Re: 15" hornflex

Ještě jednou tady napište,že má BC oproti  RCF slabé motory nebo magnety a nakopu vás do kulí.Nejni to dlouho,co jsme řešili venkovku s MT18 a právě vychvalovaným  18X400 a pořád to nějak nehrálo,zlaté 18TBX.To chlazení se tu už řešilo tak tu nemelte blbosti.

Re: 15" hornflex

Lukáš 333.
To je tak, když chlapci nenapíšou konkrétní typ, tak to je těžký, I RCF i B&C má své slabší a silnější modely.
Tzn když srovnám top model od RCF s Low-end modelem od B&C tak to taky následovně dopadne. Já hraju už pár let na bedny s B&C reprákama a nemám žádný problém.
No a taky na čekoteko nejezdím, mám svý PA-čko 1) rád, 2) bylo moc drahý (NEXO S12) na to aby mi do někdo zkurvil, poblil a okopal případně obouchal pendrekama zasahujících složek PČR.
No a ještě k tomu, že je RCF dražší... Opravdu? Ve srovnatelných modelech? To je zajímjavý, že mi někdy přišlo RCF levnější...

Re: 15" hornflex

Oni tady stejně budou hanit i PDčka:-)

Re: 15" hornflex

Dobrý obchodní fór, navázat plynule na 7 let starou lajnu, tomu se říká kuráž. Nebo se někdo smazal?

Re: 15" hornflex

se optej hanzhoufa....
Akorát není podle mého názoru zrovna moc fér, v tom svým srovnávání hrušek a migů a trabantů.

Re: 15" hornflex

Hanzhou: Zase jeden inženýr:-)? Podle toho popisu bych tipoval, že jsi ty repráky ani neviděl, jenom jsi někde zaslech nějaký rozumy. Pokud se pletu, tak by mě zajímalo co to bylo za modely.

Re: 15" hornflex

Chlapci len ma tak napadlo...Existuje niečo ako dual-hornflex. Malo by to vlastnosť hornflexu a zároveň aj kompaktne rozmery? Taketo čosi som myslel len to je take všeliake kreslil som to v skicari.
http://i57.tinypic.com/6s7zx2.jpg

Re: 15" hornflex

To,co si namastil vyzera ako Wbin, len ten ma komoru za reprami bud uzavretu alebo BR. V tomto prevedeni sa obamam, ze by islo o nepodareny tapped horn, resp. skor transmissionline.

Re: 15" hornflex

Hlavně spousta prázdnýho prostoru v těch bočních trojúhelnících

(upravil KarelXth 1. 7. 2014 14:37)

Re: 15" hornflex

Vsoft: Jestli chceš funkční hornflex, doporučuju ClassA nebo Megaton MT18, které už ani s jedním 18" moc kompaktní nejsou (ani to nejde). Hornflex pro 2x18" kompaktní nebude, nebo nebude pořádně fungovat. Pokud si přece nedáš poradit, kdosi stavěl zdvojené Beyma SB18 (vyústěním zvukovodů k sobě), sice to je spíš takový hybrid a mezní kmitočet je kolem 50Hz, ale aspoň nějak to hraje. Na co to vůbec chceš?

edit: Aha, téma se jmenuje 15" hornflex. I když ono to plus mínus platí pořád.

Re: 15" hornflex

To dal dotyčný ty Beymy na bok?

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: 15" hornflex

Vlastně jo, tahat bych to ale nechtěl.

https://i.postimg.cc/Lqy5QpdK/2179840.jpg

Re: 15" hornflex

Mna len zaujimalo ci take nieco existuje smile Napadlo ma to pretoze som akurat doniesol 2x dap x18b a doma mám 2 15" horny kopia fane (v prispevkoch som sa pytal co to je za ozvucnica). Osadil som ich nakoniec emi kappa15lf. Vo vnutri jednoznacne dap 18" no vonku je to dost diskutabilne. Ono aj ten bassreflex hra dobre no z tych 15" vo zvukovode sa mi predsa vonku zdal ten zvuk iny. Bolo citit aj tlak nie len zvuk akurat to nehralo od 35hz hore ako tie Dap x18b. Preto som rozmyslal nad nejakym kompromisom -dual hornflex aj navonok aj dnu, no zaroven aby to kopalo odspodu a poriadne. MT18 som este vonku hrat nepocul.

Re: 15" hornflex

Tak ony dva patnáctipalce v přímovyzařujících bednách venku nebudou moc "kopat" nikdy a to ani ty nejlepší. I u těch MT18 se o kopání venku dá mluvit tak při čtyřech na stranu a víc:-).

Re: 15" hornflex

Len tak brázdim netom a prichádzam s dalšou otázkou. Mnohí z Vás sa k hornflexu moc nepriklaniate, iní zas chvália. No našiel som ešte jeden typ bedne a to HOG Scoop-nuansa supersooper-u. Všeobecne horny nechcu ist nizko, br maju malu citlivosť a SPL naproti hornam. Hornflex sa mi nepáči.  Preto sa chcem opýtať či máte niekto skúsenosti s ozvučnicou typu Hog scoop akú ma charakteristiku a pod.
http://i59.tinypic.com/2eobtec.jpg

Re: 15" hornflex

Všechny podrobnosti k HOG scoopu i dalším podobným konstrukcím najdeš na fóru speakerplans.com, včetně autora samotnýho. Teda pokud umíš anglicky. Jenom dodám, že tyhle konstrukce mají samozřejmě taky svoje nevýhody a nehodí se vždycky a na všechno.

Re: 15" hornflex

Speakersplan som pozeral, ale o hog scoop som tam nenašiel nič. A chcel by som počuť názor niekoho z audiowebu, kto to má a ako to hrá.

Re: 15" hornflex

Scoop má velkou citlivost,ale zvuk se mi moc  nelibi kvuli délce  zadní komory.Přijde mi že to má už velké zpoždění oproti přední straně repra.Jsou i dost velké a těžké.Existuje už dost menších a kultivovanějších ozvučnic.

(upravil KarelXth 22. 9. 2014 8:24)

Re: 15" hornflex

Vsoft: Tak špatně hledáš:-), ale je pravda, že už je to pár let zpátky, co byl HOG novinkou. Ještě pokud toužíš po scoopu a nechceš tahat tunu dřeva, tak by mohl být alternativou tzv. "miniscoop". Na speakerplans najdeš např. miniscoop MS-18 opět i s jeho autorem (Staiper). Pozor, vyskytuje se ve třech verzích a verze mk.I je nepoužitelná, v úvahu připadá verze mk.II nebo mk.III, podle reproduktoru. Měl by tam někde být i plánek.

Kde se to dá poslechnout ti neporadím, používají to občas "systémáci" na tekk apod., ale většinou to mají mizerně osazený a mizerně živený, takže tam toho moc nezjistíš.

Re: 15" hornflex

to je klasicky superscooper len to ma basak nejako nakloneny dole. Vo vseobecnosti som sa touto problematikou snazil tiez kedysi davno zaoberat a co som sa docital tak superscoopery niesu ziadna slava. Je to cosi medzi bassreflexom a hornou, len s tym ze to nehra ani velmi do dialky ani na blizko big_smile ide o to, ze to je jednoducho velka bedna ktora hra malo.

Ak sa snazis vyriesit dilemu niecoho co hra dostatocne "nizko" a k tomu s dobrou citlivostou tak s BR to nedosiahnes a s hornou tiez nie, to by si ich musel mat 10ks. Najlepsie na cosi take ako asi chces je bandpass, skus napr. X1 sub. Ten ked osadis kvalitnym 18" s lahkou membranou, napr. nieco od RCF alebo B&C tak to buraca steny. S dobrym subsonikom to da aj 40-45Hz na plny kotol. Len este raz pripomeniem, ze subsonic filter je pri takychto suboch NUTNOST.

X1 je mozne prepocitat aj na mensi rozmer na 15" ak mas problem s prenasanim, ale potom su uz aj ovela vyssie naroky na kvalitu reproduktoru aby to dokazalo v malej bedni ist dostatocne hlboko. Vo vseobecnosti ale pre bandpass plati, ze je vyhodne pouzit reproduktor s lahkou membranou aby ta bedna nebucala ale pekne basovala s dobrou odozvou.