Re: SDA500

Podle mého to určitě vadit nebude, když dáš na desku SDAčka ještě další, nenapadá mě, čemu by to vadilo. Jen to zkus celé dát co nejdál od trafa....

Web

(upravil chyna.cz 27. 11. 2009 20:41)

Re: SDA500

tak už jsem s mechanickou stránku hotov


nevypadá to bůchví jak hezky, ale na to, žeje to můj první zesilovač to není uplně nejhorší....
všechno jsem dělal doma s pomocí vrtačky, nůžek na plech,nůžek,nože a stahovacích pásek

Web

Re: SDA500

Co s tím hodláš napájet?

Web

(upravil chyna.cz 27. 11. 2009 20:41)

Re: SDA500

eminence LAB12
podle simulace to vychází tak, že do ní budu pouštět maximálně 250W s ohledem na výchylku

se ptáš asi kvůli tomu chladiči co?

Web

Re: SDA500

Ona je osmiohmová?

Web

Re: SDA500

6 ohmovka

Web

Re: SDA500

A jak ten výkon uhlídáš? Jestli ten zdroj dává 2x75V a trafák má okolo 600VA, tak nevím...

Web

Re: SDA500

sluchem,potenciometrem vzadu,hlasitostí na receiveru/PC ?

Web

Re: SDA500

Hmm...

Web

Re: SDA500

Vidíš v tom někde zádrhel?
možná mi něco zásadního uniká, ale rád bych to věděl.

Web

Re: SDA500

No, ta SDA i do těch šesti ohmů navalí tak či tak něco kolem 450W sinusovejch, protože to máš slušně zakýblováno, tak dost dlouhá špička bude někde okolo 700W.
Takže bych radil ten trafák raději zase přepnout na 2x40V střídavých...bude to bezpečnější.

Web

Re: SDA500

OK, provedu smile

Web

Re: SDA500

Sinclaire, stačí termistor v Audioswitchi jako softstart na 600VA trafo?
Koneckonců, Michal má ve svým subu taky jen Audioswitch, pokud si dobře pamatuju, a to má ještě silnější trafo než Chyna, ne?

(upravil chyna.cz 28. 1. 2009 22:05)

Re: SDA500

Ano stačí,ale....
ten co jsem měl já mi udělal ohňostroj, ale zítra bude na cestě výkonější

EDIT
sinclaire, k objednávcebych dal  povinost napsat co tím bude poháněno, viz můj příklad.

Web

Re: SDA500

Ale?
Ohňostroj ti udělal slabší softstart co jsi měl ty nebo termistor? Ne snad ten v Audioswitchi.

(upravil sinclair 28. 1. 2009 22:44)

Re: SDA500

Občas se to stane, že když je trafo na hranici technických údajů ASW a ještě navíc je na tom pověšeno hromada kýblů, že to ten termistor neudrží, zatím je to tuším teprve třetí případ, ASW se prodalo podle evidence 430 ks. Od února tam budeme dávat výkonnější termistory, které sice způsobí větší náraz do sítě, ale udrží i 1000VA trafo.

Web

Re: SDA500

tak mi došel termistor- pájel se na tu desku blbě...
zapnu,protect sepne audioswitch se rozsvítí na zelenou, ale nic nehraje.

Web

Re: SDA500

A co jako? To mám věštit, co dalšího jsi zkurvil?

Web

Re: SDA500

Sinclaire, to s tím silnějším termistorem je dobrá zpráva, dva audioswitche zrovna mám, ale protože do toho zesilovače se mi nevejdou, chci je použít někde jinde, nejspíš až budu dělat nějaký aktivní bedny nebo sub. A ty termistor na 750 VA co v nich jsou by se mi zrovna hodily na ten můj zes, pro každý 300 VA trafo jeden - to by mělo bejt v pořádku, ne?
Bylo by možný, že bych si tyhle termistory z nich vypájel, použil je kde potřebuju, a audioswitche poslal k Vám do aldaxu a dali by jste mi tam ty silnější termistory?
Mimochodem, vydrží jistič OEZ LSN B 16A ten ráz od termistoru na 1000VA?
Díky.

(upravil chyna.cz 30. 1. 2009 19:47)

Re: SDA500

už to jde:-) byla tam bota v kabelááááži smile

teď budu řešit problém s trafem - hřeje jako svině!
během 5 minut je zahřátej na hodně velkou teplotu - neudržím prst!

je možný, že to dělá ten hliník kterým ho uchycuju uprostřed? napadá mě, že by se to ohřívalo pomocí elektromagnetických vln...
od středu je teplota největší
http://obrazok.eu/files/c4kbhj2iwszqt6fqc3sq_thumb.jpg

nenapadá někoho způsob, jakým bych mohl upevnit nezalitý toroid ?

Web