Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kondenzátory Nippon

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 56]

(upravil Unregistered 16. 9. 2008 13:03)

Téma: Kondenzátory Nippon

Ahoj všem

Potřebuji objednat Kondy od nipponu ale nejmenší množstvý které je možno vzít je 200ks!proto se zeptám zde ale i na jiných forech zdali se nechce připojit k objednávce protože ja jich tolik nepotřebuji. Já bych jich upotřebil cca 100ks takže dalších 100 je jich kmání!!! podobne kondy se zde takřka nedají sehnat!!! jedná se o kondy 3900uF/160V na 85C nebo na 105 stupňů cenová nabídka na kondy 105C přijde asi až koncem týdne tak už teď se ptám zdali by někdo měl zájem

cena není vůbec hrozná! myslí že po zaplacení všeho by mohla být cena za ty kondy na 85stupňů 110-115 Kč za ks


tak přemýšlejte jestli někdo nebudete vyrábět zes. s napajecím napětím +-120V big_smile



CEVN-3900/160 35x50 SMQ   termin 16-17 tydnu           
  ESMQ161VSN392MA50S 

CEVN-3900/160 35x50 KMR   termin 16-17 tydnu           
  EKMR161VSN392MA50S

Re: Kondenzátory Nippon

Proč chceš právě tyhle a naco to chceš ? Možná se najde jiné vhodné řešení.

Web

Re: Kondenzátory Nippon

zeptej se Sinclaira, ten by to moh zajistit, pri takovem mnozstvi ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil Unregistered 15. 9. 2008 18:33)

Re: Kondenzátory Nippon

On kdyžtak napíše... je to do zesilovače.napájení +-110 az 115 V a 100V se mě nechce formátovat na napětí 130V nevím zdali by to vubec šlo takle hodně.

Re: Kondenzátory Nippon

No já hlavně nesdílím to svaté nadšení pro zesilovač s napájením +/-120 - 130V.

Nevím, jestli tobě či "konstruktérovi" předlohy došlo, že při těchto napětích má většina běžných koncových tranzistorů dovolený proud nula nula hovno, tím spíše při ohřátí..pokud jde o klasické ABčko, pokud by šlo o sérioparalel, tak je situace o něco lepší.

Web

Re: Kondenzátory Nippon

Prosimtě jde o serioparalel s 24ks MJW21195,6 ale to není předmětem diskuze smile

Re: Kondenzátory Nippon

Popravdě řečeno pro Aldax nejsou kondenzátory na 160V příliš zajímavé.

Přeju Ti, ať umíš dobře počítat a ať si s tím zesilovačem nenabiješ čumák. Proč zrovna MJW a ne MJL, když mají lepší tepelný odpor a přestupovou plochu?
Když jsem "konstruoval" svůj SpeakerDefloratorTM, tak mi při sérioparalelu nepřišlo bezpečnejch ani 6x4ks MJ21195/21196 v TO3. Proto je ten 3kW stroj můstek. Umožnilo mi to použít kondenzátory na běžné napětí a se SOA konců se dostat do daleko příznivější oblasti.
Ale on si asi každej musí namlátit hubu osobně, jinak to nemá ten správný pokusnický drajv smile

Web

Re: Kondenzátory Nippon

Mezi MJW a MJL
této řady není elektrický rozdíl, čipy mají stejné, avšak vlivem
jiných vnitřních tepelných odporů a dosedací ploše mají poněkud
rozdílné /skoro zanedbatelně/ SOA křivky. Pokud je nechceš využívat
až na krev, je to jedno. TO264 je samozřejmě o fous lepší.

to jsou tvoje slova...



Uvidim mozna že to budu napajet jen +-100V (proč zrovna nevyrabjej nejake kondy na 125V např.) nechapu... takovej skok 100 a pak 160V!!! a pak 180 a 200V... no nic.

To bude pokus smile Doufam že mě to nevystřelí voko

Sinclaire máte tam neco jako 5G6 na 100V?(kdybych se nahodou rozhodl jít jinou cestou a napájet ho +-85V a dát ho do můstku.Ono by to možná ve výsledku přišlo levneji...

Re: Kondenzátory Nippon

Ale kondy na 120, 125 i 130V se dělají, já je měl jako ND do některých konců. Taky se občas řadí kondy sériově.

Web

Re: Kondenzátory Nippon

Rekl bych, ze v mustku to bude mit napajeni zrovna polovicni.

Re: Kondenzátory Nippon

Je to možné ale nippon je nedělá... já se díval i na Rubycon a nichicon a také jsem je tam neviděl! Možná že jsem ale blbě čuměl... a navíc je problém s dodáním! Já nenašel firmu co je sem dováží

Je to škoda že zájem asi nebude! (Kterej Blázen by taky stavěl 2kanalovej zesilovač s výkonem 1,5KW sin. v nemůstkovém zapojení)a co teprve v mustku(chtěl bych vidět to trafo! to by bylo snad 10KW) chychy smile

danhard: A dalo by to ještě navíc pořádnej výkon...

Re: Kondenzátory Nippon

co takhle hromádku na 5G6 na 100V ? já bych vzal tak 8 kousků

Web

Re: Kondenzátory Nippon

sinclair napsal:

Popravdě řečeno pro Aldax nejsou kondenzátory na 160V příliš zajímavé.

Přeju Ti, ať umíš dobře počítat a ať si s tím zesilovačem nenabiješ čumák. Proč zrovna MJW a ne MJL, když mají lepší tepelný odpor a přestupovou plochu?
Když jsem "konstruoval" svůj SpeakerDefloratorTM, tak mi při sérioparalelu nepřišlo bezpečnejch ani 6x4ks MJ21195/21196 v TO3. Proto je ten 3kW stroj můstek. Umožnilo mi to použít kondenzátory na běžné napětí a se SOA konců se dostat do daleko příznivější oblasti.
Ale on si asi každej musí namlátit hubu osobně, jinak to nemá ten správný pokusnický drajv smile

Sinclaire pošli fotku toho tvýho SpeakerDefloratoruTM. Už jsem oněm slyšel všude možně ale nikdy jsem to monstrum neviděl! Já myslím že zvědavý nejsem jenom já smile

Re: Kondenzátory Nippon

No to je dobrý nápad, Sinclaire pochlub se nám. Já jsem taky zvědavej.

Re: Kondenzátory Nippon

Když jsme tak u těch kondů... jako ND na jeden zesák jsou elyty snap-in 1500uF/130V, atyp pouzdro tuším průměr 16mm, délka asi 80-90mm. Mělo by jich být asi 70-100ks náhradních. Byl by zájem ?

Web

Re: Kondenzátory Nippon

to už je pořádný počet.....
co říkáte na todle? bylo by to použitelný a vyplatí se to brátze zahraničí oproti třeba z čech nipny?
http://www.bmm-electronics.com/Product. … uct_ID=439

Web

Re: Kondenzátory Nippon

chyna.cz napsal:

co takhle hromádku na 5G6 na 100V ? já bych vzal tak 8 kousků

Hele ja to ještě uvážím! Podle toho kolik lidí se ozve na tyhle kondy a případně by se dala nějaká ta objednávka udělat na 5G6/100V koukal jsem do katalogu Nipponu a kondy SMH cöž je 85 stupňů se vyrabějí v zajímavých kapacitách 5G6 a 6G8 na 100V naproti tomu řada KMH na 105 stupňů se dělá max 4G7 ale zase 105 je 105...

Re: Kondenzátory Nippon

tak tendle dred smaž a založ novej, jestli to nechceš na tryko, tak bych se toho chyt klidně já. do Prahy bych to byl schopen doručit, po severu Čech taky (Teplice,Most,UnL, Bilina, občas i Litoměřice,Chomutov)

Web

(upravil pistole 16. 9. 2008 6:49)

Re: Kondenzátory Nippon

Unregistered: Když už stavíš takovouhle obludu tak se podívej po šroubovacích kondenzátorech. Mají lepší ESR. vyšší napětí, dělají se i dost velký a pravděpodobně budou lépe k sehnání ovšem za více peněz. To ale Imho u zesu 1,5KW nehraje roli.
Jinak jsi imho šílenec ! dělat zesík se šínama 110V yikes

Re: Kondenzátory Nippon

Neřekl bych šílenec. Například běžný QSC-čka(sice v H) ale mají napájení klidně +-165V

Příspěvky [1 až 20 z 56]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kondenzátory Nippon

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£