(upravil e-man 27. 7. 2009 12:06)

Re: SDA500

2* SDA 500 jsem koupil  v Holicích  za komickou cenu od zoufalce , který to nedokázal rozjet . Důvod - jedny diody
měl otočené .Tak prasecky zapájenou desku vám nepřeju vidět - samý studeňák . Všechny  výk. trandy nasucho .
Diletanti všech zemí spojte se

Re: SDA500

emane lol podobné ,,svářeče'' znám... jinak byla by lepší SPD 400 ebo 600 než to SDA 500?

(upravil e-man 27. 7. 2009 12:03)

Re: SDA500

Záleží co  je pro tebe hlavní páka . Jestli cena , dlouhodobá spolehlivost , možnost servisu ... Jako člen fora jsi
to tu určo četl a teď záleží na IQ  každého soudruha, jak nám k tomu přistoupí , že . Ty máš jedinečnou možnost
výběru , tak si to rozvaž . Za sebe říkám , že levné věci jsou ve finále nejdražší. Za kvalitu se nebojím připlatit
už jenom z toho důvodu , že mi osobní hrdost nedovolí zabývat se povlem. Své k svému .
Kromě toho Sedlák už skončil ze známých důvodú a Aldax jede dál také z určitých příčin .

Re: SDA500

jojo to máš pravdu! že levné věci ve finále vyjdou nejdráž! to už jsem bohužel taky zjistil ! sad

Re: SDA500

Na co chceš 500W ? Sousedi prudí ?

Re: SDA500

ani ne - sousedy mám hodné smile  jenom tak informativně smile

Re: SDA500

Počítej s tím , že po zvukové zkoušce mírně zhrubnou .

Re: SDA500

hoj sinclaire, chci se zeptat, jestli můžu do SDA 500 vrazit :   http://www.ges.cz/index/search.html?search=MJ%2015024G   . předem dík

Re: SDA500

Dej tam, pokud už tamty nemám doma, MJ21196, v Semicu mají, jsou snad i o pár kaček levnější smile

Re: SDA500

Zdravím na fóru, to je paráda, koukám, že stále stavíte, nějak mi začínají dost telefonovat bastlíři, žeby krize ? SDA500 je historie, avšak jako budič je dobrý, snese osazení čímkoli při znalosti věci.  Vznikly coby light verze vzešlé z budičů pro silné konce, kdysi realizované, s výkonem kolem 1500W. Se silnějšími budiči jsme toto zapojení používali pro buzení IGBT na řízení 3f motorů, napájeli jsme to i pomocí 2x 150V přímo ze sítě, to byl pak docela hukot. Jinak SDA500 mám i v komplementární podobě, dával jsem tam tuším ONSEMI 21193/194 , pak nebyl problém dosahovat výkonové šířky pásma kolem 200kHz. Stavebnicemi ani výrobou modulů se moc uživit nelze, jde to dělat spíš pro zábavu. Právě snaha o přechod na slušnou součástkovou základnu je drsný boj, hlavně když to zákazníci zprasí. Když jsme měli MJ čka po 35 kč /ks - a byly to kvalitní originály, nebyl problém servisovat odpálené bastly, při 100 kč /ks to už legrace není.  Tak jsem se začal zabývat pwm modulací, ale nějak jsem s tím nebyl spokojený, výkon ok, ale v basech díky blbýmu tlumení bedny bučely jako kráva. Tak jsem si hrál dál s "digitalizací", sigmadelta modulátory vyšších řádů byly správná volba, ale zas to bylo složitý jako kráva. Možná dnes by byla možnost něco realizovat, ale nevyhnu se zřejmě pájení malých smd.

(upravil NNNTomas 28. 11. 2010 23:58)

Re: SDA500

Zdravím, pane Sedlák. Lze někde tu desku na SDA500 /nejlépe komplementární verzi / sehnat?

Re: SDA500

Josef Sedlák: o schému s komplementárnym koncom mám záujem...

Re: SDA500

Pane Sedlák, měl bych zájem o 2ks. DPS, případně o podklady pro jeho výrobu a dokumentaci. Bylo by to možné, prosím?

Re: SDA500

jděte si todle řešit jinam.

Web

Re: SDA500

Jasně, napište mi prosím na seac@seznam.cz