Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Hybridní zesilovač

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 58]

Re: Hybridní zesilovač

Zkoušel jsem kdysi cosi podobného s ECC88, použil jsem IRFP150+IRFP9140. Na hovno. Bylo to na bastl-šasi, tak jsem to za hodinu rozebral. Tento způsob hybridů zdá se mi poněkud nešťastným...slovy klasika. Lepší je elektronkový konec buzený diskrétním polovodičovým budičem. Zapojení je mám pocit v ARB1/76, nebo ho lze vystopovat ve značně jednodušším provedení i v kombu Peavey Mace či Peavey Deuce.

Web

Re: Hybridní zesilovač

Mihau2 : pochopils, že se máš na to zvysoka vysr.. ??  Můžu ti poslat sken " elektronkový konec buzený diskrétním polovodičovým budičem " ( jak ti radí Leoš )  zesíku AMC CTV3030, na kterej teď hraju na satelitech a s nímž jsem spokojenej...nádhera

Re: Hybridní zesilovač

to kal :hod to sem

Web

Re: Hybridní zesilovač

tak pošli no

Re: Hybridní zesilovač

tak hod te mi tu pár nějaký návodů na cosi jiného a jási vyberu díky moc

Re: Hybridní zesilovač

něco pro začátečníka prosím a bez traf nebo jen málo pač jsem chudý študák

Re: Hybridní zesilovač

nemáte náhodou někdo schéma na korekční lampový zesilovač i DPS??? jednoduchý mono??

(upravil elipsa 15. 9. 2008 20:05)

Re: Hybridní zesilovač

http://www.duncanamps.com/tsc/

Tady si můžeš něco vyzkoušet. Ztáhni si to dole a pohraj si. Korekce jsou tak jednoduché , že je spájíš i na potenciometrech.

Web

Re: Hybridní zesilovač

A tu triodu před a po korekčním obvodu mu nakreslí kdo?

Web

Re: Hybridní zesilovač

dobrá pánové došlo na vaše slovo dneska mi to asi po páté shořelo a je to v čudu,ale rád bych něco s elektronkami měl nenašel by někdo někde schéma s touto elektronkou něco jednoduchého případně s DPS.

Re: Hybridní zesilovač

nebo nedá se toto nějak upravit

(upravil elipsa 26. 9. 2008 12:29)

Re: Hybridní zesilovač

http://img02.picoodle.com/img/img02/3/9 … 398fe6.jpg
smile
Podívej se do galerie zasilovačů č101 a 110. Pokud tě neodradí komentáře mistrů ,tak i toto hraje.

Web

(upravil hranatybraska 19. 9. 2008 21:54)

Re: Hybridní zesilovač

Mno.. a to chceš jenom si něco ubastlit, nebo to chceš pak i používat?

Onehdá jsem si ubastlil zasilovač pro sluchátka s ecc82 a se sledovačem s BD139, to celý bez zpětný vazby, kliďák 0,15A, napájení 18V.. Je to kapku bastl, ale ladil jsem to na škopku, a de to dost vysoko. Nemá to ani snahu kmitat. Kreslit to bude asi dost druhou harmonickou, ale nemám to jak změřit.. ale mě to poslechově vyhovuje..No a fázový zkreslení tam asi taky nějaký bude.. Já to mám teď hozený v práci v PC bedničkách, kde to víc jak dobře zastupuje zesiček s TDA2822M, kterej tam byl předtim. Ale na to ubastlení si myslím to stačit bude. Není tam žádný trafo, je tam elektronka.. smile Co chtít víc smile  Nakopete mi prdel, když sem dám schéma?

Web

Re: Hybridní zesilovač

jj chci to používat jen tak jako zběžně ne jako na třebas hlasité hrání spíš na poslech no je mi jedno co,rád bych ale zkusil využít tuto elektronku ,každopádně za schéma budu moc rád a deska by taky byla???jinak dík za příspěvky

Re: Hybridní zesilovač

Elipso to co ssis ubastlil se mě líbí na tech článcích

Re: Hybridní zesilovač

Chci se zeptat to traho výstupní jmáš jaký,a ještě mám trafo na 7OV nebute to vadit podle katalogu je stavěná na těch 80V

(upravil hranatybraska 20. 9. 2008 11:51)

Re: Hybridní zesilovač

No to je po usměrnění 98V..

Web

Re: Hybridní zesilovač

hranatybraska hodíš tady to svoje schéma tedy??

(upravil hranatybraska 20. 9. 2008 21:44)

Re: Hybridní zesilovač

Teď jsem ve škole, pošlu ti to zítra.

edit: Tady to je, je to schéma jednoho kanálu. Elektronka ECC88. Napájím to 18V. Pro žhavení jsem zapojil LM317 jako zdroj proudu 300mA. Potenciometrem nastav cca 14V na R12. Odpor R1 slouží k nastavení klidového proudu, jako Podle vzorce I=5,6/R1, v tomhle případě 160mA. Takže výkon tak stovky miliwatů.. Jde s tím jít i vejš, ale moc ne, leda s dobrým chladičem, ono to nemá žádnou teplotní stabilizaci.. I takhle to už celkem slušně topí. Zdálo se mi, že tomu chybí výšky subjektivně asi 10kHz a výš, což se na škopku ukázalo jako zaoblování náběžných hran. Spravilo se to poté, co jsem na místo fetu Q11, a to jsem tam zkoušel různý typy fetů, dal už ze zoufalosti klasiku BC549..

http://www.picoodle.com/view.php?img=/3 … ;srv=img37

Plošňák jsem už bohužel nenašel.. A teď nemám čas, abych něco tvořil. Alespoň se můžeš naučit s eaglem. wink

Ale pokud chceš jít do něčeho pořádnýho, doporučuju ti Betatronovy sluchátkáče.

Web

Re: Hybridní zesilovač

elipso jaké tam máš ty výstupní trafa z 100V rozhlasu???

Příspěvky [21 až 40 z 58]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Hybridní zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£