(upravil MaBat 31. 8. 2008 12:27)

Téma: Eagle a rozlitá zem

Nevíte, jak v Eagle zamezit tomu, aby rozlitá zem "zalila" i ostatní pojmenované polygony pro jiné signály? Musí se ty polygony kreslit tak aby se nepřekrývaly, nebo to jde jinak..? Dík.

Re: Eagle a rozlitá zem

Me se zem rozliva jak ma.. jakou mas verzi?

Web

Re: Eagle a rozlitá zem

Nejde mi to ani v 4.14, ani v 5.2.0. Když už tam jsou polygony pro jiný(é) signál(y), překryje je. Zem samotná se rozlije dobře. Jak to děláš ty?

Re: Eagle a rozlitá zem

Jde to, musíš jednotlivým polygonům nastavit jinej rank.
Ten určí co bude jakoby nahoře, a co bude dole, když je hodíš do jednoho ranku tak se slejou.
Isolate nastavuje mezeru mezí polygonama. Co dělá spacing nevím.
P.S: kouknul jsi se na tu výhybku ?

(upravil MaBat 31. 8. 2008 18:44)

Re: Eagle a rozlitá zem

Díky, to jsem potřeboval vědět.

Koukal, máš to pěkný. Ozvu se ti přes ICQ v týdnu, budu mít pár otázek - jen si to ještě trochu promyslím.

Edit: super, už to funguje smile

Re: Eagle a rozlitá zem

Tak spacing nastavuje hustotu šrafování polygonu, pokud není solid.
Ok, teď jsem online, jinak přes tejden asi nějak navečer.

Re: Eagle a rozlitá zem

OK, nějak v týdnu, už teď musím jít...

Re: Eagle a rozlitá zem

Ahoj, s Eaglem už dělám nějakou dobu, ale jak udělat rozlitou zem jsem zjistil teprve nedávno. Vypadá to docela dobře, nicméně nemůže rozlitá zem kolem celé desky způsobit zemní smyčku? Doposud jsem používal zemění do hvězdy, pokud to šlo.

Re: Eagle a rozlitá zem

Ahoj, pokud dodržíš pravidlo - nápajecí svorky -> usměrňovač -> elektrolyty a pak dále připojovat ostatní prvky v obvodě, tak by rozlitá zem přes celou desku vadit neměla. Dělám to tak taky a neměl jsem zatím žádné problémy.

Re: Eagle a rozlitá zem

Díky za radu. Já to mám zatím "rozlité" jen v předzesilovači, tak uvidím, co to udělá.

(upravil Frank 4. 3. 2011 23:34)

Re: Eagle a rozlitá zem

Nebo zemnit klasicky do hvězdy a rozlitou zem použít jen jako stínění a připojit v jednom bodě.

Re: Eagle a rozlitá zem

Klucí,trochu to tady oživím pro mnohé dost stupidním dotazem:Jak se rozlívá ta zem?Zkoušel jsem polygon,ale nějak se mi to nerozlilo...

Re: Eagle a rozlitá zem

1. Ohraničit plochu polygonem.
2. Přejmenovat polygon, např. na GND
3. Přejmenovat vývody součástek, které mají být uzemněny také na GND.

Pak lze ještě v záložce CHANGE změnit izolační mezeru.

Re: Eagle a rozlitá zem

Děkuji,zítra vyzkouším...

Re: Eagle a rozlitá zem

Já sice nemám dotaz přímo na rozlitou zem, ale nechce se mě zakládat nové vlákno..
Nakreslil jsem desku ve vrchní vrstvě s tím že použiji smd a budu pájet přímo na měď, ale co když chci použít normální součástky a tudíž nějakým způsobem převést všechny cesty do spodní vrstvy? Jde to nějak? Je možnost, že bych otočil jenom text na desce a celou desku přezrcadlil, ale spíš by mě zajímal ten převod mezi vrstvama.

Re: Eagle a rozlitá zem

Zkus funkci CHANGE - LAYER a změň jí z TOP na BOTTOM. Pak jenom klikneš na ty cesty, které chceš změnit.

Re: Eagle a rozlitá zem

Nebo si napřed zobrazit jenom vrstvu TOP, vybrat všechny cesty (GROUP), a pak CHANGE jak píše Joski...

Web

Re: Eagle a rozlitá zem

Díky moc. Funguje. Už jsem měl strach, že bych musel celou desku překreslovat

Re: Eagle a rozlitá zem

Tak mě to taky funguje.Poprvé jsem postupoval správně,jediné co mi nedošlo bylo že pro zobrazení polygonu je potřeba zmáčknout "ratnest".
Ještě bych poprosil o radu:Nakreslil jsem si schema pro jeden kanál,a rád bych aby druhý kanál byl identický.Lze to nějak korektně provést?Jde o to,že když dám "copy" na desce,tak mě program samozřejmě odkáže na schema.Pokud ale provedu "copy" ve schematu,součástky jsou vyskládané jako na nové desce.Jak provést zdvojení navrhnuté desky?

Re: Eagle a rozlitá zem

Pro kopírování používám příkaz CUT (COPY nefunguje). Vyberu obrazec pomocí GROUP, pak EDIT - CUT a kliknout pravým tlačítkem na vybranou část. Nakonec PASTE. Jestli Tě to bude pořád odkazovat na schema, tak zkus ten obrazec vložit do nového souboru, zase pomocí PASTE - a tady by měl jít vložit kolikrát chceš. Ale nebudeš moci provést zpětnou kontrolu kompatibility se schématem.