Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 7 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 121]

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Kluci ,nechtěl jsem se vás dotknout,ale sleduji hodně drahé zesilovače a ty nemají venku chlazení. Některé mají,ale to záleží na výrobci. Tento třeba nemá a je špička a navíc cenově někde hodně daleko od mých zesilovačů. O zvuku napíši později. Zatim čekám na přední panel . Jak přijde ,hned zapojím a poreferuji o zvuku. Lindemann. www.lindemann-audio.de

(upravil Thales 28. 9. 2008 3:23)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Tak ho otevři a uvidíš také jak je to chlazení dimenzované, že chladiče jsou uvnitř nastojáka a vzduch může mezi žebry proudit protože pod a nad chladičemi jsou v kastli díry, případně je tam ještě ventilátor. Takhle fakt ne.

(upravil sinclair 27. 9. 2008 13:04)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

No abych se přiznal, mně zrovna ta Almes-ácká kastle a chladiče z AUJ-ček taky nijak nefascinují, ale proti gustu žádný dišputát, když to bylo doma, tak se to použije, no a co.
Pravda ale také je, že takovýmhle způsobem do kastle zavřít MOŽNÝ ztrátový výkon až 400W se mi také hrubě nelíbí. Ty dvěstěpadesátky se budou při sebemenší příležitosti přehřívat, teplem v kastli dostávají po prdeli samozřejmě i elyty a všechno ostatní, takže si minimálně zaděláváš na malér.
Možná že je dobře, žes zveřejnil ty fotky, protože už v Aldaxu budeme vědět, kdo bude potenciálním reklamujícím teplem "uštvaných" dvěstěpadesátek.
Tohle se fakt nedělá a když už, tak každé žebro mívá svůj tichý ventilátorek okolo 60x60 až 80x80mm s klouzavou regulací otáček podle teploty. Při tichém poslechu vrtule téměř stojí, nebo se jen neslyšně otáčejí několika stovkami otáček za minutu, ovšem nad cca 40°C jejich otáčky stoupají s teplotou. To je obvod, který se dá za několik desetikorun koupit v EZK a pokud chceš ty chladiče nechat tak, jak jsou, ušetří Ti mnoho problémů.
Skutečně není možno bez dalších opatření zavřít takto výkonné zesilovače téměř hermeticky do kastle.
Dalibore, dej si říct, bude se to přehřívat i při těch tvých zmíněných 20W, to teplo se bude uvnitř kumulovat.

Web

(upravil bubuxin 28. 9. 2008 7:09)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Servisný manuál Lindeman 855 Dual Mono Power Amplifier, strana 10 Cooling:

"The 855 is equipped with active cooling via a speed-controlled fan, which switches on according to the ambient temperature and how hard the amplifier is driven. At normal listening volumes, however, this is unlikely to happen."

http://www.lindemann-audio.de/en/suppor … ual_EN.pdf

smile

Jasné, sorry nie je to servisný manuál. Každopádne je tam napísané ako to soudruzi udělali.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Tohle nevypadá jako "servisní" manuál.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

No, tak je to uživatelský manuál, no.
Další Tvůj zcela zbytečný příspěvek, Thalete. Jestli nemáš k tématu co říct, tak...

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

OK už mlčím.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Tak jsem kluci koupil nové chladiče s vertikálními žebry,teď už by to snad mělo být v pořádku. Stály 700kč což se mi zdá dost.Teď už by měl vzduch proudit přes spodek a vycházet vrchem.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Vidis? A ted si budes moci rict "udelal jsem to poradne". Neni to dobry pocit? smile

Hlavne at ma kudy prichazet a odchazet vzduch, jestli to jenom pichnes misto toho puvodniho, moc tomu nepomuzes. Nakonec ti to pochvalime a radi smile

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

No to je dost!! Chladiče se daj koupit i za cenu hliníku...

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

U EZK je to drahý jako čert. Větrat by to mělo má to díry dole i nahoře.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

treba na alunet.cz jsou docela levne.. priste smile

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Takže hoši,zdárně se mi podařilo ukončit koncové stupně ALDAX. Protože jsem byl zvědavý jak dopadne jejich zvuk .Od kamaráda jsem si půjčil  zesilovač NAIM  neit3 a mám zesilovač DENON PMA-655R a  dva koncové zesilovače AU/RA Z2E. Kabely jsem použil pro zapojení : repro kabel- Musical dream v délce 1metr . Signálové kabely- Shark wire pure silver  a Musical fidelity X-link..Cd přehrávač SONY  XA 20ES.Repro HECO 400 ODEON
Postup zkoušení: 1. DENON 2. NAIM  3.AU/RA jen jeden koncový stupeň 2x60w  4. AU/RA 2 koncové stupně jako dual mono 1x120w 5. SPV 250P firma ALDAX .2 koncové stupně dual mono   250w . U koncových stupňů jsem použil Denon po zapojení preout jako předzesilovač.
Hudbu jsem zkoušel  rock, pop,jazz, vážnou hudbu. Nebyl to slepý test,protože na to nebyl čas a ani druhá osoba,takže je to jen můj názor.
Nechci se rozepisovat jesli ten nebo oný zesilovač měl sametovější výšky a nebo medovější basy.  Posuzoval jsem jen zvuk jako celek.
Denon 2x80W 13 000kč – hrál tak nějak ploše ,ale neurazil. Za tu cenu mohl hrát ,ale lépe.
Naim  2x 35W 35 000kč – proti denonu větší dynamika lepší rozlišení hudební scény. Jeho         
                               nevýhoda je, že nemá korekce a vzhledem k tomu, že zvuková kvalita
                               některých cd je mizerná,  je potřeba korekcemi zvuk upravit.
AU/RA  koncový stupeň 2x60W    4 500kč – trochu lepší na basech proti denonu
AU/RA  2 koncové stupně 1x 120W 9 000kč- tady už je velká změna . Už se zvuk hodně blíží
                                                                          zesilovači Naim.
SPV 250P  2 koncové stupně 1x 250W 9 500kč- tak tento kůň předběhl Naim i au/ru o
                                                                           několik kol . Pevnost a síla ve zvuku,       
                                                                           dynamika ,hudební prostor.
Závěrem bych chtěl říci,že pokud by se ke koncovým stupňům SPV 250P  připojil lepší předzesilovač,tak si myslím že by tato sestava přehrála konkurenci ve vysokých cenových relacích. Tak asi tak nějak.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Kolik ti zaplatili? smile

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Jsem neúplatný, je to čistě můj názor. Prostě to hraje!

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

A toto presne riesim aj ja, k ALDAXOM by to chcelo rovnako kvalitne hifi preampy s beznymi narokmi na pouzivanie vcetne sluchatkoveho zosilnovaca a bolo by to dokonale.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Začínám přemýšlet o tomto předzesilovači.   http://www.hifionline.cz/zesilovace/pre … ent-sa-31/

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

No presne o niecom takom hovorim, len uz to nie je "bastl" ako vy nasi bratia hovorite, ale ked si vezmem ze u nas v sos.sk stoji jeden motorovy ALPS 1000SKK a bezny 500SKK to mam len 2 litre za potaky, plus trafo, plosaky, kysna, drobne suciastky, vzhlad, tak asi tento az tak drahy nie je.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Tomu říkáte kvalitní preamp? Vždyť je to kvalitní zkreslovač, i když pro někoho možná líbivý.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Z coho prosim vychadzas?

Příspěvky [21 až 40 z 121]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£