(upravil W@R35 1. 9. 2008 21:13)

Téma: SPV100 a 10V navystupe

Dobrá den vymenil som Ezk za aldax SPV100 z zdrojom........ako nahle doň pustim napatie tak na vystupe somn ameral 10V......Vie mi niekto poradit???ako by som mal postupovat pri hladani chyby???Dakujem

Re: SPV100 a 10V navystupe

Koupil si modul sestaveny primo z aldaxu, od nekoho nebo si ho stavel sam?

Web

(upravil W@R35 1. 9. 2008 21:54)

Re: SPV100 a 10V navystupe

Ja som moduli vymenil za EZK KSX4405..........ezk bol funcny ale k tomu aldax mam vsetko ....aj zapojenie....lenze moduli boli kaput....

Re: SPV100 a 10V navystupe

jestli jsi vymenil moduli, tak nevim.

Re: SPV100 a 10V navystupe

No ved to ani ja neviem co s tim.....

Re: SPV100 a 10V navystupe

a proc to neresis s tim, s kym si to vymenil?

Web

Re: SPV100 a 10V navystupe

Vůbec tomu nerozumím. Napiš to trochu srozumitelně a spisovně slovensky, já slovenštině velmi dobře rozumím.

Web

Re: SPV100 a 10V navystupe

Asi má zesík. V tom vyměnil původní moduly z EZK se zdrojem za Alax + "zdroj". Jenže mu to nemakalo tak tam vrazilm zpět EZK modul a ten fungoval a teď neví co s tím.
My ale také ne protože nevíme co myslí zdrojem (kdo ví jestli to nenapájí něčím nesymetrickým místo aby tam prdnul přímo trafo), případně má možná nejlevnější verzi bez zdroje a strká tam jen trafo, nebo má ten modulo blbě sestavený.... Nevíme zhola nic. Možná dřív než nám tu začne něco popisovat bude lepší když nám to nafotí, třeba bude chyba vidět hnedka od oka. Vůbec by mě to nepřekvapilo.

Re: SPV100 a 10V navystupe

Takze ja modul EZK už nemam...chvála bohu.....

ako zdroj mám Toroidné trafo 2x29V na prazdno 1. problem naprazdno dava napatie 33.5V vadi to moc?????

Mam stavebnicu zo zdrojom osadenu nejakym 8A mostikom a dvomi 4G7 kondenzatormi

Fotky dodam poobede...

(upravil thool 2. 9. 2008 7:15)

Re: SPV100 a 10V navystupe

Vedel si teda, ze je to ksindl, kdyz si to vymenoval? Nebo ti to bylo prodano (prip. bylo) funkcni?

Web

Re: SPV100 a 10V navystupe

A na co tam máš ten zdroj když SPV100 má svůj vlastní už na desce? Nebo máš verzi bez zdroje?

Re: SPV100 a 10V navystupe

Thales ja mam toho aldaxa zo zdrojom.....pripojim trafo softstart a tim to zhaslo....ja som pisal co je na tej doske!!!Mam odmerany odber modulu a je skoro 0.5A R14,15 sa zohrievaju jak svina...moze to bit odpalenymi koncovimi tranzistormy???

(upravil sinclair 2. 9. 2008 12:44)

Re: SPV100 a 10V navystupe

Může to být načatý, pokud to bere půl ampéru a na výstupu je 10V ss, tak je tam někde zrada.
Pošli to k nám - máme zkušenosti, že pokud se to někdo pokouší opravit sám, většinou to dokurví ještě víc a odsere to i deska, která je kvůli masce neopravitelná.
Zaplatíš jen poštovné a použitý materiál. Adresa je na webu Aldaxu, popřípadě to pošli přímo mně, adresa je v profilu.

Web

Re: SPV100 a 10V navystupe

Spis se zamyslej nad tim, co to mohlo zpusobit. Podle navodu co dava aldax k stovce snad nejde nic pokazit. Kdyz pujdes cestou "neco vymenim a uvidim" bud to bez odstraneni priciny proflaknes znovu, nebo menis soucastky, ktere jsou v poradku. Co takhle zkontrolovat osazeni, nejake zkraty, spravne pajeni... tou cestou bych sel asi ja.

Re: SPV100 a 10V navystupe

Já ne, Michale.
Oni ti kluci někdy ani nemají třeba odsávačku, případně ani nemají ponětí, co vlastně dělají. Proto říkám, že bude lepší to poslat k nám, kde budeš mít za pár korun jistotu, že se ti zpět vrátí plně funkční modul. Jasný?

Web

(upravil W@R35 2. 9. 2008 13:12)

Re: SPV100 a 10V navystupe

Sinclair ja mam aspon trosku ponatia co robim....Bez odsavačky sa neda vytiahnut suciatka z plosaku tak ma to ucili v skole....Pane sinclaire ono je to lachke to poslat k Vám a vy to opravite a ja zaplatim cestu a material ale ked chodim na elektrotechniku tak nejaky takito zosilovač musim vediet spravit aj keby som mal merat kazdu suciastku....Ja viem merat ale neviem ze co nameram a cije to zle ale dobre o tom mi ide...

Re: SPV100 a 10V navystupe

K cemu je ti umet merat, ked nevies, co si zmeral?

Re: SPV100 a 10V navystupe

Co ja ti viem????Na praxi ked som staval zosilovač som dostal schemu ja som navrhol v eagle plosak potom ho vyleptal osadil....a pokial mi to nefungovalo a na doske nebolskrat tak som za nim chodil s tim co som nameral a on mi hovoril co mam robit....jak tatary:D:D:D

Re: SPV100 a 10V navystupe

to neznamená, že vieš merať smile to viem aj ja a školu na to nemám

Web

(upravil W@R35 2. 9. 2008 13:38)

Re: SPV100 a 10V navystupe

redyuri ok tam merat neviem ale to este stale nic nemeni na to na tam tich 10V ss je big_smile

A ja neviemco s tim...