Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zkreslení zesilovače

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 34]

Téma: zkreslení zesilovače

mám problém... když píchnu zesilovač na televizi tak je zkreslení jak čert když ho píchnu na DVD tak je to o něco lepší ale také se ten zvuk nedá poslouchat, nemáte nějaké schémátko na tenhle bordel? zesilovač po odpojení je v klidu, při max. volume a i napíchlý na PC nebo Mp3 je v pohodě
hledal jsem ale nic jsem nenašel, jestli se to tu někde řešilo tak hoďte odkaz smile díky

(upravil redyuri 31. 8. 2008 18:11)

Re: zkreslení zesilovače

prebudené vstupy? šitné konektory? (robilo mi čosi také keĎ som použil cinche za korunu, po výmene za kvalitný kábel šecko oka)
alebo je to VF bordel, to je už mimo mňa. aký má ten zos vstupný filter?

Web

Re: zkreslení zesilovače

A jakej zesilovac ?

Re: zkreslení zesilovače

A čo tak galvanicky oddeliť?

Re: zkreslení zesilovače

galvanicky oddělit? co to je? tak kablem si myslím že to není, protože při odpojení a max hlasitosti je to klidné a i když je to přes PC nebo MP3 tak je to čisté. konec je KSX4406 + RSD4132 měl jsem místo těch korekcí HSI5555 a bylo to to samé. podle mě je buď špatné stíněný výstup z TV a DVD nebo nevím. Právě jsem myslel jestli není něco na odrušení tohoto bordelu (nějaké jednodužší schématko) že bych si to udělal a bude klid smile a pohodový zkuk než to syčení atd atd prostě zkreslení

(upravil sinclair 1. 9. 2008 12:20)

Re: zkreslení zesilovače

To zkreslení je způsobené tímto : /a Lojzku dávej kurva dobrý pozor co píšu!/:
ZSX má v kombinaci s RSD poměrně vysokou vstupní citlivost - proto je možné to bez problémů vybudit i mp3-kou. Jenže televizor na cinch nebo scart zvukovém výstupu dává normovaný JEDEN VOLT výstupního napětí /oproti mp3-ce, která dává okolo 0,3-0,4V/, výstupy televizorů jsou navíc značně tvrdé, na nízké impedanci a pokud máš v RSD4132 těma trimrama nastavený vysoký zesílení, tak to tím televizorem dost snadno přebudíš.
Jediná pomoc je tedy vyrobit si speciální kabel mezi TV a zesilovač, který bude mít v cinch konektorech zabudovány děliče napětí cca 3:1. To proto, abys nemusel hýbat trimrama zesílení v RSD a zůstala tak zachována možnost vybudit to mp3-kou.
Tohle všechno ale platí i pro DVD přehrávače, ty dávají na výstupech také okolo 1V i více, takže stejný kabel musíš vyrobit i pro DVDčko.
Odporový dělič lze nejlépe vyrobit z odporů konstrukční velikosti 0204, hodnoty například 3k3 podélně a 1k příčně, případně 6k8:2k2 apod., příliš na tom nezáleží. Náčrtek kabelu je tady :
http://sweb.cz/servisdok/kabel.gif

Web

Re: zkreslení zesilovače

Diky sinclaire přesně to jsem kurva potřeboval smile příští týden to skusím nějak zmastit (na praxi si vypůjčím pár rezistorů těchto odporů ) smile a dám vědět jak to funguje. ale asi to nebudou miatury typu 0204 ale na zkoušku staré TR162, 192 nebo jak jsou značeny ty tesly smile ještě jednou díky

Re: zkreslení zesilovače

no veď som písal, prebudené vstupy, len ma nenapadlo, že tam máš to EZK smile ten sinclair kábel sa dá s prehladom ubastliť tak, že tie dva odpory sa ti zmestia do tela konektoru

Web

Re: zkreslení zesilovače

Jestli tam máš EZK tak to máš pravděpodobně ve vlastní krabici. tedy nic čemu by vadilo že se v tom rejpeš. Raději bych si tam udělal několik různě citlivých vstupů než pak přemýšlel jaký kabel k čemu vlastně patří.

Re: zkreslení zesilovače

jj není to špatný nápad! ale to bych musel přikupit RCA ale tak těch 50kč to mě nezabije když to mám celé teďka rozdrbané tak ty 4 díry to je hned vrtlé, máš pravdu thalesi, jinak zkoušel jsem pootočit těma trimrama a nic, jenom se zmenšila citlivost ale zkreslení tam bylo pořád stejné...

(upravil Lojzek 3. 9. 2008 14:20)

Re: zkreslení zesilovače

Tak. Tedka jsem to zkoušel a nic!!!! zkoušel jsem 3k3 a 1k nic tak jsem k tomu šoupnul do serie ještě 6k8  a 2k2 a nevím nevím žádný rozdíl jsem nepoznal!!! pořád to bručí a bručí jak blbé...

no jo  ale snaha je smile

Re: zkreslení zesilovače

no počkať, bručí či skreslenie? to sú dve rôzne veci!

Web

Re: zkreslení zesilovače

no já nevím co to je! já si myslím že je to zkreslení.... ale ono to tak bručí no když se stáhnou basy na min tak to bručí o něco míň.. ale tak asi jsem to posral.. asi to není zkreslení co?

Re: zkreslení zesilovače

Pokud to bručí i bez signálu, tak jsi to skutečně posral...

Re: zkreslení zesilovače

ne bez signálu je to čisté jak slovo boží! pouze po připojení TV nebo DVD tak to tak divně dručí když stáhnu basy na min, tak to tak šuní - hučí ...... když jsem přidal ty rezistory tak to opravdu snížilo  citlivost ale to bručení hučení či co to je bylo stejné...
AAAAAaaaaáááá ted jsem skusil připojit sluchátka a a je to čisté ale v pozadí to jde slyšet taky...

Re: zkreslení zesilovače

Hernajs to snad není možné! Ono mu to bručí a celou dobu nás tu otravuje se zkreslením...
takže když ti to bručí tak to máš blbě země. tak mě napadá - jak ty tam máš řešený vlastně přívod elektřiny? Máš tam dvoudrát a tedy to máš ve třídě II. a nebo to mjáš dřídrátem a uzemněnou kastli - tedy třída I.?

(upravil Lojzek 3. 9. 2008 15:05)

Re: zkreslení zesilovače

třída I -- panebože nedá se svítit myslel jsem že je to zkreslení.. když po připojení k PC je to v klidu - pohoda a po připojení k TV je to na hovno. sinclair má pravdu ale TV nemá na výstupu 1V ale 3.74V - ted jsem to měřil

(upravil babakus 3. 9. 2008 15:20)

Re: zkreslení zesilovače

Připoj to k TV a odpoj anténu. Schválně co to udělá wink .

(upravil Lojzek 3. 9. 2008 15:38)

Re: zkreslení zesilovače

AHA - po připojení na TV to bručí brumí syčí
Kabel (anténa) jde do DVD z DVD do TV

Po odpojení kabelu(antény) od TV stále bručí brumí syčí
Po puštění DVD filmu bručí brumí syčí
aaaale zesilovač napojen na DVD-- taky bručí brumí syčí smile sad
pokud odpojím anténu z DVD je to v klidu
po připojení zesilovače na TV je to v klidu stejně jak na DVD přehrávači
po připojení antény pouze na TV taktéž bručí brumí...

Hmmm asi špatné stíněné přívody v TV a DVD přehrávači ??

EDIT... AHA-... smile no po přidání bassů a výšek tak přecejenom něco je ale už to není tak hrozné ale na druhou stranu taky by to mohlo býti čistější

(upravil Nepér 3. 9. 2008 15:41)

Re: zkreslení zesilovače

Hmmm, asi zemní smyčka  !! big_smile
Já to doma řeším ss oddělením země koaxu a země zesilovače (rádia, dvd...) kondenzátorem (asi 100nF) .
Větší borci vytahujou ze zásuvek zemnící kolíky (!).

Příspěvky [1 až 20 z 34]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zkreslení zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£