2008 18:22)

Re: Softstart pro 400VA toroid

Odkaz?

edit: aha, mám to http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=172

Re: Softstart pro 400VA toroid

Ale stejně jsem se tam toho moc nedočetl...

Re: Softstart pro 400VA toroid

Nepér napsal:

Ale stejně jsem se tam toho moc nedočetl...

Co víc bys chtěl prostě si u EZK koupíš ten softstart a doplníš to jednou součástkou - PTCčkem. stačí?

Re: Softstart pro 400VA toroid

Hm, tak dobře no...

(upravil Zorg 9. 10. 2008 12:24)

Re: Softstart pro 400VA toroid

Někdy dávno se tu mluvilo o Aldaxím pidi softstartu snad i s ochranou proti stejnosměru..realizuje se to nějak?

Asi jsem slepej, protože je to nejspíš ProtectV!?

Re: Softstart pro 400VA toroid

no, v lete mal sinclair v Trenčíne niečo ako prototyp... kontaktovať priamo jeho odporúčam

Web

Re: Softstart pro 400VA toroid

to je fakt takovej problem ten Termistor z toho zdroje? ten to vydrži v poho.   a jestli se pak premosti přez nejake rele. napájene přimo ze sekundaru, to už je detail

Re: Softstart pro 400VA toroid

Přečti si rady pro stavbu zesilovače, uveřejněné na stránkách EZK. Jak psali chlapi, nejjednodušší řešení je zapojit termistor (rovněž prodávaný v EZK) do primáru trafa. Nejlepší řešení je však použití modulu softstartu. Je to už jasný?

Re: Softstart pro 400VA toroid

No mě už jo smile Jen jsem se snažil ze sinclaira vymámit, jestli stačí 7A můstek jedný SPV100P+ k napájení ještě jedný SPV100 a nějak se mi zatím odpovědi nedostalo...

Re: Softstart pro 400VA toroid

7A mustek smile))) )))) tam bych nešetřil). to by mohla byt draha úspora. i kdyz ty mustky jsou čim dal kvalitnějsi.

Re: Softstart pro 400VA toroid

Sorry za mystifikaci, je to KBU8M, takže 8A. V návodu SPV100 se píše, že to lze řešit společným zdrojem jednoho modulu SPV100P+ s větší filtrační kapacitou a z něj napájet druhou SPV100, o zatížitelnosti toho můstku se nikde nepíše.

Re: Softstart pro 400VA toroid

Ty idiote, kdyby to ten 8A můstek nedokázal, tak bych to asi do popisu SPVček nepsal, ne?

Web

Re: Softstart pro 400VA toroid

Ok, fajn, já bych jen nerad něco poddimenzoval...

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Softstart pro 400VA toroid

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£