Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Tady to musíš především dimenzovat podle proudu, ten by měl být asi tak 1/10 celkového proudu koncaků.
Takže žádná 2SA1540.
2SA1837/2SC4793 by měly být k jednomu páru koncáků dobrý.
Co tě vede k přesvědčení, že v tom pinckovi je nějakej šrot, s kterým už to 18 let nehraje ?

(upravil little 5. 9. 2008 20:31)

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Budu opět nazván píčou, ale myslím, že ten zesilovač má na několika místech rezervy (a to rozhodně nemyslím v tom dobrém slova smyslu). Především se to týká budičů-když jsem poprvý slyšel, co udělá výměna Q103,104,105,106 za BC639 tak mi opravdu běhal příjemný mráz po zádech, po výměně Q109,110,111,112 za BC639 je to už docela slušný nářez. Po přidání SNAP-IN kondíků ke stávajícím 12mF se zdroj stal neskutečně tvrdý, po kompletním předrátování to nemá s původním stavem nic společného. Jenže já jsem zvědavej a proto chci zkusit co udělá výměna budičů před koncovými tranzistory se zvukem. Možná pak přijde řada i na koncové tranzistory... smile

EDIT: Navíc, na místě budičů je nějaký čínský šrot a výrobce se tím vůbec netají.

EDIT2: 2SA1837 nechci, je to pomalá plečka.

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

little: 2SA1837 nechci, je to pomalá plečka.
Víš hovno !
S těmahle tranzistorama budím 200W konce s přeběhem přes 300V/us, který snesou plný vybuzení do 500kHz. Jde o to, kdo to dostane do ruky (v reálu je to samozřejmě "zabitý" pod 200kHz šířky pásma).
Poučovat totální pičy nehodlám, takže tohle ber jako poslední, z několika stran ověřenou informaci smile

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

OMG !! kde vůbec bereš tu jistotu tvrdit, že ty trandy stojí za figu. tobě nemá cenu fakt radit.... Máš vůbec ponětí o tom jak je tohle rychlej tranzistor?.

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

70MHz - pomalá plečka. Zapište si děti do sešitů.

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Víte kurňa vůbec proč rychlej tranzistor? Na co má ft vliv? Co má vliv na ft? Plácáte tady samý kecy o rychlejch tranzistorech a vlastně doopravdy nevíte proč je tam serete. Víte jak vypadá průběh koncentrace minoritů v tranzistoru při různejch režimech jeho funkce? Znáte alespoň nějaký závislosti   čehokoli na čemkoli v tranzistoru? Do pr.....little když neumíš ani tak primitivně trapně triviální věc jako nahradit tranzistor jiným, odpovídajícím, co chceš potom řešit.....myslíš že bude lepší zvuk když vyměníš tranzistor vsazený konstruktérem za nějakej tvůj "originál"???? Houby na zvuku stejně poznáš. Když tak žvaníte o výstupní, vstupní a kdo ví ještě jaké kapacitě, víte jak se ty "kapacity" uplatňují??, kde vůbec vznikají, jak jsou velké....atd???? Co je vůbec přechodový kmitočet???
Proč předělávat věci už jednou navržené a dobře fungující???
Je sice pěkný říkat že jsem upravil tenhle zes, dal do něj o dva řády rychlejší, výkonnější, odolnější tranzistor.....ale k čemu to je?? K hovnu. Umění není nasrat všude věci za x peněz s funkční rezervou 1000%, ale udělat něco co výjde levně, je to spolehlivý, a přitom tam jsou součástky akorát na míru daným požadavkům......a to umí málokdo. Kdyby takhle vývojáři přemejšleli, tak jsme dneska sotva na úrovni páry.
Kurva neserte se do věcí kterým alespoň trochu nerozumíte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Panebože, tys tu ještě chyběl !
Tak mu poraď univerzální recept, jak to má vylepšit ? když se v tom šťourá jako mistr Hanuš ! (nechci říct jak študák v kundě, aby o mně zase někdo netvrdil, že jsem sprosťák smile

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Chudák Redyuri když studuje na gynekologa...

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Asi jste mě úplně nepochopili. Tvzení, že "2SA1837 je pomalá plečka" jsem myslel při porovnání s 2SA1930 (70MHz vs 140MHz).
AAA: Konstatování, že na zvuku stejně ho*no poznám, mi přijde opravdu úsměvné, je vidět, že nevíš o čem mluvíš.

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Ale ví o čem mluví, ty malá hluchá píčo...na rozdíl od tebe...:lol:

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Mistře, že zrovna Vy mi něco takového napíšete by mě ani ve snu nenapadlo. To má být vtip, nebo to opravdu myslíte vážně? smile

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Myslím to smrtelně vážně...já ještě pamatuju germániový transistory, jejichž ft bylo setsakra nízký a přesto se v zesilovačích používaly... V reálným zesilovači je limit danej rychlostí konců, takže je buřt, jestli použiješ do rozkmitu 70 MHz nebo 140 MHz - spíš to bude s těma rychlejšíma horší, tj. míň stabilní....

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Dobře, ale i předchozí stupně (před koncovými tranzistory) JSOU na výstupu znát, nebo mi snad chcete tvrdit, že tomu tak není?

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Nezbývá než jediná rada:
Víš co, kup si od každýho typu, postupně je tam dávej , veď si podrobné zápisky o tom jak se to chová na škopku, do komplexní zátěže, jak se to projevuje na šířce pásma celýho zesilovače. a samozřejmě dělej poslechové testy nejlépe s několika zkušenými posluchači.
Potom nám můžeš podat podrobnou zprávu o tom co jsi vyzkoumal. Pokud do toho nechceš jít a nebo na to nemáš vybavení , zdržel bych se komentářů toš tak ogare ... wink

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Doporučil bych pořídit rovněž zásobu shodných zesilovačů na experimenty.

Web

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

To není tak jednoduchý...a mě se do nějaký přednášky nechce...

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Ale no tak, kazzateli smile venku je tak krásně a než si dojdeme po obědě na dvě točený, tak by zajímavý počteníčko bodlo. Přece nechcete aby se do toho pustil třeba Bóďa Federmannů lol Ten se chytne všeho jak hovno košile.

(upravil danhard 6. 9. 2008 10:06)

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Jakejpak škopek ? little to ladí ušima !
Jakpak se asi uplatňujou ty dva 100pF kondy, co zatloukají rozkmit, na těch megahertzech ?
Nedoporučuju ti je ale vyndat, aby ty megacykly nevyskákaly z těch tranzistorů ven.

(upravil little 6. 9. 2008 10:13)

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

Myslíš tím C125,126,127,128? Tak ty opravdu nevím k čemu jsou, na ně bych si ani nedovolil šáhnout, to už vyžaduje jistou dávku zkušeností a znalostí. smile

EDIT: Škopek opravdu není a pravděpodobně ani nebude potřeba. lol

Re: 2SA968 vs. 2SA1540

No pak je vše vymalovaný jasnýma barvama ROFL !