Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 14)

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 14 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 266]

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Na spouštění cmp2 z fůbaru mrknu.
Automatický resampling s SoX pluginem není pochopitelně problém ani ve fůbaru. Já jej však nedoporučuju. Potřebný oversampling kvůli menší strmosti filtru si udělá kvalitní DAC beztak sám a uchometricky mi zní lépe, když skladby do DACu posílám v nativní samplerate. Výhodou "globálního" resamplingu je snad jen potlačení prskání na začátku skladby při změně samplerate, na což např. HS-DAC proklatě trpí.

Web

(upravil opamp 9. 10. 2010 11:49)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Podle toho návodu to funguje OK. Akorát jsem se vyprdnul na generování klávesových zkratek a spouštím to přes pravé myšítko.

Ale fakt nevím jestli mi to za tu námahu stálo. IMHO to je jen a jen tím resamplingem a v tom případě je jedinou výodou cplayeru implementace nejnovějšího SRC algoritmu, který ve fůbaru nebude, dokud si jej u autora nezaplatíme.

O tom, že každý resampler má svůj zvuk se snad nedohadujeme smile

BTW což se na zaplacení vývoje nového SRC pluginu do fůbaru složit? smile

EDIT: Tak musím dát příznivcům cplayeru za pravdu. Jemnější, jasnější, detailnější výšky, přirozenější vokály... Není to tak dramatický rozdíl jako dejme tomu výměna operáků ale je to tam.

EDIT2: Daleko dramatičtější rozdíl je ovšem mezi resamplingem v SRC a v SoX. Osobně preferuju ten druhý.

EDIT3: Zbavím se resamplingu tím, že nastavím výstupní samplerate shodnou se vstupní, nebo to resampler přechroupe pokaždé? NECHCI HO!!! A v cplay nejde vypnout!!!

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Máš mejla, opamp !

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Ahojte,

tak jsem konečně zprovoznil ASIO s Foobarem 1.1 a zvukovkou M-Audio Revolution 5.1. Akorát když jsem chtěl pořešit upsampling a stáhl jsem SRC (Secret Rabbit Code), tak mi to napsalo něco v tom smyslu že s touto verzí Foobaru to nefachá...

...když jsem stáhl Foobar 0.9.5.2, tak mi to zas hlásilo u dll pluginu pro ASIO, že to není kompatibilní... Takže mám prosbu, zda by tady nemohl někdo hodit přesnou kombinaci verzí Foobaru + ASIO dll + Secret Rabbit Code co bezpečně jede na Win XP SP2 bez nějakýho konfliktu.

Mimochodem Foobar 0.9.5.5 instalačku někdo nemáte? Nemůžu ji nikde najít... sad

...no tak jsem nakonec zkusil použít resampler jen tak pokusmo, co je přímo od výroby ve Foobaru... mno a jako zvuk přez analog dobrý, ale přez S/PDIF mi těch 96 kHz vůbec nehraje... když vypnu resampling tak je to okey... setkal jste se s tím někdy někdo? Že by Vám receiver (v mým případě starší Onkyo TX-DS474) nepřechroustal z S/PDIF vyšší frekvenci než 48 kHz ?

Předem díky za reakce smile

Mějte se

Vítek

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Resampler používej SoX, je velmi kvalitní a s novým foobarem bez potíží kompatibilní.

Osobně nevidím důvod používat starší verze, nejnovější mi funguje dobře.

Starší receiver může úplně klidně končit na 48 kHz.

A nevěř tomu, že resamplingem něco vylepšíš.

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Díky opamp smile

...akorát se chci zeptat, pokud nemám věřit tomu, že resamplingem něco vylepším, proč se to tedy stále řeší? Proč ve Tvém předpoledním komentáři píšeš o dramatických rozdílech mezi resamplery SRC a SoX a že preferuješ osobně SoX (což jsi mi potvrdil). Jasně, do jisté míry to je možná tak trochu placebo efekt... nevím... každopádně zkusím ten SoX smile

Díky

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Preferuju SoX. Ale používám jej jen proto že v cicsplayeru nejde resampling vypnout. Tak jsem zkoušel foobar a cics se stejným a stejně nastaveným resamplerem. Nejraději hraju bez resamplu.

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Já jsem se z foobaru mohl zbláznit, zejména s výpadkama nsatavení ASIO, nyní používám Beatport Sync. S mojí EMU jede naprosto luxusně přes ASIO a obsahuje v sobě resampler, kterej je opravdu dobrej, je to profi software. Někomu by mohl vadit styl ovládání, ale jde si na to zvyknout.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Dobrý deň všetkým - vyťahujem toto vlákno, pretože najmä vďaka nemu sa mi podarilo rozbehnúť Foobar na win7. Po viac menej problémoch funguje v poho, ale:
Nadviažem na #103 - ako poznám, že mi foobar skutočne obchádza windows Kmixer!? Keď som v output nastavil ASIO, na ikone sa mi zjaví pri prehrávaní zelený trojuholník, ale keď som potom počas prehrávania klikol na ľubovolnú ikonu, prip. v total commanderi na riadok, tak mi na "dlhší" okamih dosť znateľne zosilnie zvuk. Rovnako je stále aktívne ovládanie hlasitosti vpravo dole na lište - čo by pri obchádzaní Kmixu nemalo byť - podľa mňa teda...
Kernel nevedel nájsť, použil som ale KS z F0.9.6 pre XP, tak neviem či nie je na win7 special verzia... Wasapi ide bez problémov, len je stále aktívne to ovládanie hlasitosti... tak teraz neviem, obchádza mi to Kmix, alebo nie? Resampler mám samozrejme SoX - na 96kHz, secret rabbit mi nešiel... zvukovka je zatiaľ integrovaná.
Dopredu vďaka za každé info...

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Obejití Kmixeru poznáš, když ti nefunguje ovladač volume který popisuješ. Integrovaná zvukovka žádná asio nemá, takže tvoje možnost je KS nebo Asioforall. Pokud jsi ks nenašel, tak jsi špatně hledal. Vše je na netu i v češtině. Resampling u integrovaných imho nemá vůbec smysl...

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Aha - dik za info, s tým volume som si myslel že to bude tak, teraz mám istotu.  Podľa tohoto mi teda nefunguje ani Wasapi, neviem ako to mám nainštalovať... pozriem ten KS, či je verzia na win7, a dúfam, že sa mi to podarí rozchodiť.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Tak teraz som si s volume ako "indikátorom" obídenia Kmixeru nie až taký istý. Ako pokus som nastavil Wasapi + prim. výstup rear out speakers. Zároveň som ale nechal aktívny aj front out headph: volume bolo aktívne pri oboch výstupoch, ale zvuk. signalizácia napr. pri otvorení ikony a pod. bola len v sluchátkach - v repro sa z windows zvukov neozývalo absolútne nič. S Asio4all som to neskúšal a KS mi foobar stále nechce detekovať...
Tak ako je to teda - obchádza to či neobchádza?

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

To by mě taky zajímalo jelikož používám foobar + wasapi a regulace hlasitosti mě normálně funguje (tu ve foobaru myslím). Každopádně pokud ale přepnu výstup z wasapi na direct, zvuk se mírně ztišší a taky pokazí.. Tak že to přes wasapi jde tak i tak líp.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

to Xhibit: ja som mal na mysli ovládanie volume vo windowse, tú ikonu reproduktora vpravo dole pri hodinách. Volume vo foobare by podľa mňa malo byť aktívne bez ohľadu na to, či je Kmix odpojený alebo nie.
To čo som popisoval v predošlom, som skúšal aj s Asio4all, robí to presne to isté čo Wasapi, teda windows zvuky do repro nejdú, len do sluchátok, windows volume je ale aktívny aj pri repro aj pri sluchátkach. Tak ozaj neviem, hádam sa nájde niekto zdatný, kto to vysvetlí... Každopádne Wasapi sa mi javil lepší, presne ako popisuje Xhibit.
Spýtam sa ešte raz ohľadne Kernel-a: je pre KS na win7 nejaká špeciálna verzia? Tie verzie, čo sa mi podarilo stiahnuť, mi nejdú. Keď si priamo vo foobare v "preferences" rozbalím "components", tak tam je KS detekovaný, ale v "output" mi ho nenájde. Ponúkne mi Asio, DS, Wasapi, ale KS mi nenájde.
Hanzi píše, že som zle hľadal, ja už neviem, ja som o KS na win7 nenašiel ani zmienku. Poradí niekto?

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

nevim je li to tvůj případ, ale hydrogenaudio píše: Kernel Streaming is known to work on certain Windows Vista and Windows 7 configurations, but not with devices having WaveRT drivers such as High Definition Audio Devices integrated with newer motherboards - such devices simply won't be shown on foobar2000's output device list as available KS devices.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

KS mi na Win7 normálně funguje. Regulace hlasitosti z windows nejde, ani nejde současně přehrát jiný zvuk. Zdá se tedy, že dělá to co má. ASIO4All funguje též, ale neumí si samo přehodit vzorkovací frekvenci dle nahrávky. Jede na té, kterou zrovna nastavím ve WIN7. Ale tady to vidím na problém driveru. Wasapi se mi tuším chovalo stejně jako ASIO4All.
Jo, nemám integrovanou zvukovku, ale kartu na čipu Envy24.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Páni, vďaka za reakcie. Nejdem pátrať, prečo windows zvuky nie sú aktívne ale volume áno, idem pátrať po slušnej karte. Ešte raz vďaka!!

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Aby ASIO4ALL uměl sám přehodit vzorkovací frekvenci podle nahrávky, tak se musí v pokročilém nastavení zatrhnout volba "Always Resample 44.1kHz<-> 48kHz". Doporučuju ještě nastavit Kernel Buffers na hodnotu 4. Když je hodnota nízká, mohou se ve zvuku objevit lupance.

(upravil mechanik 15. 1. 2012 1:18)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

neviete kde k nemu nájdem všetky klávesové skratky?

EDIT: tak už to mám niekolko je ich rovno v programe pod Preferences / keyboard shortcuts   ale 95% je potrebné vytvoriť, potom sa napríklad dajú vložiť do iMON cool

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Hoši jede vám ve foobaru DR meter? Já jsem po laborování a instalace novějšího foobaru dostal akorát odpověď, že jeho platnost vypršela 1. září, že si mám stáhnout novější verzi.

Příspěvky [161 až 180 z 266]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 14 »»»

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£