Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač z LM4780TA

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 63]

(upravil Dingo 25. 5. 2007 8:34)

Re: Zesilovač z LM4780TA

LM3886 sem viděl řazené paralelně.

6x LM3886 na kanál.

http://www.shine7.com/audio/jeff.htm

Re: Zesilovač z LM4780TA

Nápodobně, ehm to co je na tom schématu asi není řazeno paralelně že?

(upravil sinclair 25. 5. 2007 8:44)

Re: Zesilovač z LM4780TA

Tak sledujte, jaký je ze mě teď hodný kluk:
Little, Ty hovado jedno vocasatý, ty diody v tom zapojení /a i jinde shodně zapojené, třeba v 1kW zesu/ chrání koncové tranzistory ve struktuře /jejich přechody C-E/ před průrazem napěťovou špičkou, vzniklou na induktivní zátěži. Což bezesporu obrovská tlumivka pasivní výhybky je.
Pokud tedy přijde zpět z výhybky napěťový liskanec příslušné polarity, některá z diod se otevře a zmíněný liskanec převede zpět do filtračních elektrolytů zdroje.
Proto se tyhle yeah fucked diodes někdy nazývají rekuperační. Měly by být rychlé. Tím rychlejší, čím je napěťová rezerva koncových tranzistorů menší a induktivní zátěž induktivnější.
Je to klasický můstek, ovšem nesymetrický, se všemi nectnostmi, jaké si u zesilovače lze přát.
Ty 3886 jsou paralelně, ovšem přes sériové odpory, přestože zahrnuté v hlavní nfb. No comment.

Web

Re: Zesilovač z LM4780TA

Díky, že jsi mi to slušně vysvětlil.. smile

Re: Zesilovač z LM4780TA

Když sme to tu pěkně nakously, jeden guru mi kdysi řekl, že radši než 4780 mám použít dvojici LM3886, že prej to líp hraje a líp chladí... To chlazení chápu, ale nikdy a nikde jsem v datasheetech nenašel proč by LM3886 mělo hrát líp než jeden kanál 4780, nicméně sem ze zvědavosti poslechem porovnal obojí a ona je to pravda... nevíte někdo proč???

Re: Zesilovač z LM4780TA

Líp jak, v čem?

Web

Re: Zesilovač z LM4780TA

Nevím a nemám vlastní zkušenost.
Zkusím jen nadhodit možnosti:

1. tepelná vazba mezi čipy (na nízkých frekvencích s tím může zacvičit)
2. při blbým návrhu desky možnost ovlivňování přes napájecí šíny.
3. výrobní tolerance jednotlivých kusů (nemusí jít zrovna o 4780 versus 3886 ale i o třeba dvě různý 3886) - správná hodnota kliďáku je stěžejní pro THD a IMD parametr

Web

Re: Zesilovač z LM4780TA

Opampe, já si myslím, že 4780 má oba kanály na jednom čipu. Myslím si, že zvukově nemůže být rozdíl. Pouze konstrukčně se (alespoň mě) jeví elegantnější použít 2 x 3886, z důvodů vyměnitelnosti, dále určitě kvůli chlazení, dále taky se mi jeví divně počet vývodů - že není v poměru. Ten 4780 jich má nějak moc. Myslím si, že mezi ostatními IO jsou oba parádní. Vše co jsem napsal je pouze mé subjektivní a s 4780 nemám žádnou zkušenost.

(upravil opamp 28. 5. 2007 14:16)

Re: Zesilovač z LM4780TA

Ano, napsal jsem to blbě, ale tím spíš můžu mít pravdu smile

tepelná vazba mezi JEDNOTLIVÝMI KANÁLY NA ČIPU by bylo správněji smile

Má to víc napájecích pinů, což hodnotím velmi pozitivně (když si představím ty tenoučký drátečky k čipu a miniaturní bondovací plošky smile )

Web

Re: Zesilovač z LM4780TA

No, máš pravdu, jak píšeš s těmi napájecími drátečky. Uznávám.

Re: Zesilovač z LM4780TA

Ovšem to by přidávalo body LM4780 a to my momentálně nechcem smile

Web

(upravil jik 28. 5. 2007 14:48)

Re: Zesilovač z LM4780TA

No to né, nejsem sice nijak přehnaně konzervativní, ale dělal jsem pouze s 3886 a tak mi to vyhovovalo. A navíc ta představa ztrátového výkonu -čili chlazení a ta představa výměny při poruše jednoho kanálu atd. u mě počet bodů 4780 nikdy nedosáhne tolik jak jich má 3886. Ani těmi rozměry si člověk s 4780 moc nepomůže, ty vyhlazovací 50V popř. 35V kondenzátory tam musí být tak i tak. Takže: u mě je to jasně pro 2x3886, s tím, že  současně neberu nikomu 1x4780. Taky si myslím, že převážná většina stavěla nebo staví právě s 3886.

Re: Zesilovač z LM4780TA

Pokud bych někde chtěl s výhodou použít LM4780, pak v menší aktivní dvoupásmový bedně. Věřím, že 6,5 nebo 8 palec to ještě ukočíruje přijatelně.

Web

(upravil Dingo 28. 5. 2007 17:18)

Re: Zesilovač z LM4780TA

Díky za rozlousknutí toho zesíku - LM4780 stojí 270,-  LM3886 stojí 155,- cenový rozdíl je, dalo by se říct, zanedbatelný.
Další rozlousknutí je to, že budou dvě dvoupásmovky, ozvučnice bassreflex(ale i zvažuju že bych nechal uzavřenou bednu). Osazení bude Eminence Beta 15 a D210Ti.
Objem bedny cca 120-140l.
LMka do můstku.
Pro bytový a zahradní poslech si myslim, že to bude parádně vyhovující.

Re: Zesilovač z LM4780TA

Ten za 155kč asik bude pajc smile  Takže nevím no.  Lmko ti to utáhne aj tu Betu a budeš rád, ale pak jak tam zapojíš něco jiného lepšího Třeba něco vyššího od Aldaxe tak se budeš asik divit jak ti to najednou bude hrát lépe. Takže bych volil To LMko jen jako Levnou dočasnou alternativu.
Já osobně bych si tím LM nedovolil živit větší reproš než 8"

Re: Zesilovač z LM4780TA

Proč by to měl být pajc? Cena je zcela adekvátní vzhledem k tomu za kolik ho prodává výrobce.

Re: Zesilovač z LM4780TA

Jestli to je LM3886TF z GESu, pravděpodobně to je origoš. Před pár měsíci jsem to poměrně brutálně testoval (100 Hz, plný rozkmit, tvrdý zkrat výstupu na nějakých 10 vteřin). Po "odzkratování" zase normálně hrál jakoby nic smile

Web

Re: Zesilovač z LM4780TA

To je divné já viděl Lmko skoro za 300 smile

Re: Zesilovač z LM4780TA

Ak si dobre pamätám, rozdiel medzi 3886 a 4780 je v odstupe s/n a bude aj v presluchu medzi kanalmi...

Re: Zesilovač z LM4780TA

Děte s těmi šváby do řiti a postavte si pořádný zesilovače...

Web

Příspěvky [21 až 40 z 63]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač z LM4780TA

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£