Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 10)

Audioweb.cz » Ostatní technika » "Kvalitní" reproduktorový kabel

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 188]

(upravil tictom 30. 7. 2012 20:32)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Prokazovat neexistenci je dost problematické až nemožné (což ví imho každý, kdo se pokusil něco korektně dokázat). Mě by zajímala nějaká teorie, která by se alespoň pokusila vysvětlit ten slyšytelný rozdíl a zároveň se nějak uplatnila alespoň 3dB. Neuměl by mi to někdo vysvětlit (ideálně i s nějakým nástinem odvození) ? Zatím jsem v této diskuzi nic takto konkrétního neviděl, asi se jenom špatně koukám ne ?

Edit: Je to jenom můj dojem nebo je zde zaveden dvojí metr, kdy například vliv vysokých kmitočtů na kvalitu poslechu je zavržen okamžitě jako nesmysl a u kabelů je to hned zřejmý fakt ?

(upravil reeb 30. 7. 2012 20:59)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

MethMan napsal:

Je zvláštní, že po půlstoletí co je nad slunce jasnější, že kabely s výjimkou těch úplně nejpitomějších nemají na poslech žádný objektivní vliv o tom dokážete diskutovat. Jdu si do uší vrazit pletací jehlice.

Pokud toto někdo napíše předpokládám že na toto téma bylo vypracováno několik desítek odborných prací jejichž součástí byl něco jako slepý test který prokázal že 10 z 10 hifistů trpí chimérou. Pokud mi tu teorii nepředloží není o čem diskutovat, jsou to jen plané bláboly několika hluchoňů.. lol

Web

(upravil MethMan 30. 7. 2012 21:17)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

To je odpověď na tvou otázku Reebe:

Prokazovat neexistenci je dost problematické až nemožné (což ví imho každý, kdo se pokusil něco korektně dokázat).

Zdá se, že někdo ještě neztratil schopnost přemýšlet. Musí být přece jednoduché prokázat pozitivní tvrzení o slyšitelnosti kabelů, nicméně důkaz dosud chybí. Desítky let.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Zas je třeba být korektní a uznat, že i neexistence se dá přísně vzato dokázat, a to sporem, je to běžná technika v situacích, kdy nevím, jak jinak bych to dokázal smile

Důkaz o existenci samozřejmě chybí, což sice není přímo důkaz neexistence, ale o něčem to také svědčí.

(upravil reeb 30. 7. 2012 21:13)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Nevytáčejte se, prosil bych ty teorie..

Web

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Máš 1) špatnou terminologii a 2) dlouhý vedení.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Hledej šmudlo. Hledej hluboko, už dlouho to nikoho nezajímá.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Já to věděl že žádná není lol

Web

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Geniální! Holmesi a řeknete mi, jak jste to vydedukoval?

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Protože bys alespon jedinou vylovil milý Watsone..

Web

(upravil Sendy 30. 7. 2012 21:38)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Bez problémů se dají najít slepé testy, kde jsou jednoznačné závěry a výsledky... ale co, věřit ve vznik zlata bubláním cigaretového kouře do vody je tak snadné.


Mavipe napsal:

To, že každý chce slyšet něco jiného,  hraje při posuzování zvuku aparátů roli větší než malou. Posloucháme ušima a ne očima na měřácích a charkách.
Jak už jsem napsal, všelijaké měření a srovnávání je fajn, ale nakonec stejně sednu mezi bedny a poslouchám....
Dobré čtení na toto téma je tady:
http://audiodrom.cz/recenze/jak-to-vidi … erime.html
Ale to určitě znáte z vlastní zkušenosti.

A to je co ten "audiodrom" ? To je ten slavný bajkonur, nebo nějaká odnož Ordo Lumen Templi ? Kdo to psal, nějaký skvěle utajený odborník, který se ani k textu nehlásí ? Velmi důvěryhodné, asi jako reklama na Kosmodisk nebo na mastičky k prodloužení penisu.

Web

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Nejsi Holmes, Reebe. hmm

(upravil divnypocit 31. 7. 2012 9:09)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j … BMkY24H0tg


je to sice o signalových kabelech ale reproduktove kabely fungují na stejném princip "drátu"

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Zatím jsem to jen prolítl,ale hodně zajímavej elaborát. Hlavně to měření THD+N mě překvapilo,takový rozdíly bych nečekal. Ovšem celkový výsledek je vůbec zajímavý a tak nějak jsem jej čekal,jen to potvrzuje tu nesmyslnost vyhazování desetitisíců za kabely.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Jo a jestli se nepletu, tak tam měřili signálový drýty, tj něco po čem teče mikroskopický výkon a na obou stranách to má "zakončení" větší impedancí (linka), tj vlastnosti drátu (hlavně kapacita) se uplatní podstatně víc, než u repráků, kdy drátem sviští hodně proudu a na konci je máloohmový reprák. Tam půjde asi hlavne o dostatečný průřez a spíše malou indukčnost. I tak si myslím, že kvalitní kabel k reprákům je klasická měď doístatečného průřezu, nejlépe čtyřžil (ala CYSY) žíly do kříže, a hraje to. Kupovat ty super drahý kabely mi je krapet proti srsti, mimo jiné proto, že si myslím, že jejich výrobní cena je o mnoho řádů nižší než to, za co se na trhu prezentují. Tj je to zlodějina obalená do tajemného fluida složitých vět.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

pokud nekoupíš vyloženě šmejd který díky konstrukci či špatnému materiálu nezpůsobí mrvení zvuku tak ti stačí obyč kabely a ty drahé jsou jen psychoakustickohifistickéblbosti smile stejně tak to funguje  i u reprokabelů.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Signálové používám:
SOMMER CABLE - SC-STAGE 22 HIGHFLEX
Používáme je v práci....
K reprákům mám natažený CYSY4cx2,5... A jsem spokojenej.

(upravil DJ_Rix 31. 7. 2012 9:54)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Změřte někdo kolik má ta "kouzelná" křížová cysyna kapacitu. Jsem k té křížové čtyřce skeptický,ale třeba se pletu. Pokud někdo máte možnost,změřte to prosím.

(upravil Dalča 31. 7. 2012 10:21)

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

Mrknu na to. Myslím, že tam bude větší než u dvoulinky, ale menší než u koaxu, mám tu někde zahrabaný zbytek klubka.

Edit: Takže drát CMSM 4G x 0,75, dékla 90m, tvar klubko nerozmotané, zapojeno do kříže na obou stranách 22,84nF, měřeno při 10kHz, 25.33 nF při 1kHz

Jak se dostanu ke klubku slušné délky většího průřezu změřím a napíšu. Měřit to na metrovým kousku nemá cenu.

Re: "Kvalitní" reproduktorový kabel

myslím, že se tím kdysi zabývali na slovanetu (Velký Bobo?) a ta 4 linka do kříže vyšla nejpoužitelnější (detaily nevím, -> CTRL+F)

Příspěvky [81 až 100 z 188]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » "Kvalitní" reproduktorový kabel

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£