(upravil AAA 15. 9. 2008 21:49)

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Shade není pravda že kdo neumí ten učí...........to nedává logiku. Kdo umí ten učí to už zní lépe.

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

To Honz4: vies si veci predstavit v perspektivnom videni? ak ano, tak potom tvoje pochybnostinie su na mieste

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

OT: "Kdo to umi ten to dela, kdo to neumi, ten to uci." To je ceske prislovi, ktere plati a i zde na foru o tom mame krasne dukazy.

K bednam: Lamino je strasne, nikdy vic. A kdyz, tak si dat pozor od koho beres a co je to za typ. Delal jsem se dvema typy hran a zatimco s jednou je vysledek perfektni, sly krasne zazehlit rohy atd, vypada to opravdu jako lakovana dyha (ten projekt tu neni) tak to co mam na SEAS je des a hruza.

Ad investovane penize - tech ani lito neni, spise bych uz dnes lepe investoval svuj cas. smile

Ad charky: Frekvencna, impedancni a fazova charakteristika jsou zde: {link} - dostatecny popis. Osy i jednotlive krivky jsou popsany zcela spravne a dostatecne.

Jo vyskace jsou OK, na vine je jenom kratke ohnisko porizeneho zaberu.

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

mne sa na tom projekte páči to, že Jofi presne vedel čo chce a na čo to chce, a to aj dosiahol. nemám dôvod na kritiku, rád by som si ich vypočul.

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Co je na těch výškáčích OK? smile

Web

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Jejich umisteni. Jeden neni vys nez druhy. smile

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Jo tak to jo... big_smile

Web

(upravil dejv111 16. 9. 2008 18:26)

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Nechápu čemu se Blacku směješ. Už mám konečně postavené 3p. ARN 226-7/8+ARX 150-23/8+ARV 104-4/8. Teď je právě testuju a nezdá se mi, že by tento výškáč hrál nějak špatně, jak se zde neustále omílá...:/ Neříkám, že je nejlepší, ale je dobrý.

(upravil Jofi 16. 9. 2008 22:03)

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

mam taky pocit po tychto vsetkych ohlasoch ze 85% zucastnenych sa na diskusii o tomto projekte je predvedcenych, ze je to ten najhorsi projekt , ktory kedy bol tu na webe zverejneny, a zejak osadenie menicov tak aj spracovanie samotnych ozvucnic je to najhorsie c sa tu doteraz objavilo. Ale nevadi, beriem Vase nazory take ake su, aj ked si o tom myslim svoje, je tu vela ludi takych, ktori radsej svoje zrudy ani nedali na web, aby sa nedajboze pokryvila ich povest, ale to uz bohuzial je tak. tak ako vidite, nic neskryvam, vsetky moje projekty su robene najlepsie ako viem a hlavne ako mi moje skromne technicke vybavenie dovoluje. Kritiku prijimam, a na margo:
1. osadenia menicmi sa nebudem vyjadrovat, lebo ak by si poniektori, ktory tak kritizuju osadenie precitali pozorne cely text, tak tuto zalezitost tu nebudu rozoberat, ale hold niekomu sa asi nechce citat, len mrkne obrazky a hned kritizuje,
2. co sa tyka konstrukcneho osadenia menicov, tak isto, chce to troska perspektivneho videnia a pohladu na reprosusatvy, nakolko dotycny, ktory kritizuje nesymetricke osadenie v celnej stene zrejme take videnie nepozna a asi si to ani nevie prestavit a hlavne nevidi to, ze reprosustavy su vyhotene pod nejakym uhlom. hmm, co uz.
3. co sa tyka nejakeho popisu chrakteristik, myslim si ze v texte je dostatocne dosledne a zretelne opisana vyhybka, jej schema a aj priebeh SPL, impedancie a aj faze. dalej neam k tomu co dodat.
4. co sa tyka povrchovej upravy, bohuzial, moja chyba, na vrchej strabe reprosustav nieje nic "vykousane" ale ten spoj je bohuzial troska zapadnuty prachom, a preto sa mozno javi ako okousany, ale nevadi, myslim si ze je tu dost konstkukterov, ktory volia variantu ciernych bedni prave z dovodu, ze aj ked rozne chyby a nerovnosti pri pohlade z blizka su pritomne, prave nastrekom na cierno a vyfotenim z urcitej vzdialenosti jednoducho zmiznu a projekt sa javi bezchybny, alebo jedniducho to riesia lepenim samolepiacej folie, ktoru ja zo zasady nepouzivam v ziadnom mojom projekte ako stresi mohli svimnut. naopak, ja taketo varianty zavrhujem, a dekory a odtiene volim podla toho,  do akeho prostredia su tieto projekty urcenene a hlavne ako si to ziada buduci majitel.

Je velmi jednoduche predstavit projekt, na ktorom stolarske prace boli vykonane na objednavku v stolarskej dielni a dotycny majitel si iba vmontuje reprone, terminal a vyhybku. Potom to naozaj lahodi oku a nie je nic okousane smile Hold, ja take stastie nemam, a ani nechcem mat.

Takze sice som sa troska rozpisal, ale musel som veci troska uviest na spravu mieru a dufam, ze sa v jednotlivych bodoch nasli ti, ktorym urcite veci na tomto projekte neskutocne vadia. chcelne som neuvadzal mena, nakolko by som tu nerad rozprudil nejaku bezcielnu diskusiu.

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Kdyz uz je autor takovy naruzivy teslak, tady je plan nejlepsi teslacke bedny 25x50x210cm,
reprosoustavy nebudou high end
http://www.dynaudiousa.com/mainmenu/bro … tion02.pdf
, ale budou vynikajici pro lidi, co poslouchaji jen stare nahravky se spatnym stereo-prostorem, radio a MP3 nebo delaji detsky vecirek:
skladaly by se z bipolarnich d-apollito a dvou basovych beden, vse uzavrene. chybely by basy pod 60Hz, ale to neni potreba u starych nahravek.

basova cast:
dva 8" ARN266 dole a dva nahore, celkem 120l s 3 deskovymi prickami/reprak, bez obvyklych der

stredobasova vyskova cast:
d-apollito
2x(2xARN188/8 + 1" vyskac)
nebo ty 150 mm stredy a 3/4" vyskac
- rozumej zepredu a zezadu bedny ty same repraky
celkem 2x<30l,
ozvucnice:
meziprednimi a zadnimi repraky pricka "tristidla zvuku" ve tvaru zaklesnutych trojuhelniku
   zadni vyskac a stredobasy 3,4
  3  4
|\_/\|,
  1   2
predni  vyskac a stredobasy 1,2

zadne slozitosti kvuli casocene (lepeni vajicek z vyrezavanych profilu je narocne )

a udelej to ze starejch venkovnich dveri, postele v kombinaci s 1.2" odrezkama kuchynskej linek od truhlare co instaluje dvojite vylevky
co litr objemu, to kilogram vahy

repraky bych skoupil z nepotrebnych neprodejnych (Praha) beden AQ a tesla potom elektro material vyjde na < 10 000 Kc
v rakousku jeden manik prodaval repracky tvm na stavbu temer tohoto monstra
s postovnym do CR za 65Eur (stredy apolito a bass 3x8", ale nezdvojene apollito tj ne-bipolar)

jaka je vyhoda? tohoto usporadani?

** krome uhlu mezi stredobasem a vyskacem je celkem jedno jake budou hrany a tvar ozvucnice (vlny se relativne pekne disperguji okolo)
jen civky repraku by mely byt cca ve stejne vertikalni rovine. vyhybka nemusi byt slozita.
Bez digitalni vyhybky se jiz se sfazovanim patrne neda nic moc delat na strane pasivni vyhybky (clanek v audio Xpress 2008, 2006)
** Neni treba delat temer zadne akusticke upravy v mistnosti, jen se daji asi 1.5 m od bocnich sten a od zadni tak 1 m, za coz vas zenuska krome velikosti pochvali.

...a pak bych se ozenil koupil dum s vysokym stropem a pustil se do aktivnich beden FIR s cizimi repraky s tuhou membranou (Aura 18", ETON 7", Seas 6", ESS AMT, JBL trombonky...Mundorf)
Backes-mueller BM50 nebo Olympus. ale to uz je 150 000Kc/material 1 000 000/hotove a publikoval bych o tom clanek v nekolika casopisech a pak by mi to rozpichaly decka spendlikama a manzelka kricela deckam "ztlum to". Jo ale na slovensku si to mozo dovolit pac tam maji bydleni 'zadarmo'.

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Jo ale na slovensku si to mozo dovolit pac tam maji bydleni 'zadarmo'.

Teda toto som nie veľmi pochopil, uveď to na správnu mieru, inak to beriem ako sprostý žart

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Na Slovensku bývanie zadarmo? No ako kto, niektorý počernejší sa ale sťažujú, že im v potoku tečie iba studená voda.
Jofiho projekt admin zrecenzoval a usúdil, že stojí za uverejnenie. Prosím autora príspevku č. 30 nech sa tiež pochváli so svojimi "menhírmi".

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Dejve, pravda je smutná, ale je to jeden z hodně podprůměrnejch vejškáčů. V tomto případě se prostě nejedná o hifi. Blbá Seasácká 27TFF si se 104kou vytře prdel. Věřit tomu můžeš a nemusíš. Ten výškáč totiž hraje "líbivě" a ne věrně a to je sakra rozdíl.

Jofi> Ty se taky hned nemusíš nasírat, ono Ti to časem dojde a budeš ty bedny předělávat na jiný repráky. Nebo taky ne a zůstanou Ti až do důchodu.. smile

Web

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Přečetli jste si alespoň úvod k jeho projektu?

Jofi napsal:

Druhým dôvodom bolo z časti aj to, že občas sa v práci vyskytla akcia (oslava, guľáš party apod.) a nebolo na čom počúvať hudbu, malé hučiace krabičky z plastu pri PC to nestíhali, tak padla voľba na stavbu týchto stľpov.

Kdo by cpal na chlastačku ten váš slavnej SEAS?

BlackRider napsal:

Ten výškáč totiž hraje "líbivě" a ne věrně a to je sakra rozdíl.

No hlavní je, že to hraje věrně, ale že se to blbě poslouchá to je věc druhořadá.

Jofi: máš to pěkný, líbí se mi to.

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

No hlavní je, že to hraje věrně, ale že se to blbě poslouchá to je věc druhořadá.

Tak to je dobrej kec. Uvědomuješ si, co píšeš?

Na gulášpárty to je taky hovno model, v pozdních hodinách tomu někdo přidá kotel a pudou.

Ale už radši nic psat nebudu.

Web

(upravil dawsoo 24. 9. 2008 0:07)

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Když už se tu debatí o chárkách a jejich popisu ... uniká tu jedna věc,že ty charky jsou datasheetový, takže realita bude asi uplně jiná než tahle simulace... stačí se podívat pořádně na tvar a "hladkost"  průběhu fáze...takže ty grafy v podstatě neříkají nic... smile Nic ve zlým ... co se týče beden já bych tu truhlařinu neudělal líp doma na koleně v paneláku ...takže nehodnotím..... celkový dojem ... na první projekt a začátek dobrý, myslim že je to adekvátní k použitejm měničům a nákladům  k celkovýmu návrhu bedny bych neměl výhrad ...ale pokud vidím jiné zde lepší i horší tak hodnotím jako ve škole za 3.

Není co dodávat...

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Jofi nikdo tu netvrdí že tvůj projekt tady je nejhorší. Stejně jako David bych řekl že je průměrný protože tu jsou i horší projekty i když vždy je to relativní. Jen se prostě musíš smířit s tím že nemůžeš očekávat jen chválu ale rovněž komentáře a kritiku ke zpracování. ostatně všiml sis že většinou se tu mluví právě o zpracování? A to je dobře protože kdybychom se tu poplácávali jen po ramenou tak bychom nikam nedošli. Kritika je totiž hlavním motorem vývoje. A to jak sebe sama tak i druhých.. Proto tě žádám abys to nebral špatně, jako něco negativního. ber to jako prostá postřeh - poznatek který buď můžeš akceptovat nebo nemusíš. Třeba to za rok uvidíš zase jinak priotože nejdřív přichází na řadu první blahé pocity z dokončené práce a teprve po čase soužití se svým dílem si začne (po opadnutí radosti) víc sebekriticky přiznávat nedostatky. To ale nic nemění na tom že v tomhle případě je to slušná troječka za kterou se nemusíš vůbec stydět.

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Thales, tento projekt uz mam hotovy cca asi 4 mesiace, prvotny osial, alebo nadsenie ci ako si to nazval nikdy nebolo a ak by bolo, tak by uz davno pominulo smile

(upravil babakus 18. 9. 2008 8:04)

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

BlackRider: uvědomuji si co říkám. Když stavím bedny, tak od nich chci, aby mi co nepřesněji přenesly signál který do nich pouštím, tedy aby nedokreslovaly. Ale ať si říká kdo chce, co chce, každý reprák nějak zkreslí ten signál. Některý více jiný méně.
Ale já jsem se chtěl dostat spíše k tomu, že budu mít doma bedny, které jsou schopné přenést ten signál "přesně". Ale problém nastává v tom, že jak je to mooooc přesné, tak je zvuk třeba ostrý, jsou slyšet různé "pazvuky", tupost nahrávky, cizí ruchy atd. Jenže to nikdo slyšet nechce, nebo ty chceš slyšet nedostatky?
Je hifi o tom, slyšet nedostatky, chyby a pod. v nahrávkách, nebo o tom, abych byl pro mě přijatelný(příjemný) zvuk? Já jsem si vždy vybíral reproduktory (bedny) podle toho, jestli se mi dobře poslouchaj. Třeba bych za nic nevyměnil ARV161. Tenhle výškáč kreslí jako prase, ale pěkně a moooc dobře se to poslouchá a nikdy bych ho nevyměnil. A nikdo mě nepřesvědčí o tom, že "tamten" hraje lépe. Už slyšim "nojo, to jsi ještě neslyšel pořádnej výškáč" a "magor, neví co je dobrý". Slyšel a některý se líbili a některý ne, ale už z principu a zvyku bych použil zase ARV161. A je mi úplně u pr..., že neuslyšim jak dirigent otáčí stránky, nebo se někdo v hledišti škrábe za uchem.

Nechci se s nikým hádat, ani nikoho přesvědčovat. Prostě jen tak plácám játra a melu nesmysly.

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Absolutni souhlas s babakusem v tomhle. Pokud si stavim bedny pro poslech, budu si je stavet tak, jak mi to vyhovuje. Opajet se bednami s uzasne analytickym zvukem je sice "spravne", ale kdyz se mi vic libi bedny na bumcink, tak si udelam bumcink. To je preciprave ta vyhoda DIY, ze si to muzu udelat podle sebe...

Nestavime tady preci spektrometry, ale bedny pro poslech. Ale pokud se tomu jedinci libi presny analyticky zvuk, tak je vse v poradku. Nekdo ma rad specificke vlastnosti sirokacu, nekdo zase ARV161, nekdo presnost tvrdych zvladnutych membran, nekdo mekky papir, nebo treba vlakna...