Re: Hot.shotovi boudy

dawsoo: ne opravdu to nechapu, podle tebe je spatny ze posledni smerovka delana z 90ti(!) stupnu ma 12dB pokles mezi 400Hz a 4kHz? kolik by mela mit spravna bedna?? .. ne tohle opravdu nechapu...

Dejte se v rozmezi 0-90 stupnu zmerenou "spravnou" bednu, pak to mozna bude jasny...

Re: Hot.shotovi boudy

Myslím akustický výkon. O DE160 s A1160 jsem nic nepsal, není to předmět debaty. Nezlob se, ale nemyslím, že bych psal nesrozumitelně. Podstatou sdělení ode mne bylo, že 12" reproduktor od libovolného výrobce kombinovaný s driverem na A9090 je v bytových podmínkách ne moc vhodné řešení. Důvody proč si to myslím, jsem napsal jak obecné, tak konkrétní. Ještě jednou ty konkrétní: mizerná schopnost A9090 kontrolovat směrové vlastnosti pod 2k a její diskutabilní zvuková kvalita. V pracovním pásmu jsou minimálně tři velké rezonance, které se navržená výhybka ani nepokouší řešit. Co vlastně chceš říct k tématu příspěvku ty? Že jsou jiná a lepší řešení? Ano jsou.

Re: Hot.shotovi boudy

a jsme zase u hifi, vhodné řešení a....

Re: Hot.shotovi boudy

Methman: rekl bych, ze jsem zejmena polemizoval s tvrzenim, ze sestava 12"+1" nemuze mit dobre smerovky, a take, ze u PA na smerovkch nezalezi, protoze sal je velky, coz je uvidentne blbost... spis na nich zalezi jeste vic...
Ad rezonance - dival jsem se na par mereni i drazsich hifi beden na stereophile ma maji waterfall dost casto vyrazne horsi...

Navic osobne tohle bazirovani na na smerovkach v domacim prostredi prijde trochu zcestny - proc? Na jedne strane mistnosti muzu mit holou zed na druhy knihovnu, kytky nebo buhvi co a pohltivost takovych sten bude diametralne odlisna a tim padem i odrazy budou diametralne odlisne i kdyz puvodni bedna ma smerovky dokonaly... ale pokud uz jste tak daleko, ze mate akusticky upravene mistnosti, aby odrazy byly vzdy stejne, se stejnou mezou utlumu v celem frek. rozsahu pak prosim...

A na zaver bych je podotknul, ze nejsem priznivec stavet hifi bedny na doma s PA repro, osobne si myslim, ze hifi repro maji lepsi vlastnosti pro verny prednes nez PA, akorat si myslim, ze ste ty hotovi boudy zacali kritizovat, jen proto, ze jsou z PA repro a vybrali ste si pro to ponekud zcestne duvody...

Re: Hot.shotovi boudy

Bedna nemá bafflestep, což omezuje umístění spíš ke stěně. U stěny září do 2pí ovšem ne všude, takže charakteristika může být zvlněná až +-10dB. Tak, jak je bedna koncipována, se musí poslouchat z větší dálky, to znamená, že i ve slušně zabydlené místnosti vždy mimo poloměr doznívání, tedy z difuzního pole prostoru, kde osová kmitočtová charakteristika prakticky neexistuje a je nahrazena tou výkonovou (tedy fázový průměr frekvenčních ze všech osových úhlů). V reprosoustavě chybí středový reproduktor, který by výkonově podpořil pásmo 500hz-2,5kHz. Od jednoho kiloherzu reprosoustava výrazně směruje, na děličcce je pokles 10dB při 45°, takže se vůbec nedá mluvit o nějakém fázovém souběhu. Dost možná by bylo vidět na výkonové charakteristice, že se vejška s basákem spíš odečítají. Dělička je dále umístěna těsně pod break-up membrány, takže jednak musí být slyšet samotný a druhak zcela jistě druhá a třetí subharmonická ve zkreslení.

Web

Re: Hot.shotovi boudy

hanzs to asi nemá cenu. Stále se dohaduješ nad něčím co jsem nepsal, snažíš se mi podsouvat nějaký úmysl a k tomu ho - jakoby za mě - vysvětlovat nějakými divnodůvody. Mýlíš se, mé pohnutky jsou jiné. Čti pečlivěji.

Re: Hot.shotovi boudy

check: tys to vyhral, protoze vubec nerozumim co si napsal smile

methman: jo nechme toho, asi uz jsem napsal vsechno co jsem chtel rict...

Re: Hot.shotovi boudy

Vole, že je to asi jako kdybys vzal hifi třípásmo a vypojil střeďák.

Web

Re: Hot.shotovi boudy

Shot:
MethMan: Mám takový dojem že to máš proště potřebu kritizovat protože to neni klasika. přirovnávat to k EM121 je srandovní. K rezonancím, taktéž jsem se podíval na stereophile, a tvá kritika opravdu na místě není, A9090 jsi určitě v ruce neměl... no nic klidně kritizuj mě je to fuk...
check: Řešit bafflestep výhybkou se mi osobně vůbec nelíbí, řešim to elektronicky. takže k tvé poznamce o omezení hahaha. Ty jakožto expert na ekvalizaci bys mohl vědět že bs se dá řešit aktivně.

Re: Hot.shotovi boudy

Což je píčovina, když to neni aktiv...

Re: Hot.shotovi boudy

zrovna bafflestep by měl jít řešit "aktivně" i s vyhybkou smile

(upravil check 4. 10. 2008 18:54)

Re: Hot.shotovi boudy

Na fotkách je reprosoustava u zdi, aktiv je jenom částečná odpověď, navíc nevím o tom, že by nějaký crossover měl k dispozici plně přeladitelný 2order lowpass/highpass navíc. O bastlení není nikde řeč.
Bafflestep a umístění od zdi by vyřešilo alespoň zvlnění a výkonovou díru na basech, ta větší výkonová díra na středech zůstává.
Aby tomu všichni rozuměli: Kde má ta reprosoustava středový reproduktor?

edit: Nijak jinak než plně přeladitelným 2order lowpass/highpass bafflestep řešit aktivně nejde.

Web

(upravil Crashpc 4. 10. 2008 19:00)

Re: Hot.shotovi boudy

Shot:
Frank: Proč by to měla být pičovina? máš k tomu nějaký rozumný důvod? Mě se tohle nelíbí řešit pasivně i tak další dorovnávání charky bych preferoval řešit elektronicky, navíc to má výhodu že můžeš napravit to co skurví místnost.
check: BS vyřešíš obyčejnejma korekcema (pokud se dají nějak rozumně nastavit), nejlepší bude PEQ nebo obyčejný EQ. Časem stejně udělám to že vykuchám koncáky z AV recieveru, udělám výstup proženu to EQ a k tomu nějakej aspoň 300W zesík. O tom střeďaku diskutovat nebudu, nemá to cenu

edit: nebudu se vůbec hádat, nemám o to zájem a peču na tuhle debatu. Ale bafflestep se nejlíp vyřeší PEQ nebo EQ (nejlépe 1/3okt)

Re: Hot.shotovi boudy

Vem to z nějakýho rozumnýho hlediska. Musí to bejt logický a systémový. Buď to vyřešim pasivně a můžu k tomu strčt jakoukoli elektroniku nebo to vyřešim aktivně, ale pak je vhodný k tomu dát i koncáky a narvat to do bedny.

Re: Hot.shotovi boudy

Frank: Ano, to zní rozumně ale říkám že se řešení bs pasivně z principu nelíbí. V PA bs vyřešíš ekvalizerém v DSPčku, pasivně rozhodně ne. Sice se teď nebavíme o PA, ale jsou určité věci, které jak se řeší v hifi se mi prostě nelíbí a chci je řešit jinak. Proto říkám vykuchám z av recieveru konce, který stejně stojej za prd, což je znát na basech, udělám výstup tam píchnu tak 300W zesík a ještě to předtím proženu EQ - vyřeším bs a nastavím si to jak mi bude zvuk nejpříjemnější , přeci jen basy potřebuju vyhulit víc (jsem zvyklý na dva 15" suby)