Re: Repráky Monacor

Monacor *TB = Tangband

Re: Repráky Monacor

Mě se líbí SPX-21TB - do auta místo výšky by to nemusel být průser ne?  Obzvlášť když mám středobas někde u holeně. Taky by mě docela zajímala cena.

Re: Repráky Monacor

Pokud by někoho zajímal SPH-30x/4 tak tady je měření. Ozvučnice je uzavřená, o objemu necelých čtvrt litru, nevytlumená. Měření proběhlo u boramyra.

http://s4.postimg.cc/hhdt5zpkp/1924_sph_30x4_spl.jpg http://s4.postimg.cc/4byazvvp5/1924_sph_30x4_z.jpg

Re: Repráky Monacor

Ale to vypadá né moc dobřeL?

Re: Repráky Monacor

ARV104 je horšie a aj väčšina ARN má podobné schody. Skús si natiahnuť graf z netu na takéto rozlíšenie.

Re: Repráky Monacor

Ten peak na 7-14kHz pude srazit, ale škoda toho lavoru na 400-1000Hz.

Re: Repráky Monacor

K tomu lavóru, viděl bych to tak, že ho Bora měřil volně bez desky nebo ozvučnice, tudíž interakce vln zadní strany membrány... Impedančka tomu ale neodpovídá, tady v bedně je.

Re: Repráky Monacor

Bylo to měřený v bedně, respektive v bedýnce (0,25l).

Re: Repráky Monacor

zdravim kyselyma: antonio ma v bazaru seas 27tbf/g a rika ze to je paradni vyska. Chtel bych to do 3p. jak bys to videl (nebo vlastne poradte vsichni) - rbt95 +sph102kep + 10´´ (ale raci bych 12´´ - rad bych aby to i koplo) od monacoru. Nebo vzit ty seasy od antonia + monacory (prip. jake). Chtel bych to na 90% rock, dynamiku i pri nizke hlasitosti, vysky jemne  cinkave, ale musijit slyset...
Za reakce predem moc diky.

Re: Repráky Monacor

SPH102KEP bude špatně navazovat na 10-12" a pokud dáš větší střed tak zas budeš mít problém s navázáním na RBT.

Re: Repráky Monacor

sorry trochu sem se rozepsal big_smile tak preji prijemne pocteni wink

to je v celku jednoduchy jen tam budes muset dat jeste jeden reprak smile a nejspis sph-165kep.

Muj nazor na 27tbf/g se ti libit nebude. Neni to spatna vyska(teda konkretne tenhle typ bez chamberu sem v ruce osobne nemel, nicmene jeji zvukovy projem si troufam tvrdit uz znam), ale jak se muzes docist nekde z dawsoovych prispevku neni to zrovna top reseni. Da se upravit tak aby hrala lip nicmene to podle me nestoji za tu namahu. Daleko lepsi jsou v tomhle ohledu stare pavoukove 25TAFC/D, ty pokud sezenes tak doporucuju nezbavovat se neb jsou to unikaty a nejen dle me jedny z nejlepsich kovovych kalot vubec (po uprave samoze, ktera ale v tomhle pripade zato stoji) vyzaduji pomerne divocinu ve vyhybce aby se vse patricne osetrilo, ale odvdeci se prednesem (vim ocem pisu neb ji mam doma, opecovanou davidem), ostatne par lidi uz to slyselo tak muzou poreferovat. Nutno podotknout ze jsou zatim dosti vyrazne limitovane mym zbytkem aparatu(predevsim mistnost a preamp)

No a abych ti to mozna trosku usnadnil tak projev 27tbfg bude takovy spise cinkavy co te zrejme jako rockera na prvni dojem ohromi a reknes si super krasne mi to cinka smile po case omrzi a po dalsim case te to bude sraaat smile. Projev RBT bude od zacatku takovy neutralni nenapadny a velmi rychly(27 bude spise tezkopadnejsi) ze zacatku ti to mozna prijde neslane, nemastne, nevyrazne, ale casem poznas jak mastne to vlastne je smile

Kombinaci rbt-95SQ+sph102kep ti muzu jen doporucit, za dane penize si myslim ze nexistuje lepsi. Musis si jen doresit co pod to...(a to muze byt problem) ja tam budu davat Usher 8" kevlar. Pokud se rozhodnes pro 10" tak bych to videl na 165kep + 250ke a pokud 12" tak 200ke + 300ke. U te posledni kombinace si uplne nejsem jistej jak spolu pujde 200ke a 102kep v mym meritku, ale urcite to nebude pruser. Zaverem 3p s 102kep ano ale jedine male s malym basakem tj. 7" max vhodny 8". Chces-li vic musis pridat pasmo. 102kep max do 800Hz niz bych ji urcite netahal.

Dalsi material membrany o kterem by jsi mohl zauvazovat je PP. V monacoru temer nedostatkove zbozi ale je to takovy kompromis mezi "prilis mekym-kevlar a prilis ostrym, studenym - kov" z kazdyho to ma neco. V tehle variante bych ti doporucil seas P21 co prodava Micro tady na foru. To jsou tak unitkani repraky ze mit penize nazbyt tak je vemu neb se uz nedelaji. Idelane kup 4ks. Pod to bych soupnul 15" hlinik od daytonu RS390HO se myslim jmenuje a nad to je moznosti nekolik: neo8, seas U16+vyskac(zde dle chuti, mozna by sla vifa XT19) a jeden tajny tip smile

dalsim tipem na zhave kandidaty je Uhlik a konkretene pistoleho 3p bude velmi slibne a myslim ze rockerum se bude dost libit. Osobne bych nad 170c dal neco jineho nez DT300(ikdyz je zaty penize dobra). Ten excel co navrhuje je tak akorat. No a basak je tam tak akorat do normalni mistonosti tj. 11". (sph-275C)


Doufam ze jsem ti hlavu moc nezamotal a ze ti to v rozhodnuti nejak pomuze a kdyz ne tobe, tak treba jinym. wink

Re: Repráky Monacor

Tak pánové podržte se Monacor vyjel s TOP Highend reprákama čuměl jsem jak vejr na to koukněte semnou na tyhle vybraný typy:

DM-75TB
DT-250TB
DT-25TB
RBT-1516TB
SPH-4TB
SPH-5TB
SPH-6TB
SPH-8TB
SPX-5/2TB
SPX-30TB

Myslím že někerý z nich poznávám ale dostupnost v čr bude velká výhoda.. jsem zvědav kdy je nabídne ná CZ monacor v ceníkách a zakolik. big_smile

Není co dodávat...

Re: Repráky Monacor

TB !!
jako Tang band?? to vypadá slibně na laciný repráky...

(upravil Zorg 23. 4. 2009 22:44)

Re: Repráky Monacor

Namátkou jsem otevřel to nový RBTčko a vypadá jak nějakej Fountek. A hlavně za €250, to by mě mohli... Tzn. že zase jenom přeprodávaj?

EDIT: melu z hladu, no jasně že Tang Band - RT-1516SA ale originál je za $130!
http://www.parts-express.com/images/item_standard/264-871_s.jpg

Re: Repráky Monacor

Na Slovensku máme takéto ceny
DM-75TB          115,51  euro/ks
DT-250TB        88,63 euro/ks
DT-25TB          34,99 euro/ks
RBT-1516TB       332,37 euro/pár
SPH-4TB             25 euro
SPH-5TB             34,82 euro
SPH-6TB            120,29 euro
SPH-8TB              69,64 euro
SPX-5/2TB          109,21 euro
SPX-30TB             21,04 euro

(upravil dawsoo 23. 4. 2009 21:48)

Re: Repráky Monacor

Uvidíme za kolik je bude umět náš CZ distributor... Monacory jsou v CZ levněji než venku já koukám nejvíc po tý DM-75 kalotě... protože jsem si hrál s D76 a nadchla mě moc

Není co dodávat...

Re: Repráky Monacor

Už se to tu rozebíralo před měsícem...

(upravil dawsoo 23. 4. 2009 22:06)

Re: Repráky Monacor

Kde kdy? Tondo? Já na to přišel až dneska když jsem kukal k monacorům v podstatě mě zajímaj jen ty DM-75 na fotce jde u naprosto povedenou kopii D76 od dynaudia včetně vzhledu kaloty a závěsu ... viz Top měniče pokud máš namysli příspěvky 82 a 83 tak tam není nic konkrétního... mě to příjde výborný z důvodu že se nemusí už opravdu tahat nic zvenku smile

Není co dodávat...

Re: Repráky Monacor

Nemůžu to najít, možná to zakladatel smazal. Jinak vybírat mohli lépe nebo dát toho víc, v nabídce mají plno zajímavých reper.

(upravil dawsoo 27. 4. 2009 1:37)

Re: Repráky Monacor

To sice jo,ale po zkušenosti s TB si říkám že je dobře že vybrali zrovna je na svý HE produkty... zatím cokoliv jsem od nich měl (asi 3 typy) překonávaly bezpečně svou kvalitou svou cenu... monacor si přimastí ale budou mít záruku v čr na vady... a za to si osobně po zkušenostech s nákupy  reprama zvenku rád připlatím.

Ceny s daní CZ pro koncáka pro vybraný kusy novejch Tangboš Monacorů + pro zajímavost můj koment k tomu jestli bych do toho já třeba šel nebo ne:

DM-75TB       3205,- kdyby byl pod 3000,- tak asi ano velmi zajímavej reprák nebo by musel bejt excelentní na měření pak i tohle bych dal.
DT-250TB      2457,- nesmysl (seas,scanspeak,vifa a spol levnější a jsem přesvědčen asi že i lepší)
DT-25TB        924,- ok (pěknej malej neodym keramika za příjemný peníze)
RBT-1516TB   10769,- nesmysl na druhou i když je to cena za pár, tak za tak malej "žlutej! pásek trošku ulítli
SPH-4TB        710,- takovej při bližším pohledu trošku na nic reprák,ale za polovic jako lowend by o něm šlo uvažovat
SPH-5TB        956,- Hmmm TPX, chtělo by změřit a pak by se vidělo pokud by byl dobrej tak za ty peníze ano!
SPH-6TB       3343,- nesmysl (levněji vyjde Hi-Vi D6.8 a nemyslím že bude horší)
SPH-8TB       1666,- nesmysl (poměrně podivnej reprák jedinný co je zajímavý je závěs)
SPX-5/2TB     2986,- ok (Tyhle peníze za coax řešení? Já bych řekl že asi ano)
SPX-30TB       548,- ok (pokud bude gut alespoň podobně jako TB W4-656A tak to bude paráda malej střed do mini 3p mezi 7-8palce a 0,75 palcový kaloty)

Není co dodávat...