Re: 15" hornflex

2 Dolejs : hot má pravdu, já ten box nemám ani pořádně vyzkoušenej, ani změřenej, jen jsem to prostě slyšel.

2 hot : no chystám se na to o víkendu, on ten box je nahovno velikej, tak to zkusím venku až tam nebudu sám. V jednom se to prakticky nedá moc přenášet.
Ono se může klidně stát že při vyšším výkonu už to nebude tak lahodnej zvuk. No a k tomu měření, prakticky jsem to měl domluvený s Maršínem, jenže nemám čas a momentálně potřebuju kačky, takže se mi nechce dávat 600 za naftu. Snad se tam dřív nebo později dostanu.
Hele když vezmu hornflex a scooper, tak to nebude to samý že ne. Chtěl bych pro ten repráček postavit ještě tohle, ale někdy v budoucnu.

http://img469.imageshack.us/img469/1434 … 420ia7.jpg

(upravil hot.shot 16. 8. 2007 13:11)

Re: 15" hornflex

hele ten scoop to je buď a nebo... nevíš na jakej reprák je to navržený, a jak v tom to RCFko bude hrát... nevymejšlel bych ptákoviny a postavil klasika bassreflex podle návrhu od RCF http://sweb.cz/hot.shot/subwoofers/2/RC … %27%27.pdf budu tuhle budku stavět taky ale pro L15P200AK, čekám jen až mi známej nařeže překlišku. Zatím ho mám v provizorní bedně "stlučený" z toho co jsme doma našel a hraje suprově

Re: 15" hornflex

a co bys  mě teda doporučil? mělo by to bejt na tekno a dnb akce.. a výkon něco kolem 700W.. na stranu..

Re: 15" hornflex

jeden subwoofer na stranu? jak to budou velký akce? Jestli nechceš stavět něco složitějšího tak RCF bassreflex 15" (osazený L15P200AK) ,B&C Speakers bassreflex 15" (osazený 15TBX100), B&C Speakers bassreflex 2x15" (osazený 15TBX100) a kdybys chtěl 18" tak RCF bassreflex 18" (osazený LF18X400, případně LF18G400), B&C Speakers bassreflex 18" (osazený 18TBX100), B&C Speakers bassreflex 2x18" (osazený 18TBX100) nebo Megaton MT18SUB. Stačí si vybrat... plánky najdeš tady http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=17723#p17723

Re: 15" hornflex

viděl bych to na to bncíčko v basreflexu.. a co bude lepší 15palců nebo 18??

Re: 15" hornflex

většinou se používaj 18" protože maj větší plochu membrány ale mě osobně se zvukově víc líběj 15". Jak velký akce budeš zvučit? obávám se že jeden na stranu bude málo. Jaký k tomu máš vršky?

Re: 15" hornflex

no akce tak do sto lidí+- a vršky máme 12" středobasáky a vejšky tonsil myslím.. a chce to pořádný basáky..

Re: 15" hornflex

Tonsily zahoď, ty 12" jsou co?

Re: 15" hornflex

myslím že dexony.. ale ty repráky nejsou moje.. jo a to rcfko co chceš stavět to má jen tu přední stěnu vyřízlou a dál ty bassreflexy nevedou? je ty díry ze předu? protože to je hafo jednoduchý tohle postavit..

Re: 15" hornflex

podívej se na ten plánek pořádně ty br jsou dlouhý 400mm, záleží pro jaký je to reprák, máš tam rozměry A,B,C a v tý tabulce jsou ke každýmu repru rozměry...

Re: 15" hornflex

jasný už sem si toho všimnul ale zase ten reprák je o 2000,- litry dažší než to bncíčko.. tak nevím.. zase má kilowatu a  hrálo by to určitě líp..

Re: 15" hornflex

hele info ten reprák je o 2000 drazsi než BC je info k prdu, protože nevím který to RCFko a který BC myslíš

Re: 15" hornflex

sorry myslel sem RCF LF18G400 a BC 18PS100... co mi poradíš ty?

Re: 15" hornflex

Tak RCF18G400 (případně LF18X400) je trošku jiná třída než BC 18PS100. Záleží na tobě kolik do toho chceš investovat... a majiteli těch satelitů vyřiď že by nebylo od věci je vyměnit za lepší - tímhle musíte lidem rvát uši...

Re: 15" hornflex

právě že ani ne hraje to docela pěkně.. a teď máme možnost si půjčovat ty kopie megatonu EM151 a ty už hrajou dosti pěkně.. a s těma basákama pořád nevím ale asi pudu do těch 18mnáctipalcovejch bc.. a co doporučuješ za zesák? qsc 1850HD

Re: 15" hornflex

jo zesilovač jsi trefil na 1*

Re: 15" hornflex

Dolejs04 dostal jsi můj e-mail?

Re: 15" hornflex

ne mail sem nedostal.. měl sem plnou schránku... tak mi snad příjde.. už se pomalu kupí peníze tak to vidím že příští týden zajedu do prodancu a koupím repra a začnu.. foto dodám až to bude ve finální podobě.. díky všem za rady a se stavbama čuzs.

Re: 15" hornflex

V odvětví D'n'B a Tekna se pohybuji už aspoň 7let a posledních pár měsícu jedu bedny na zakázku. Znám se se spoustou lidí od Soundu a pomáhal jsem stavět hudební klub Cocoon (dříve Quintrix). Nejlepší univerzální volbou je, si postavit MT18sub. Ta je na Bejzy hodně dobrá když ji osadíš RCF-18X400, tak budeš vysmátej. Takhle to mají osazený BadTekk. Jinak RCF-18G401 seženeš za 6000,- a budeš nadmíru spokojený. Jede SUB jak blázen, za takové prachy. Na tekno se taky hodí, ale jsou tam všichni zvyklí poslouchat hudbu přes Hornové repráky, ale tam ti zas nastává problém, že si musíš pohrát s Delay a maš tam určitou distorzi zvuku. Mam teď vytvořenou projektovou konstrukci, která je kombinací Bandpass a Horny. Je větší a těžší, ale subbass láduje s G401 nádherně
JB181- http://imageshack.com/a/img824/386/05pe.jpg
Co se týče Dexon a Tonsil vršku, tak to vyhoď smile))
postav něco takového kombinace 1,5"+12"+15"  http://elaborate.rajce.idnes.cz/PAS1ma1/ (též jsem stavěl pro BadTekk a mají i Swamp (jen kombinaci 1,5"+2x15")
Pokud bys měl zájem, tak napiš na jan.dreiecker@email.cz


jo a co se týče B&C versus RCF. Tak k tomu takovej menší poznatek. Když si je dáte vedle sebe, tak hned pochopíte proč RCF je dražší.
1. RCF mají mezi magnetem a ALu.košem 1cm hliníkovou vyplň na odvod tepla.
2.Nucené odvětrávání u RCF je o mnoho kvalitněji udělané co se týče airodynamiky
3.Otvory pro přichycovací šrouby mají RCF "plovouci"
4.Tuhost membrány mají RCF daleko větší
5.B&C mají poddimenzované motory. Prostě na váhu kmitačky nemají dost silné magnety a mají špatnou účinnost u hudby typu DUBstep, D'n'B a jiné

Závěr je takový B&C je levnější RCF. Stejně jako Adidasky od Vietnamcu. V kterých se chodit dá, ale max jednu sezonu.
Pro takového muzikanta, co bude mít 4hodinovej koncert OK, ale pro hudební klub a nebo Techňáka co povalí z repráku maximální výkon tejden na CZechTEKu, tak si je domu přiveze připravené na přemotání big_smile big_smile

Re: 15" hornflex

mírně OT
při zmínce čekteku by se hodilo mát repráky taky neprůstřelný rofl