Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koncový zesilovač LVA101

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 67]

Re: Koncový zesilovač LVA101

no ono Vasi dáva free dosky v eagli takže nieje problém pre bežného užívatela dokresliť zdroj a ochrany a pohrať sa z dps a má to all-in-one

Re: Koncový zesilovač LVA101

Jeste bych mel dotaz na znale. Vyplati se navrhnout zesilovac s proudovou zpetnou vazbou? Uz o tom delsi dobu premyslim. Tusim, ze ma oproti napetove mensi DF, ale o dost vetsi rychlost. Nevim ale, jak je to treba s takovym THD pripadne IMD zkreslenim?? (hadal bych, ze se to asi nevyplati, kdyz 95% zesilovacu ma napetovou smile

Web

Re: Koncový zesilovač LVA101

Nechceš spáchat něco jako (R)Valvestate ?

Web

Re: Koncový zesilovač LVA101

Valvestate, tak to bohuzel neznam, muzes naznacit? smile

Web

Re: Koncový zesilovač LVA101

Zkus si o tom zázraku něco vygooglit, kombinace proudové a napěťové NFB, a hlavně co to dělá s výstupní impedancí a DF.

Web

Re: Koncový zesilovač LVA101

Sendy, nejak se mi nedari hledat. Nasel jsem, pokud teda spravne, ze by to melo byt kytarove kombo Marshall. Valvestate ma vice variant, z nich nejzajimaveji vypada ta 120W, mam i schema, ale parametry nemuzu nikde najit...

Jinak o te kombinaci napetove a proudove ZV uz jsem taky premyslel, spis to byla jen takova myslenka a nebyl jsem si zcela jist, co by z ni vylezlo.
Ale docela o tom premyslim..... (trosku se toho bojim) smile

Web

Re: Koncový zesilovač LVA101

Nehledej konkrétní výrobek, ale popis Valvestate technology. Díky té kombinované zv se to trochu chová jako lampový konec. Už jsme to někde rozebírali podrobněji.

Web

Re: Koncový zesilovač LVA101

Tak jsem toho moc nenasel. Neva, zkusil jsem neco nasimulovat podle sebe. Mam to reseno jako DVCC. Je az neuveritelne, co tohle zapojeni dokaze oproti klasickym zapojenim... Zatim dosahuju sirky pasma cca 10MHz !! - neskutecny a zkresleni je neco kolem 0,001%, berte to ale s rezervou, je to jen simulace. Jen se mi to bohuzel nedari vykompenzovat, pracuje chvilu a pak se rozkmita, ale snad to vyresim. Zkusim si s tim trosku pohrat, vypada to zajimave, myslim, ze to stoji za vyzkouseni v praxi.

Web

Re: Koncový zesilovač LVA101

Držím palce!

Web

Re: Koncový zesilovač LVA101

V to dufam aj ja a rovnako pevne drzim palce;)

Re: Koncový zesilovač LVA101

Tak ať si nenamlátíš hubu, nebo ať Ti ji nešijou, až budou lítat kusy plastu z koncáků smile

Kurva proč ten zatracenej Borbely všude cpe /v Evropě a v ČR/ nesehnatelný fety...pár jeho zapojení je docela jedlých.

Web

Re: Koncový zesilovač LVA101

Diky za podporu, ale stejnak tomu moc nadeji nedavam...

neboj sinclaire, na to si davam pozor, mam z toho docela respekt jeste z dob, kdy jsem s elektronikou zacinal smile

Me spis mrzi, ze se nedelaji nejake solidni, sehnatelne a dobre IGBT tranzistory pro audio, ikdyz ono uz je pak asi jedno, jestli MOSFET nebo IGBT. Zatim jsem zesak s FETama nedelal a ani mi to nechybi, zatim... -:)

Web

Re: Koncový zesilovač LVA101

Cítím ve vzduchu SPF250? wink

(upravil Vasi 20. 10. 2008 20:30)

Re: Koncový zesilovač LVA101

Zdravim panove,
trosku si pri chvilach hraju s napetove-proudove resene zpetne vazbe v zesilovaci. Zkousel jsem neco vytvorit, zatim jen v programu, dokud to nebude chodit tam uspokojive, nechci stavet plosnak.
V simulaci to chodi dobre jen chvili, pote se to rozkmita. Ale do te doby zkresleni cca 0,002% a sirka pasma zhruba 4MHz. A taky tomu vadi limitace, to se jakoby snazi rychle ji srovnat a srazi vystup k opacnemu napeti a to skokove a tam se sekne - rozkmita.
Proto zadam zkusenejsi, jestli by se mohli podivat na schema a poradit mi co mam spatne, je to muj prvni pokus o takto reseny zesilovac, tak omluvte chyby ve schematu, urcite tam budou...
Tady je to schema: http://www.levex.wz.cz/lv_cfba.png

Predem dekuji za rady...

Web

Re: Koncový zesilovač LVA101

Je to SPM200F a je už odladěná.

Web

(upravil Vasi 20. 10. 2008 17:42)

Re: Koncový zesilovač LVA101

Tak ted nevim, jestli je to odpoved na muj posledni prispevek nebo na prispevek od Zorga??

Asi na Zorguv, ze? smile

Web

Re: Koncový zesilovač LVA101

Jo smile

Web

Re: Koncový zesilovač LVA101

Mmmmmm, už se těším až vycení zuby wink

Re: Koncový zesilovač LVA101

To nemusí dopadnout dobře, protože to bude poměrně složitej modul, takže by byl k dostání pouze složený a oživený, jsou v něm fety Toshiba, takže to bude drahý jak prase. Sice hodně dobrý, ale drahý.
Po zkušenostech, jak někteří dokážou doprasit k nepoznání a nerozchodit obyčejnou stovku, rozhodně nehodlám pustit takový modul jako stavebnici. Nehodlám se nechat utopit v moři dotazujících, vysvětlujících a reklamujících mailů. Čili zase nic pro holoprdelníky, Zorgu.

Web

Re: Koncový zesilovač LVA101

Vasi, řekl bych, že je to pro zpětnou vazbu hrozně "dlouhý", bude to točit.
A taky takový základní věci, co třeba udělá Q14, Q15 při limitaci (přebuzení) ?

Příspěvky [21 až 40 z 67]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koncový zesilovač LVA101

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£