Re: SDA500

já si to myslel... nápad jak vyrobit nějaký chytrý uchycení? to trafo má 5Kg!

Web

Re: SDA500

To stejný z nějákýho plastu. smile
A nebo středem tlustej distanční sloupek a plastový kolečko se železnou podložkou..

(upravil redyuri 30. 1. 2009 20:05)

Re: SDA500

normálne, ako všetky trafá, v strede skrutkou a hore deklík smile
skrutka kľudne oceľová, toroid v strede nemá mag. pole čo by nás zaujímalo

Web

Re: SDA500

Na vystředění se dá použít provrtaný a osoustružený hokejový puk, třeba ten dětský, dva až tři na sobě.
Máš tam závit nakrátko jak prase, to trafo jde napůl do zkratu a proto ten termistor střelil...grrrr!!!!

Web

Re: SDA500

Jaký proud myslíš, že protékal skrz ten AL plech? smile Chudák trafo......

Web

Re: SDA500

Krásnej zkrat, se divim, že to trafo žije.

Re: SDA500

no jo... stydím se. Kdyby nás to na škole naučili, tak to neudělám sad
trafo přidělám do bedny a zdroj dám místo trafa.

Web

Re: SDA500

chyna, ty seš borec smile
šlus ti dělá hlavne ten šroub uprostřed, kdyby to bylo celý v hliníkovým hrnci a upevněný za okraje, tak se nic neděje.

(upravil jean 31. 1. 2009 18:19)

Re: SDA500

chyna, ale šak logicky, keď omotám závit nakrátko okolo jadra, tak sa v ňom indukuje prúd. To vás neučili Faradayov zákon?

Re: SDA500

ono jedna věc je učit se, ale poznat to v praxi je věc druhá.
kdybych kolem toroidu motal drát tak by mi to došlo hned...

Web

Re: SDA500

tak jen bych dodal, že SDA 500 jsem provozoval asi tak 5 měsíců a vždycky jsme se divil, proč labka nestíhá při středně větších hlasitostech, jsem hledal příčinu všude možně a dneska jsme přendal drátky ke zdroji, a mám 2* 76V místo 2*56 V a Labka konečně hraje tak jak má....

Web

Re: SDA500

A že to hraje najednou o třídu líp? smile

Web

Re: SDA500

hraje to pouze jak má

Web

(upravil chyna.cz 24. 7. 2009 17:51)

Re: SDA500

VERZE 2.0
tak jsem sehnal konečně hliník o síle 5mm tak jsem to nabastlil na něj si myslím trochu víc úhledněji než minule.
škoda jen, že mi ujel vrták u toho juniora a mám ho křivě sad
http://img529.imageshack.us/img529/3107/24072009459.th.jpg http://img254.imageshack.us/img254/8010/24072009461.th.jpg http://img27.imageshack.us/img27/1444/24072009460.th.jpg http://img211.imageshack.us/img211/1286/24072009462.th.jpg

Web

Re: SDA500

Normálně bych tě býval pochválil, ale ten modul nakřivo je teda hnus, velebnosti. Zkus to nějak napilovat či dopilovat a překrýt eliptické díry nějakýma většíma knoflíkama, místo původního dvojcinche použij šroubovací z EZK a třeba to pak bude vypadat líp.
Neleze ti do toho brum, když ten ASW je přímo na trafáku? Ono vůbec kolem toho toroidu je tam nějakej chaos smile

Web

Re: SDA500

dál od sebe to nejde. a brumdo toho lehce jde, ale to jsou hlasitější větrýky v PC. původně se brum zesiloval a zeslaboval s měnící se dělící frekvencí, teď už je to všude stejně hlasitý. Ale fakt minimálně,nejde to postřehnout wink
modul je sice nakřivo, ale z venku to tak hrozný není tak na to prdím. Hold na stolní vrtačce by to šlo líp a když vemu v úvahu, že jsem to dělal s naraženou rukou tak je výsledek uspokojivý.

Web

Re: SDA500

pěkná prácička smile jinak na kolik vyjde ta SDA500? popř kde by se to dalo sehnat/objednat? vím že to tu kdysyk prodával sinclair ale už nevím za kolik....

Re: SDA500

já jí sehnal za 2000 upravenou od S.
k tomu musíš dokoupit ještě ochrany(400-1000kč)
zdrojovou část(okolo 1000 když používáš kvalitní součástky a kondy na 100V)

takže když si to tak sečtu tak mám sice výjkonější zesík, ale zabírá mi více místa a vyšel mě dráž než SPV250 která mátyto věci v sobě, je levnější a menší.Pro můj účel by dostačovala

Web

Re: SDA500

No ale zase máš k dispozici 500W a to každej nemá smile
Až ti povodeň zatopí barák a bude ho potřeba zbourat, bude se ti to hodit smile

Web

(upravil Drim 27. 7. 2009 10:04)

Re: SDA500

Tá doska s kundami sa teda pekne prehla, je to následok pocínovania?
Chyna tých 500W je ok, raz si zmyslíš že chceš Labiny dve, alebo nejaký 15"...


edit: ale pekná práca, hlavne Ti to hrá a si spokojný