Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 50]

Téma: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

Už som tu zasa s prosbou na Vás, aby ste mi pomohli vybrať správny stred, pre moje, vyššie zmienené, trojpásmo. Pokial možno tak aj s frd a zma súbormi, nech sa mám s čím hrať wink
S lspcadom som sa už nejaký čas "hral" a vypadlo mi z neho toto na kombinaciu s tvm 150-60-4.
Uvítal by som Vaše pripomienky k stávajúcemu návrhu, a pokiaľ sa nenájde lepší kandidát (do cca 800sk/ks), tak by som sa chcel dokopat k tomu, aby to do mesiaca bolo hotove.
Ďakujem za Váš čas a hlavne vedomosti.
Shade

http://shade.szm.sk/vyhybka.JPG
výškovú vetvu tam síce nevidno ale je to obycajna vyhybka 3. radu s utlmom

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

ARX-150-08, a spíš 8ohm verzi abys nemusel (tak) tlumit. To pérko má z parametrů při 4ohm zapojení 88dB/W.

(upravil Shade 15. 8. 2008 16:38)

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

no ma 86db, aby sme mu nekrivdili big_smile ale tak to je sto...
arxko som skusal a nevychadala tam prave moc dobre faza a ked sadne faza tak sa to arx dako dohrbi...... ale mozem este poskusat...okrem toho sa mi aj viac paci ta 60....
viem ze by bolo asi lepsie keby bol pp bas aj stred ale tak myslim z to nie je prvorade...
ma vobec niekto skusenosti sto 150-60 ?

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

Bože můj, dej k tomu střeďák, ne teslu.
Vyber něco z tohodle, pokud je tne basák polypropylen, tak ber to samý:
http://www.bmm-electronics.com/Product. … ct_ID=7064
http://www.bmm-electronics.com/Product. … ct_ID=6981
http://www.bmm-electronics.com/Product. … ct_ID=4292
http://www.bmm-electronics.com/Product. … ct_ID=4287

Web

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

Na simulaci se vyprdni, nevidím nejmenší důvod, proč by neměl sednout, uvidíš pak při měření. Jinak 08 se s 60 nedá srovnat, je to za ty prachy dobrý střeďák, 60ka je klasický uřvaný širokáč.

Na checkovy klasický žvásty bacha, o tý 08čce nemá ani páru, navíc nerozezná střeďák od středobasu. smile

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

Když dá středobas na prdel střeďáku, tak nevidím důvod proč ho nepoužít. PP membrána od tesly říkáš, že se povedla? Když ukážeš měření, tak se rád zasypu popelem, ale co sem viděl, jak sou tesly udělaný zevnitř, tak děs běs. Ani se nedivím, že má taková ARN226 o 20dB vyšší zkreslení než Měniče.

Web

(upravil MaBat 15. 8. 2008 18:25)

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

Ani se nedivím, že má taková ARN226 o 20dB vyšší zkreslení než Měniče.

Na jakých frekvencích, při jaký výchylce? Jestli k tomu máš nějaký podklady, mohl bys prosím o zkreslení ARN226 založit vlákno?

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

Několik erudovaných lidí ti jasně řeklo ať to tak nežereš a ty děláš přesný opak.

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

K&T 106 str.52 K5 vysoká jako kráva, což je praktický předpoklad k tomu, že K6, K7, K8.... budou vysoký podobně. Ale můžete namítnout, že je to srovnávat repro za tři stováky s jinými je blbost a budete mít pravdu, nicméně...
Spousta erudovanejch lidí řekla, že TVM na středech ani vejškách ne, jestli je PP u TVM zázrak, tak prosím fakt měření (lidi sice vlastně říkaj nekoukat na měření, ale stejně kupujou SS, Acc). Já tady vidím snahu co nejvíc ušetřit na středech, když basy a středy sehnal levně. Na TOM bych neviděl nic špatného, pokud by se ve zbytku jednalo o teslu, jenže on tam má vynikající vejšku a slušnej basák, tak proč to zazdít střeďákem.

Web

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

check napsal:

pokud by se ve zbytku jednalo o teslu, jenže on tam má vynikající vejšku a slušnej basák, tak proč to zazdít střeďákem.

naprostý souhlas! opravdu bych se také podíval po něčem slušnějším

Web

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

nahodou by niekto nemal frd a zma subory na 5MP60 ?

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

Nemyslím, že reálné slyšitelné vnímání zkreslení je tak kritické, ne pokud jde o pár decibelů. U zkreslení bude mít taky váhu to, zda je vyrovnané a neobsahuje vrcholy uprostřed pásma, které navíc ještě rostou s příkonem. Proč si myslíš, že ti blbci z KT/HH dělají bedny z všemožných repro, o které bys ty, svou teorií, ani nezakopl? Např. legendární Vifa P13, nedávno se začala dokonce znovuvyrábět, přestože značka má v nabídce modernější, míň kreslící, typy. Ty rozdíly v reálném světě nejsou tak velké jak je vidíš ty v časopisech, ve slepém testu se vsadím, že nemáš šanci poznat "méně a vícezkreslující" repro. A pokud si dobře pamatuji měření ARN-226, zkreslením je stále použitelné ve srovnání s konkurencí.

"TVM na středech ani vejškách ne" se říkalo v době, kdy jako střed bylo pouze ARP a ARZ, což asi fakt nebyla dobrá repra. Ten pp je novinka a celkem se povedl, jen si s ním dát trochu práce, má jiný magnet než co TVM standardně všude jinde používá, tedy zpracováním i zvukem mě docela potěšil, něco by o něm mohl povědět i fedor.

(upravil Shade 16. 8. 2008 17:36)

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

tak som si chcel spravit frd a zma subory podla navodu tuna na webe ale jaksi som dosiel na to, ze ten excelovsky program frc nefunguje pod xp sp3. Tak reku ci nie je daka novsia verzia alebo daky tweak na to.

edit:
tak som zasa pokrocil a odladil vyhybku s 150-08
http://shade.szm.sk/vyhybka150-08.JPG
nie je sice tak rovna ako s 60 ale tak clovek nemoze mat vsetko....
faza nevyzera uplne dokonale ale ked sa prehodi faza na stredaku tak som to ladil na co najhlbsi a najuzsi prepad, prikladam k tomu aj screen, na ktorom je aj vyskova vetva, ktora chyba na predchdzom screene a impendancka.
http://shade.szm.sk/vyhybka150-08prepolovana.JPG

Len tak mimochodom, co je lepsie? Ked sadne presne faza ale su tam male hrbiky alebo zarovnat hrby a fazu o par stupnov rozhodit. Zaujima ma jak sa rozidu tieto dve varianty v prednese.

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

Priateľu keď to reálne odmeriaš, tak to bude niekde úplne mimo. No a na rozdiely pár stupňov sa vykašli. Taktiež nemáš šancu postrehnúť rozdiely do 3 dB.

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

rozdiely 3 db ?
sak 3db rodziel je 2x taka hlasitost... to by si si hadam vsimol

(upravil dawsoo 17. 8. 2008 22:35)

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

No já teda jednoznačně souhlasim s Martinem... Peerless a Seas oki ale nejdůležitější reprák v bedně (střeďák) dát TVM je dost kravina... poohlídni se jinde třeba Aleš B prodává pětačtvrtkový Vify za hubana nebo cokoliv jinýho ale ne tohle .... to už raději s obrovským skřípěním zubů tu beymu 5MP60N .... prostě na středy snad  cokoliv krom TVM... Tondo to ARX je sice oki koukal jsem na něj taky,ale jen (zdůrazňuju) na poměry TVM produkce bohužel ...  byla by veliká naivita si myslet že dosáhne vejš než na kategorii  Beyma či Tonsil. Prostě ve valmezu to od revoluce neuměj dělat v tolerancích a použitej matroš je tam kde vifa ,peerless cokoliv bylo před 20-ti lety a žlutý někdy před pěti.

Jinak ten třetí link co poslal check jsem málem vyprskl... je to přesná kopie i měřením... todle: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=5138

Není co dodávat...

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

Dawsoo: tebe si vážím, ale ty jsi je držel v ruce? Nabídl jsem mu alternativu, která je dobrá, levná a není žádný vyložený průser, obrovská škoda, že jsem je tehdá nezměřil, teď jsem tu za vola když i ty ses přidal. smile

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

antonio: Nepovím o něm nic, protože leží na skříni v krabici, tak jak jsem je dostal. Mám teď bohužel spoustu jiných (mnohem míň zajímavých) starostí, než stavět reprobedny sad. Zítra Ti je pošlu, a můžeš si na nich dělat výzkum. Až skončíš, tak mi je pošleš zpět. Ok?

Web

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

Nechceš poslat jednu Antoniovi a jednu mě? smile

Web

Re: Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

fedor: Domluveno.
check: Jde mě i o toleranci parametrů mezi nimi.

Příspěvky [1 až 20 z 50]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Peerless 831858 + ?? TVM 150-60/4 ?? + Seas 25TAF/D

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£