Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač z LM4780TA

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 63]

Re: Zesilovač z LM4780TA

Přesně tak, vykašlete se na ty integráče, které mají v mnohém lepší parametry než tranzistory (nemluvě o ZVUKU)... cool

Re: Zesilovač z LM4780TA

Little, jseš čurák, už Tvůj dědek byl patrně čurák a Ty už čurákem zůstaneš.

Web

(upravil little 29. 5. 2007 14:29)

Re: Zesilovač z LM4780TA

V klidu, jen sem si rejpnul, když tu kydáš takový hovadiny...jinak, čurák seš ty sám. smile

Re: Zesilovač z LM4780TA

little ty si nevyskakuj když na to nemáš, stejne dá Sincairovi za pravdu každej. big_smile
Sinclair no pořádné zesilovač každej tomu rozumí jinak,  u mě je pořádnej zesilovač ten kterej hraje jak mi to vyhovuje, a prostě Lmko je pro mě lepší než Jakykoliv Aldax i když Lmko je i proti 50ce sráč. Ale prostě zvuk má horčí, zkreslený, a hnusný ale mě se to libí více.

Re: Zesilovač z LM4780TA

Jasně že na něj nemám, koukni se ale o kousek nahoru. Jen jsem si rejpnul do tranzistorů a sinclair to nevybral...inu, pravičák. smile

Re: Zesilovač z LM4780TA

Koukám, že i na tomto poli se brojí proti integráčům. Monolitický obvod vs. diskrétní součástky.
Každej má jiný ucho, jinou místnost kde poslouchá. Jeden má rád to a druhý ono. Co třeba lampový zesíky, hromadě lidí se zvuk líbí oproti tranzistorákům a to i přestože tranzistoráky jsou ve zvuku "věrnější" a lampáče zkreslují zvuk hooodně. Bohužel právě závisí "jak" zkreslují - lampy mají prý "teplejší" zvuk. To bude asi jako s pocitem v barevné místnosti, v místnosti s teplejší barvou stěn se asi taky budem cítit lépe i když ty "studenější" místnosti budou sebelépe zařízené.

Re: Zesilovač z LM4780TA

little mi to je celkem jedno kdo do koho rype, ale nemám rád takové hned útočení.

Re: Zesilovač z LM4780TA

opam - proč si myslíš že mu zahulíš když mu dáš 100Hz? Já bych spíš dal 20kHz to by mu podle mě vadilo víc... Možná by to nevydejchal smile

little - zvuk přeci nezáleží na tom jestli to integráč nebo tranzistorák, záleží to přeci na rychlosti struktury(součástek)  a celkovém zapojení...
U tranzistorového zesilovače, můžeš změnit všechno... U OZ už na něco myslel Návrhář obvodu.

(upravil opamp 29. 5. 2007 20:46)

Re: Zesilovač z LM4780TA

ale jděte smile

na 20 kilech by hrozil tak maximálně příčnej proud, což je u zesu se slušnou SR a udávanou výkonovou šířkou pásma 80 kHz zcestný.

nicméně, hlavní důvod měření na 100 Hz byl, že s tim přišel Sinclair smile a teď si nejsem jistej, jestli to nebylo eště míň herců než 100 smile

Web

(upravil zdeněk 29. 5. 2007 20:54)

Re: Zesilovač z LM4780TA

opamp - ale vyzářený výkon musí být přeci stejný ne? Asi máš pravdu, pro DC je SOAR menší, ale zase zase při 20kHz se špičkový proud opakuje častěji.
Pokud máš spínací obvod tak přepínací ztráty jsou úměrné(teď nevím jak) frekvenci.
Jestli bych mohl požádat o vysvětlení?

Re: Zesilovač z LM4780TA

Ono to není spínání ale lineární režim. Přiznávám, že mi to zrovna dost chroustá v palici, proč to je na basech horší. Nemůže to souviset se sekundárním průrazem (při déletrvajícím zatížení - malá frekvence - má čip dost času se lokálně přehřát, vytvořit "horká centra" a nastartovat sebedestrukční lavinovej efekt)?

Web

Re: Zesilovač z LM4780TA

Tak předně a analogicky ze života: nebavím se tu o tom, jestli malý kozy, nebo velký /4780 vs.3886/, ale jestli primární díru, či sekundární? /diskret vs. IO/ smile))
Jasně, každému se líbí něco jiného a někdo to rád i horké /flašky/ smile
Myslím, že srovnávat 4780 a 3886 je čirá onanie, naprosto zbytečná diskuse-jsou to spotřebkové šváby a nic na tom nezmění ani fakt, že s tím mnozí umělci dělali čertovy kousky /Gainclone apod./.
Ani to, že se občas tyhle IO vyskytnou i v aparátkách, tvářících se jako opravdický highend-nízká, elegantní a festovní kastle s toroidem jako kráva, baterií superspeciálních elytů, ALPS poťákem a přepínačem /i relé!/, modrou ledkou, dálkáčem a vpředu jen puristickým volume, přepínačem vstupů a tlačítkem standby. Na netu toho bylo ještě před rokem přehršel za naprosto nechutný peníze.
Zesík, co mám v dílně, hraje líp.

Ondro, těch 100Hz je u blbých zesilovačů s mizernou filtrací a blbými elyty /třeba QSA400-600/ destrukčních. Možná na to přijdeš sám a pokud ne, pošeptám Ti to, aby to náhodou nějakej sem zabloudivší trotl nezopakoval doma s PC generátorem a maminčinou věží:-)))

Web

Re: Zesilovač z LM4780TA

IMO pro bezne pouziti musi ty svaby bez problemu vyhovovat. Kdyz chce nekdo doma vykonove ozvucovat, necht si postavi zesik 2x600W diskretni, prdne to na 100+ dB citlivy bedny a orostuje. To je volba kazdeho z nas, cim si budeme nicit usiska. Nekdo si je nici praci, v prumyslu s buchary, lisy a podobnymi hrmotnymi stroji a nekdo si ouska nici sice kultivovanejsim hlukem, ale vyssi intenzity. Az tem bouchacum, co si dnes a denne ve svych 18-20 letech cpou do usi bud ze sluchatek nebo z beden 100+ dB akustickyho tlaku bude 40let, budou to mit jednoduchy - neuslysej v podstate nic nad 10Khz a i to pasmo pod tim bude vyzadovat vyssi hladiny mluvy, naslouchatka a mezi nama, clovek stredniho veku, ktery se neustale dotazuje "cos to rikal?", "coze?" a priklada si k uchu dlan je k politovani. lol

Re: Zesilovač z LM4780TA

To s hlukem a ničením sluchu je sice pravda (a je moc a moc dobře, že to připomínáš, protože to není prdel), nicméně diskrétně řešený (a dobře řešený) zesy hrají výrazně líp než šváby i potichoučku! Platí to i pro těžší kalibr typu SPV250 smile

Web

(upravil kazzatel 30. 5. 2007 22:09)

Re: Zesilovač z LM4780TA

Problém je v tom, že integráče jsou vždy kvazikomplenenty ( kromě moderních autokonců od Thompsona, ale ty mají zase malý výkon ) a to je holt kámen úrazu, který dnešní čipová technologie neumí překonat...

Re: Zesilovač z LM4780TA

Někde jsem na netu potkal napsané nové osazení na V-Mos 60, ale už nevím kde. Deska na to je, napájecí napětí je podobný.
Může se to stavět místo LM.
2kazzatel: Vy jste autorem V-Mos 60?

Re: Zesilovač z LM4780TA

>Klon
A kde že si to viděl? Můžeš dát přesný link?

Re: Zesilovač z LM4780TA

Autorem tohohle kousku je " Dieter Siemens ", jinak řečeno aplikační tým této firmy... smile Do československého povědomí se to dostalo díky píli Petra Lišky, řečeného Fox. Mé jsou pouze poznámky týkající se napájení a použití antisaturačních diod...

Re: Zesilovač z LM4780TA

Precetl jsem par radek a ...

Z mych vlastnich pokusu: 4780 potrebuje zpozdene pripojeni reprosoustav zcela nezbytne. Podle me nekorektni obvodove reseni toho integrace. Urcite to neni 2x 3886. U toho totiz tento problem vcetne nekolika dalsich co zde asi nema cenu vesvetlovat u 3886 neni patrny. Proto bych se do toho dualu nepoustel.

Re: Zesilovač z LM4780TA

to thales: V-MOS-60 je na www.czechaudio.cz v pdf audioamater. Mam jeden kanal hotov,slape to vicemene jak ma (zatim semto testoval jen na skopku do umele zateze). Nemam ted vubec cas se k tomu dostat,chci dat do kupy 4 kanaly na bi-amp.Urcitou variaci zesiku s LM3886 mam hotovu (MyRef C. z dyiaudio.com),a chci to prave navzajem porovnat smile

Příspěvky [41 až 60 z 63]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač z LM4780TA

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£