Téma: ARN 8608

Zdravim, chcem robit sub s tymto menicom, aky typ ozvucnice a kolko litrov je vhodne pre toto repro.A este aky zosik vstavany by mal byt aby to v poho utiahol. Dik.

Re: ARN 8608

Cca 60 litrů uzavřená nebo cca 90 litrů bassreflex. Má papírovou cívku a zatížitelnost 30VA sinus. 50W zesík jí neuškodí a 100W používaný s rozumem také ne.

Re: ARN 8608

mozem pouzit ozvucnicu taku, ze repro bude zo spodu?tzn. ze bude sperovat do zeme, samozrejme na patricne vysokych nozickach by stal ten SW.Co poviete na tuto myslienku?je to realne alebo je to blbost a nechat osadit repro klasicky na celnu stenu suba?

Re: ARN 8608

Když budeš dělit nízko a nevadí Ti, že se časem vytahají závěsy, tak je to jedno.

Re: ARN 8608

vytaha sa zaves tak ci tak nie? aj keby bol z predu nie?

Re: ARN 8608

Jenže takhle si Ti vytahne hezky nesouměrně - začne vylézat z magnetického obvodu. Ale chvíli to bude trvat. Mám tu takhle vytahané ARN 6604 asi o 5mm, co byly naležato v platě auta.

Re: ARN 8608

aha, tak to asi  bude lepsie nechat z predu ze?
ozaj a videl som tu  jeden tpic, kde sa rozoberal BP s tymto reprom?aky mas nato nazor?

Re: ARN 8608

Žádný. Nikdy jsem to neslyšel ani neřešil. Já ho měl kdysi v isobaru a nestěžoval jsem si. Zkus Kritika, ten má zkušenosti s ARN312 jak v uzavřené, tak v bassreflexu.

Re: ARN 8608

no stytaj sa tuna glatza co si postavil tieto bedne http://audioweb.cz/vase-glatz1.htm ze jak hraju a zistis jak s bassreflexom
ale myslim si ze pokial to ides delit aktivne tak br nema zmysel + bude mensia bedna

(upravil Halen 23. 5. 2007 11:55)

Re: ARN 8608

Nebo zkus me, ja mam zkusenosti s Kritikovym (ted uz mym ARN312/8604) v bandpassu. BP tedy jen pro subwoofer. Muzu ti rict, hraje to radne od podlahy. Opet jsem tu s bandpassem, protoze se tady na foru o tomto typu ozvucnice spis jen teoretizuje a snad krome par lidi zatim nikdo nenasel odvahu BP postavit. Pritom neni co zkazit, pokud by zvuk BP nevyhovoval, neni problem vyriznout v bedne otvor, reprak usadit do tohoto otvoru, preladit natrubek a je z toho bassreflexova bedna. Puvodni prepazka v BP pak slouzi jako vyztuha smile Zcela otevrene rikam, zvuk dobre naladeneho BP s ARN312 ma LEPSI zvuk, nez tento repro v closed nebo BR ozvucnici. I pri malem vybuzeni jsou treba nahravky Mike Oldfielda lahudkou a basy jsou cejtit po tele.

Re: ARN 8608

Tak já tu zkušenost s 8608 mám. Psal jsem o něm na starým fóru. Dělal jsem ho do hospody a hrál výborně. Dva roky bez problému, teď to majitel zabalil a dokonce je k mání i se zesem a aktivní výhýbkou.

Re: ARN 8608

a cena?

Re: ARN 8608

tak mi prosim poslite stavebny navor na konstrukciu tejto ozvucnice pls.

Re: ARN 8608

nosferatic: něco nadhoď,tom hospodském je to vcelku jedno. K mání jsou jen ty věci co jsem psal, 8608, výhýbka a zesilovač 4780 v můstku obojí pravděpodobně z ezk. Bednu on rozebral, ale stejně na doma to byla kráva vysoká, takový WTC, měl jsem i fotky, ale hodil jsem je do koše před rokem. Nechtěl do toho vrážet moc peněz, proto ty levné moduly.

Re: ARN 8608

sakra, nejaky navod alebo udaje o ozvucnici, rozmery albo aspon objemy a rozmery BR

(upravil Shade 23. 5. 2007 17:38)

Re: ARN 8608

halen ja k bp len v dobrom... doma mam repraky 9204 a bp sub s 5604.... viem ze to pre takeho dedka nie je prave najlepsie ale sak sa k nemu spravam slusne wink bp ma podla mna nezamenitelny zvuk...kopak na tom je zazitok
ja preferujem radsej bp sub jak br, takze stavajte bp a prinajhorsom skoncite s vystuhou ako vravel halen
ja by som s tym spravil daco taketo
http://imageupload.com/out.php/i595_bp8608.PNG
na doma to bohate staci

Re: ARN 8608

dik, este nejake rozmeby a BR pls

Re: ARN 8608

rozmeby boli asi rozmery a je tam v tom obrazku ze 30l ku 30l takze ak sa ti to nebude pacit(co nepredpokladam tak mozes rovno dat 65l closed

(upravil Halen 23. 5. 2007 20:14)

Re: ARN 8608

30+30 litru je optimalni; basreflexovy natrubek oboustranne zaobleny "Dexon" 98x135mm (ten stelovaci). Tlumit jen lehce, po stenach. Melo by to chodit 33-110Hz/-3dB a v celym tomhle pasmu v klidu muzes zatezovat 30W. Dostanes z toho 106dB akustickyho tlaku v metru (ve spickach). S mirnym, ale opravdu mirnym zkreslenim to snese spice 50W. Nezapomen radne vyztuzit tu bedynku i natrubek, abys zamezil rezonancim.

Re: ARN 8608

Tu georgovu bednu jsem viděl-taková menší kadibudka smile, ale bordel to musí dělat slušný smile

Web