(upravil Frank 25. 5. 2007 17:21)

Téma: Mobilní kytarovej "apec"

Jak si tu čtu toho šílenýho buskingáře, tak mě napadlo, že bych si postavil cestovní mikro-aparátek na kytáru. Jen aby ta elektrika byla trošku syšet, o víc mi nejde. Vim, že to bude stát za hovno. Živit ideálně z devítivoltovek nebo něčeho takovýho. Reprák bych použil ARO667. Máte nějaký mápady?

Re: Mobilní kytarovej "apec"

z devítivoltovek? si děláš prdel ne

Re: Mobilní kytarovej "apec"

No co? Nechci žádnej kravál.

Re: Mobilní kytarovej "apec"

jj, přesně to sem myslel, 9V mají strašně malou kapacitu.

Re: Mobilní kytarovej "apec"

No tak něco jinýho, to je kurva přece fuk... spíš jde o elektroniku...

Re: Mobilní kytarovej "apec"

frank: olovene akumulatory niesu velmi drahe, nabijat sa daju v pohode. mozes kupit aj 12Ah.
jean nabijatelne do 200mAh co si pamatam.

Re: Mobilní kytarovej "apec"

Jojo, 9V je ta nejblbější varianta co sis mohl vybrat, Frankie smile Nediv se, že Ti do toho ostatní vrtaj smile

Já bych nebyl ani proti nějakýmu klasickýmu audiošvábiku v normální pootevřený B třídě. Nebudeš muset řešit vf bordel a ta horší účinnost Tě asi nepoloží...

Asi mě budeš mít za vola, ale zkus jako první nástřel nějakej zvukovej modul s MBA810 ze starý telky. Na vstupu mu RC článkem ořež vejšky a bude to hrát hezky. 12V aku mu plně postačí. Pro vyšší výkon zmůstkuj dva kousky.

Web

(upravil Frank 25. 5. 2007 19:39)

Re: Mobilní kytarovej "apec"

Výkon zas tak nepotřebuju... Koncáků je na výběr dost... ale co preamp? Jak to trošku přikreslit?

MBA nemám, mmám tu nějaký TDA2009 nebo tak něco.

Re: Mobilní kytarovej "apec"

to je fajn, ale to hrá optimálne až pri 23V napájaní smile

Web

(upravil Karlos 25. 5. 2007 22:16)

Re: Mobilní kytarovej "apec"

http://hadex.cz/obrazky/w/w600.jpg#w600.jpg# za 95kč to snad nebouchne big_smile a max napájení je 12volt smile baterku podle potřeby 5Ah na 12v bude bohatě stačit klidně aj menší smile nabíjet to můžes zdrojem a mezi zdroj a akumulátor ampér metr smile malou budku ze zadu jen zdířka na dobíjení a vstup smile Něco jiného je podle mě zbytečné vymýšlet. A při vlastnostech toho MBA nic přikreslovat nemusíš big_smile

Re: Mobilní kytarovej "apec"

Je to TDA2005... Má psaný napájení 8-18V tak to zkusim s tim.

Re: Mobilní kytarovej "apec"

Zkus. A vejšky tomu vořež, nebude tak slyšet přechoďák smile

To MBA by IMHO kreslilo víc a líp smile - kdyžtak nějakej modul se mi doma válí smile

Web

Re: Mobilní kytarovej "apec"

Zkusim to co mám a pak uvidim smile Nebo tomu dám menší napájení a doženu to do limitace, mrchu smile řezat už tak 3-4k, co?

Re: Mobilní kytarovej "apec"

Ale to je na píču, s tím autošvábem. Vyžere Ti to baterky už jen klidovým odběrem, vždyť taková 2005 žere jako celek myslím 80mA a nejde mutovat...
Kdybysem byl já kytarista a potřeboval něco takového tzv. do baťohu, vymyslím tohle:
Z modul z černobílého televizoru s MBA810. Při 12-15V už to má i jakési tři-čtyři vatypyčo. Je to na destičce cca 8x8cm komplet koncák, netřeba nic dobastlovat, kuchat apod. Klidový odběr bez buzení tuším 6mA, je to skoro Bčko, takže i účinnost na tak malého sráče dobrá.
Jako reprák bysem použil jednu ARO667, origoš boš s papírovou cívkou, vykuchal bysem jí sítko, z černého malinko tužšího papíru bysem slepil difuzér, přilepil bysem ho tam, aby to mělo ostřejší vršky. Sítko bysem ostřihl a vrátil nazpátek, páč by do mezery lítal hnus.
Alternativ napájení je hafo, od nejjednodušších tří plochých baterií v sérii /13,5V, ty dnešní už umí i dávat proud oproti těm starým suchým kurvám ze Slaného - a navíc se dají koupit skoro všude/, přes různý jednoúčelový doprodejní NiCd, levné výprodejní NiMH akupacky pro starší telefony, radiostanice...
Ale i s těmi plochými baterkami /GP, VARTA apod./ to bude hrát zatraceně dlouho.
Preamp bysem použil ten z HobbyElektro /oprásklý Roland, má výborný zvuk a korekce/, ale osadil bysem ho místo TL084 TL064kama, aby tak nechlemstal a dal bysem jim virtuální podlahu, aby šly krmit asymetricky.
Každý miliampér dobrý, z relativně drahých baterek.

Web

(upravil Frank 26. 5. 2007 10:13)

Re: Mobilní kytarovej "apec"

Tohle jsem chtěl slyšet, díky.

A s tim do baťohu máš 100% pravdu, přesně tam to chci smile

(upravil sinclair 26. 5. 2007 10:16)

Re: Mobilní kytarovej "apec"

Tos ale mohl vymyslet aj sám, šuldo :-)Víš, jak mám omlácený prsty? A včera jsem je měl ještě navíc rozmočený smile Zvlášť prostředníček smile

Tak použij ARE667, ale má o cca 1dB míň.

Web

Re: Mobilní kytarovej "apec"

Jasný a když napíšu já MBA tak nééééé bo su chuj, ale když napíše Sinclair tak hned je to dobrej nápad smile

Re: Mobilní kytarovej "apec"

Ale Ty chuju, snad jsem nenadával smile MBA se mi nelíbí, ale zkusit to můžu... ještě se mrknu na klidovej odběr a pracovní třídu toho 2005.

AREčko je taky supr nápad.

Re: Mobilní kytarovej "apec"

MBA 9-12mA, TDA 70-75mA.
Stejně víc, než 5-6W do toho AREčka pouštět nemůžeš, kór kytaru a takový výkon při 18-19V z aku v pohodě akorát dodá ta MBA810DS či DAS.

Web

Re: Mobilní kytarovej "apec"

No jo, svině TDA žere... Tak to asi zase oberu Ondru operákovýho smile

ARE zkusim nějak zabudovat z boku báglu.